Reklama

Reklama

A jak to bylo dál...

(seriál)
  • USA And Just Like That... (více)
Trailer
USA, (2021–2023), 14 h 41 min (Minutáž: 36–45 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Kamera:

Tim Norman

Hudba:

Aaron Zigman

Hrají:

Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth, Sara Ramirez, Mario Cantone, David Eigenberg, Willie Garson, Evan Handler, Nicole Ari Parker (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(21)

Nová kapitola Sexu ve městě z produkce HBO Max navazuje na ikonický seriál HBO vysílaný v letech 1998–2004. Nové pokračování s lapidárním názvem A jak to bylo dál... opět sleduje nerozlučné přátelství Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) na jejich složité životní cestě po padesátce. Čekejte romantiku, humor, staré známé včetně pana Božského a úchvatné kostýmy, které seriál podle knižní předlohy spisovatelky Candace Bushnell tak proslavily. (HBO Max)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (55)

MagsMoses odpad!

všechny recenze uživatele

Z původního kouzla nezůstalo nic. Humor je nevkusný a odporný, charaktery postav nemají s původními vůbec nic společného, neustálá přítomnost kulturní a politické korektnosti, vnucování genderových témat doslova v každé epizodě a absence jakéhokoli náznaku příběhu určitě žádné body nepřidává. Každá epizoda je jako zlý sen, ze kterého se v horečkách nemůžete probudit. Jedinou vyvolanou emoční reakcí mimo znechucení a zklamání bylo uvědomění, že tu nikdo nejsme napořád, a jednoho dne každého z nás potká ten moment, kdy nás opustí někdo velmi blízký, a nám bohužel nezbyde nic víc, než se s tím nějakým způsobem vyrovnat. V tomto duchu jsem po prvním dílu očekávala zbytek série, kde hlavním tématem je vyrovnávání se se ztrátou milované osoby, to jsem ovšem očekávala od této plytké přehlídky příliš. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nekonzistentní záležitost s neskutečně kolísavým tempem. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout co vlastně chtějí točit. Nacpeme tam pro jistotu všechno, což ok, ale taky to musí filmově a příběhově fungovat, ale není snad horšího scénáristického dna než je epizoda číslo čtyři. Některé nově příchozí postavy jsou navíc dostatečně zajímavé, ale moc prostoru něco předvést nedostanou. Více jak dvacetiminutová stopáž byla problém i u filmu a A jak to bylo dál.. to jen dokazuje. Příjemné minipointy z původního seriálu by tu sem tam byly, ale utopí se ve stopáži. Ze všech hlavních protagonistek, které se vrátili z toho pro mě trochu překvapivě vychází nejlíp Charlotte, její dějová linka je sice docela nudná, ale je to pořád ta samá jen trochu vyzrálejší Charlotte a osobně si taky myslím, že Kristin Davis ten návrat do postavy po letech zvládla herecky zdaleka nejlépe. Z Mirandy tvůrci vytvořili scénáristickou berličku, tu popletenou, tu se divící, ale jakoby jen v mála okamžicích připomínající v dřívějším Sexu ve městě mou oblíbenou Mirandu. Carrie je pořád ďiblík, tu nesamostatný, tu nelogický, tu hysterický. Naštěstí o poznání míň než dřív, i když piští jako před čtvrt stoletím. Určitě plus, že vzniknul seriál o ženách po padesátce, které pořád mají rozhodně co říct, jen to měli říct v jiném formátu, s lepším scénářem a přiměřenou stopáží, ideálně se Samanthou (sympatická vtipná chytrá potvora par excellence tu tak hrozně moc chybí, nemá to prostě kdo vyvážit už proto, že tahle Miranda není původní Miranda). Skvělý je Mario Cantone, který hraje, jakoby snad neuplynulo tolik let od původního seriálu i filmů a je to pořád naprosto suverénně Anthony. Byla by chyba si ovšem nepřiznat, že A jak to bylo dál... je podprůměrné televizní dílo, které těží z nostalgie. A nebýt té atmosféry, jiné, ale relativně příjemné (od třetího dílu), kterou se jim do toho povedlo protlačit skoro nikdo by se na to nedíval. Navíc o poznání snobštější než kdykoliv předtím (viz Carrie a její byty). Ale samozřejmě pořád lepší než film Sex ve městě 2. Nicméně Kim Cattrall moc dobře věděla, proč do toho nejít. 50% ()

Reklama

Roman Albach 

všechny recenze uživatele

Po tragickém Sexu ve městě 2 jsem měl velmi nízká očekávání, o to víc jsem byl překvapený. A to pozitivně. Pár dílů mi trvalo si najít zase k holkám cestu, ale někdy po 3. dílu jsem se přistihnul, že mě ten seriál začal bavit a že lituju toho, že HBO nevybalí všechny díly najednou jako Netflix. Začaly mě zajímat příběhy, které se pomalu odvíjely od prvního dílu, byl jsem zvědavý, jak se Carrie popere se ztrátou Božského, jestli Miranda vystoupí ze svého stínu a Charlotta zůstane věrná tomu, co celých 6 řad a 2 filmy představovala. V pohodě jsem přijal všechny ty nová témata dnešní doby. Kde jinde by to mělo být prezentováno, než právě tady. Ikdyž jsem měl na začátku pocit, že je to na sílu, po pár dílech jsem to už nevnímal. Poslední díl mě vrátil do finále šesté sezóny, kterou jsem kdysi hodnotil hodně vysoko. Tak budu rád, když toto pokračování neskončí u první sezóny. ()

TroiMae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Barbara-Seda Aghamianz: "This show is what my mom would call empty calories … and I enjoyed every bite, free from guilt. It is like a beach read - take it for what it is." l The second season of “And Just Like That . . .” is “a collision of aesthetic and topical excess that almost feels as if it were created to provoke the most grimaces possible,” Carrie Battan writes. ()

Katie88 

všechny recenze uživatele

Neeee... Sex ve městě měl zůstat čistě 90kový seriál, vtipný a zároveň šokující na tu dobu. Není tajemstvím, že stárnutí s grácií je mnohem lépe vnímáno okolím, než zoufalé snahy si hrát na mladé. O tomto seriálu to platí jakbysmet. Sice tam jsou nějaké snahy hlavní hrdinky postavit do nepříjemných situacích v moderní politicky korektní společnosti, ale celé je to takové slabé... Toxičnost SJ Parker mi moc sympatie k novému seriálu nepřidává. Jednak rozhádanost se Kim Cattrall, která už nevydržela dlouholetou psychickou šikanu ze stran kolegyň, stejně jako to, že se SJ přestala bavit se svým hereckým kolegou Chrisem Northem, čelícím obvinění ze sexuálního napadení. U #MeToo kauz evidentně neplatí presumpce neviny... Po druhém dílu, kdy si můžu oči div nevykroutit, to balím. Nejvíc mě "pobavila" scéna, kdy Big umírá a Carrie ho tam oplakává, místo toho aby volala sanitku. ()

Galerie (727)

Zajímavosti (8)

  • V tomto díle se měl objevit i herec Chris Noth, ale poté, co byl obviněn ze sexuálního obtěžování, tvůrci scénu vystřihli. (Grimaldi)
  • Jedná se o poslední díl, ve kterém se objevuje postava Stanforda Blatche. Jeho představitel Willie Garson se po jeho natočení začal léčit s rakovinou a bohužel jí podlehl. (Grimaldi)

Související novinky

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (více)

Reklama

Reklama