Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čepičářův syn Vítek jednoho dne najde ve staré truhle kouzelnou čepici, která tomu, kdo ji vlastní, může splnit jakékoli přání. Ve vévodství, kde žije, však lidé nejsou moc šťastní. Vládne jim krutý vévoda, který na své poddané posílá vojáky. Vítkova tatínka nechal zatknout a jeho samotného poslal do sirotčince. Chlapci se ale podařilo utéct. Vítek se vydává se svými kamarády Hynkem a Majdou zachránit tatínka. Chce k tomu použít kouzelnou čepici. Jenomže když má někdo takovou magickou věc, nezůstane to dlouho tajemstvím. Chamtivý vévoda se o ní dozvěděl a chce ji za každou cenu získat. (TV Nova)

(více)

Recenze (43)

Ampi 

všechny recenze uživatele

Vévodství z této pohádky by mohlo být v jiné pohádce, kde se jednomu knížectví zdálo, že se v druhém mají lépe, a to že je příčina, proč se v prvním mají zle. A třetí knížectví počkalo, až se první dvě pobijí. Čtvrté knížectví dělalo totéž, páté se přidalo k třetímu, šesté k čtvrtému a sedmé zbrojilo a čekalo, až jak to dopadne. Vévoda z Wasserburgu (Jiří Kodet) na to dost militaristický byl, aby se do války sedmi knížectví zapojil. Měl velké dělo a slušnou jízdou rejtarů. Jen ti poddaní, nic moc - čepičář Vojtěch, pekař Průba a jejich děti Vítek, Hynek a Majda jsou samá potíž a čáry. Snad jen vetešník (Miloš Kopecký) spolupracuje. ()

Chlo0opek 

všechny recenze uživatele

Tuhle zvláštní pohádku jsem viděl, když jsem byl malý a pamatoval jsem si z ní tak maximálně to, že tam byla nějaká kouzelná čepice, která přestala být kouzelná. Dokonce si myslím, že jsem ji tehdy viděl i v kině. Od té doby jsem ji snad už nikdy neviděl - chtěl jsem ji tedy vidět, ale nevěděl jsem, jak se jmenuje a v televizi jsem ji ne a ne zachytit. Až teprve nedávno jsem ji kousek zase shlédl a dnes už konečně i celou. Na takový zvláštní tajemný nádech, role veličenstva není prezentována vůbec jako nějaké silné, vládnoucí postavy, a poddání zas netuší vyloženě vystrašení zajíčkové. Nicméně mě nezklamala a příště se na ni jistě rád podívám znovu. Je to taková šedá eminence mezi standardními vánočními pohádkami již tak stokrát viděnými. ()

Reklama

GrooteLulu 

všechny recenze uživatele

...nikdy jsem ji neviděl dřív před rokem 2023.. připadne mě to jako typická pohádka s armádou dětských herců té doby, na motivy "Krakonoše a lyžníků".. skvělý exteriéry - Pernštejn a Č.Krumlov ..poslední role Kopeckého (jako "baron Gorc po odchodu z dlouholetého vězení").. se zvukem a triky předboj pro Nesmrtelnou tetu .. s ohledem na dnešní herce v pohádkách a jejich um hodnotím tuto pohádku, výš než všechny "pozdně porevoluční" 3,5* ()

curil 

všechny recenze uživatele

Průměrná pohádka z osmdesátých let, pěkná výprava, kouzelné prostředí Českého Krumlova, kde je natočena část exteriérů. Nemohu se zbavit dojmu, že koprodukce s tehdejší NDR filmu trochu škodila. Typický český humor je nakažený toporným prušáctvím, filmu chybí uvolněnost a lehkost. I tak pohádkový příběh strčí do kapsy všechny pohádky Zdeňka Trošky. Ale když režisér Zdeněk Zelenka, kam se poděla jeho oblíbená herečka Jiřina Bohdalová? ()

otík 

všechny recenze uživatele

Přesně taková pohádka, jakých se v 80tých letech natočilo spousty, jen tato je výpravná a celovečerní určená pro kina. Spousta tmavých scén, některé naprosto nepřehledné, spousta spíše nezajímavých scén. Celkově se však docela daří udržet tempo díky spoustě scén sestříhaných tempem k sobě. Ke konci se už to zvrhlo spíše v grotesku, ale budiž. Nakonec přece jen průměrná spokojenost. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (6)

  • Komparz v tomto filme stvárnili aj členovia folklórneho súboru Úsvit alebo divadelného súboru J.K. Tyla, ktorý mali kostymerňu vybudovanú priamo na lúke a vôbec nepoznal dej rozprávky, lebo sa im scenár vôbec nedostal do rúk. (Raccoon.city)
  • Z filmu byla cenzurou dodatečně vystřižena scéna, kde kořenářka radí Miloši Kopeckému: „Rozemnete si trochu černobýlu, to vás ochrání.“ V době promítání v kinech totiž došlo k jaderné katastrofě v Černobylu, takže všechny kopie z kin byly svezeny a inkriminované záběry vystřiženy. (Zany)
  • Súčasťou rozprávkového bálu bola aj hostina. Jedlo na stoloch bolo pravé. Záber s hodovaním sa niekoľkokrát skúšal a herci sa ničoho nemohli dotknúť a predstierali, že jedia. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama