Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

(více)

Recenze (313)

Véronique 

všechny recenze uživatele

Anděl na horách patří mezi jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Ať je socialistická atmosféra té doby jakkoli idealizovaná, tvůrcům se povedlo vytvořit kvalitní podívanou, které neubral na zábavě ani čas. Vynikající herecké party J. Marvana, J. Kemra, R. Deyla aj. dělají z tohoto filmu tzv. "přidanou hodnotu". Když k tomu připočteme nádherné prostředí slovenských Tater, není o čem přemýšlet. Co příběhům o revizorovi pražských dopravních cest škodí, to jsou snad jen časté reprízy (viz listopad 2007 - TV Prima, květen 2008 - TV Prima). Naštěstí jsme však svými pány a podíváme se jen tehdy, kdy na film máme ten správný šmak:) ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Revisor pražských elektrických drah Gustav Anděl, hrdina veselohry „Dovolená s Andělem", se stal rázem jednou z nejpopulárnějších filmových postav nejen u nás, i v zahraničí. Tvůrci „Dovolené s Andělem" využili správně tohoto zájmu diváku a dali panu Andělovi prožit nová legrační dobrodružství, která tentokrát zasadili do prostředí zimní rekreace v Tatrách. Kromě pana Anděla, v podání Jaroslava Marvana, se tu diváci setkají i s některými dalšími známými z „Dovolené s Andělem", především s Kemrovým cellistou Vyhlídkou. Autoři se snažili v nenáročném, na veselé situace a zápletky však bohatém filmu, poskytnout divákům dohrou zábavu, úsměvnou pohodu. Třebaže se zdá, že pokud jde o vtip a vnitřní náplň filmu, zůstali tentokrát autoři poněkud pozadu za svou první andělovskou rekreační veselohrou, je jisté, že i příhody pana Anděla na horách přivítají diváci s radosti a že film jim poskytne zábavný obrázek o prostředí zimní rekreace. Filmový přehled 42/1955 ()

Reklama

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Ve filmu je o chlup V.I.Lenina méně socialistického balastu než v prvním dílu. Ale přesto i toto dílo ve mně vyvolává víceméně pouze stísňující pocity, jsem moc rád, že jsem v 50.letech nežil. Taky je deprimující vidět vynikající předválečné herce, jako je např. Pištěk, coby předsedy závodního výboru či v jiných velerolích. ()

Jiří K. 

všechny recenze uživatele

JAKÁ PROPAGANDA, JAKÁ AGITACE? Jaroslav Marvan jako starý cholerický morous, Rudolf Deyl ml. flákač a vejtaha, Pepa Kemr ušlápnutý podpantoflák, Stella Zázvorková rázná madam...takovéto polohy byly těmto skvělým hercům často příznačné i v dalších filmech v před- a zejména v poválečné kinematografii, ale zde vyzněly obzvlášť výrazně a hlavně bez onoho agitačního přízvuku. Tento výpravný snímek beru také jako malou reminiscenci na zalesněné Tatry a jejich ještě malebnou zimní přírodu. Celkově vydařenější než první díl a jedna z mých nejoblíběnějších komedií vůbec. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Gustav Anděl (Jaroslav Marvan), revizor pražských elektrických drah dostává poukaz na zimní dovolenou v Tatrách. Anděl ale dovolené obecně nesnáší, a myšlenka, že by měl být čtrnáct dní mimo zaměstnání mu nahání husí kůži - než se ale dozví, že do stejné zotavovny jede i přítelkyně jeho syna Věra. A tak se Gustav Anděl do Tater přece jenom vydává, ale s jediným úkolem - nachytat svoji nastávající snachu "na švestkách" a uchránit svého syna před potupou ... Oproti Dovolené s Andělem se mi hory líbily daleko více - film není takovou komunistickou agitkou, jako letní dovolená ( i když se sem tam náznaky také objeví), ale více se soustředí na vlastní příběh. Role Gustava Anděla byla snad Jaroslavu Marvanovi psána na tělo - absolutně si nedovedu představit, že by ji hrál jiný herec. Jeho pokusy o zimní sporty jsou naprosto dokonalé.... ()

Galerie (13)

Zajímavosti (26)

  • Ve Zotavovně Morava, dnes Hotelu Morava, se ve skutečnosti filmovalo jen při rozcvičce. Interiéry byly natáčeny v nedalekém Grand Hotelu v Tatranské Lomnici. Sáňkařská dráha se natáčela na Hrebienoku ve Vysokých Tatrách. Sjezdovku na Solisku filmaři skutečně natáčeli na Skalnatém Plese. Ve filmu je rovněž vidět pozemní lanová dráha jedoucí ze Starého Smokovce na Hrebienok - vrch v pozadí je Lomnický štít. Anděl (Jaroslav Marvan) s Vyhlídkou (Josef Kemr) se pak učí lyžovat na louce v rekreační oblasti Tatranské Matliare ve Vysokých Tatrách. Některé interiéry se točily na Sokolské boudě v Jánských lázních. (Cucina_Rc)
  • Na začátku filmu, když jsou vyznamenáváni vzorní pracovníci, tak vedoucí mluví o Janě Matouškové a Věře Novotné. Později jsou ale obě křestním jménem Věra a na tom je postavená zápletka filmu. (ČSFD)
  • Postava mrzutého revízora pražských dopravných podnikov zvíťazila v ankete divákov Českej televízie o Hrdinu filmových úsmevov. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama