Umělec z Londýna vyšetřuje podezřelý případ svého bratra a mladé herečky, kteří zemřeli v Itálii. Při pátrání ale místo odpovědí vyvstávají jenom další a další otázky. (Netflix)

Necrotongue

Včera jsem zhlédl detektivku natočenou před jedenasedmdesáti lety a dnes jsem si dopřál jen o dva roky mladší kriminálku. No, ukázalo se, že se za dva roky může změnit opravdu mnohé. Snímek disponoval výrazně lepší zvukovou stopou, a přestože šlo opět o v podstatě komorní záležitost, neměl jsem tentokrát pocit, že sleduji divadelní představení, a i když akční scény vypadaly, jakoby je natočili někdy v padesátých letech, bylo tomu tak právě proto. Samotný příběh mě vcelku bavil a jeho hlavním problémem (stejně jako u včerejší detektivky) byl fakt, že jsem měl o hlavním zlounovi jasno téměř ve stejné chvíli, kdy se objevil na scéně. I tak se ale jednalo o záležitost, která mě bavila a která na mě (navzdory svému věku) nepůsobila unaveným dojmem. Rozhodně bych film nedoporučoval militantním feministkám; ze zdejšího konceptu dámy v nesnázích by mohla nejedné ženě s takovýmto přesvědčením prasknout cévka. / Poučení: Člověk by neřekl, co všechno může způsobit jediná láhev Chianti. 3*+ ()

gggggg

Výborný film, na nič sa nečaká a ide sa hneď na vec. Rýchly spád deja, dobré dialógy a sem tam nejaká akcia. Záver zaujímavý ale nie až tak prekvapivý. ()