Reklama

Reklama

Dobrodružství Ewoků

(TV film)
  • Česko Ewoks: Karavana statečných (neoficiální název) (více)

Obsahy(1)

Dobrodružný sci-fi príbeh nadväzujúci na jednu z vedľajších dejových línií filmu Hviezdne vojny VI – Návrat Jediho (1983).
Raketoplán rodiny Towaniovcov havaruje na lesnatom mesiaci Endor. Štyria členovia rodiny sa od seba počas nehody odlúčia. Hlava rodiny Jermitt a jeho manželka Catarine sú uväznení obrom Goraxom. Ich deti, Mace a Cindel, pri nich v čase ich zajatia nie sú. Nasledujúci deň sa magická bytosť, Ewok menom Deej, prechádza po lese a hľadá svojich dvoch synov, keď nájde Cindel vo vraku raketoplánu. Deti sa totiž snažili nájsť vysielač a vyslať volanie o pomoc. Mladý chlapec Mace sa na Ewoka vyrúti s energetickou zbraňou, avšak štvorročná Cindel ho presvedčí, že Ewokovia sú milí a priateľskí. Deti sa následne s pomocou Ewokou odhodlajú vydať sa na cestu a nájsť svojich rodičov. Na svojej ceste odhalia niektoré z najväčších tajomstiev Endoru. (Incantator)

(více)

Recenze (39)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Bylo to jako sledovat jednobarevné Teletubbies ve vesmíru Star Wars. Chápu že nejsem zrovna cílová skupina, ale i pohádka se dá natočit tak, aby si z ní něco vzali i dospělí. Zamrzí to o to víc, že se George Lucas topil v penězích a mohl si dovolit projekt s áčkovými parametry. Bohužel se spokojil s prostoduchým scénářem, zahraným mdlými herci, vedenými podřadným režisérem. Kupodivu výprava a efekty jsou docela slušné. Hudba sice není od Johna Williamse, ale ostudu by mu neudělala. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ewokovia sú inteligentná rasa žijúca na lesnatom mesiaci Endor. Sú malí, bacuľatí, chlpatí. Sú to priateľské stvorenia, ktoré žijú v súlade s prírodou. Živia sa ako lovci a zberači. Sú súčasťou sci-fi sveta "Hviezdných vojen", ktorý stvoril režisér a scénarista George Lucas. Ewokovia sa prvý krát objavili v roku 1983 v epizóde "Star Wars VI. - Návrat Jediho". Dočkali sa aj dvoch vlastných spin-off filmových príbehov. V roku 1984 bol natočený titul "Dobrodružstvo Ewokov" a o rok neskôr "Bitva o planétu Endor". *** ()

Reklama

Kalidor_ 

všechny recenze uživatele

Tak kvůli tomuhle filmu jsem v dětství považoval jednu VHSku za posvátnou, protože byl na ní nahraný právě tento film. Byla na něm čestná fotka Ewoka Wicketa a bylo mi úplně šumafuk, že tomu prd rozumím, protože to bylo v němčině nahráno ze satelitu. Prostě to byl můj kultovní film a ti chlupatí Ewoci a celý měsíc Endor byli fascinující. Sice ten kluk byl napřesdržku, ale zachraňoval to naprosto boží Wicket a hudba Petera Bernsteina. WICKET NA HRAD! ()

comicsMax 

všechny recenze uživatele

Film je zábavný, děj člověk sice chvílemi moc nechápe (někdy je zapotřebí vysvětlení vypravěče), ale ubíhá v celkem rychlém pohádkovém rytmu, Ewoci jsou celkem roztomilí. Pokud SW moc nemusíte, nebo neznáte není to nic světového, pro fanouška celkem "ulítlá", absurdní, pohádková podívaná. P.S. Pozor na monodabing! :-) ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Film nese podtitul Karavana statečných a patří pod roušku Hvězdných válek ( Star Wars ). George Lucas si tu prostě odskočil na měsíc planety Endor. Člověk se musí obrnit proti pradávným trikovým efektům, ale vše tak nějak do celé série zapadá. Obrnil jsem se hodně, ale Ewokové jsou prostě k smíchu. Vyceněné zuby, rty, které se při mluvení nepohybují nebo ta jejich široká chůze, protože jim prostě kostým nedovoluje větší pohyb - to vás snadno rozesměje. Vypravěč, který mluví na pozadí, se taky někdy chová směšně. CITÁT - Asi spadl z nebe........ Jednoduchý děj, minimální slovní zásoba a dialog směřuje spíš k té menší a mladší generaci. Já osobně jsem se u filmu nudil. Příběh připomíná Jeníčka ( Mac ) a Mařenku ( Cindel ), kteří hledají tátu a mámu a při této cestě utíkají před vlkem ( Gorax ) a chrání malá prasátka ( Ewoci ). CITÁT - My.....pomůžeme.....vám......... A tak Karavana statečných dostává svá barevná pírka a za podpory šamana Legraje, který chvilkama připomíná Proužka z filmu Gremlins a chvilkama taťku Šmoulu, se vydává zachránit oba rodiče. Cestou ještě naberou Robina Hooda, teda pardon Chukha - Troka, který se proslavuje hodem sekyrou ( Robin měl své šípy ) a kněžnu Karnk, která zastupuje ježibabu, pardon čarodějnici. CITÁT - A karavana je teď zcela plná - povídá vypravěč............. Přiletí i Zvonilky, ale v tomto příběhu to jsou Hvízdalky. Jo a když přijdou k jeskyni tak nepoužijí standardní heslo "Sezame otevři se !", ale laserové samopaly. V jeskyni už to byl docela zmatek. Mac a Wicket lezou nejdřív nahoru do klece a pak zase všichni slézají ( ? ). Následné dramatické události okolo obra Goraxe nenechají jedno oko suché. CITÁT - Havaroval.......... Při sledování tohoto růžovoučkého dobrodružství jsem začal šišlat. Je to prostě pohádka....kdysi dávno v daleké, předaleké Galaxii....... Odvaha, věrnost a láska jsou ty nejsilnější síly Vesmíru. Hudba - Peter Bernstein. A hurá na druhý díl. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Warwick Davis coby Wicket 2krát roztrhl svůj Ewokský oblek o větev stromu. (Beckett51)
  • Bylo naplánováno i další pokračování z pracovním názvem Ewok III. Ale od projektu se nakonec odstoupilo. (Terva)
  • Film se převážně natáčel v Červeném lese (Redwood) v Kalifornii (USA). (Terva)

Reklama

Reklama