Vstupenka do ráje

• USA Ticket to Paradise (více)

Když vám dcera, která tráví prázdniny na Bali, oznámí, že se tam zamilovala a bude se vdávat, pravděpodobně skočíte na první letadlo a poletíte jí to rozmluvit. Přesně to se stalo Georgi Clooneymu a Julii Roberts v rolích šokovaných rodičů, kteří se rozhodnou zachránit svou dceru Lily před následky letní lásky. V tomto směru mají koneckonců bohaté zkušenosti. Před devatenácti lety se po podobném vzplanutí vzali, před čtrnácti lety pochopili, že to nebyl dobrý nápad, a ukončili to dobrodružství rozvodem. Od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat, co to jde, protože vědí, že každé jejich setkání skončí hlasitou hádkou. Teď však vyhlásili dočasné příměří, aby vysvobodili svou dceru „ze spárů“ chytrého, hezkého a podnikavého domorodce, který se živí pěstováním a prodejem mořských řas. V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice velmi dobří, žádná z nich však nesklapne tak, jak naplánovali. Co je ovšem horší, kulisy mořského ráje začínají probouzet vzpomínky na tu hezkou část jejich společné minulosti. A i když se brání zuby nehty, nebezpečí, že do toho znovu spadnou, doslova visí ve vzduchu. Tahle záchranná operace se zkrátka vyvíjí naprosto nečekaně. (Cinemart)

TostTom

Milá romantická komedie, která sice nepřichází s něčím novým, ale rozhodně neurazí a dle mě stojí za to ji vidět. Už dávno rozvedení manželé přijíždí na Bali rozmluvit dceři svatbu, což se jim vlastně nepovede a jejich dcera Lily se i přes nějaké potíže a prvotní neshody s rodiči nakonec šťastně vdá, i když co jiného by se dalo čekat od romantické komedie s takovou zápletku, špatně či jinak to snad ani dopadnout nemohlo. Každopádně prostředí bylo velmi pěkné, příběh takový klasický, avšak vcelku dobře zpracovaný. George Clooney mě ve své roli bavil a myslím si že ji zahrál vpohodě, takže já jsem spokojený. Příjemná a pohodová romanťárna na odlehčenou. ()

Marcos22

Vstupenka do ráje je letní nenáročná "feel-good" romantická jednohubka, ve které hrají prim nádherné scenérie Bali a neustále se špičkující ústřední dvojice Julia Roberts - George Clooney. Film otevírá řadu rodičovských témat, od základních komunikačních chyb mezi rodičem a dítětem či samotnými rodiči, až po rodičovskou toxicitu, kdy se rodič snaží prostřednictvím dítěte realizovat své vlastní uskutečněné i neuskutečněné životní plány a ambice. Poměr vážně pojatých a zábavných scén je velmi dobře vyvážený, a snímek Vám bude nejvíce připomínat předchozí snímek Ola Parkera, Mamma Mia! Here We Go Again, jen s tím rozdílem, že se tu zaplať pánbůh nezpívá, Cher odpustí. "Letovisku" v ráji uděluji poctivé 3 hvězdy, a pokud dám někdy v budoucnu opáčko, tak především kvůli Arak "beer" pong scéně, která nemá chybu! 🙂 (18.09.2022) ()

MrHlad

Bývalí manželé George Clooney a Julia Roberts přijíždějí na Bali, aby překazili svatbu své dcery. A během toho zjistí, že se vlastně možná mají pořád rádi. Vstupenka do ráje je hezky vypadající předvídatelná romance, ve které nedojde na vyhrocenější konflikty, překvapení nebo snahu o jakoukoliv inovaci. Na druhou stranu exotické prostředí a dvě stárnoucí herecké hvězdy můžou nenáročnému publiku stačit. A na to náročnější tu očividně nikdo necílí. ()

ScarPoul

Vec, ktorá nemá dôvod uraziť. Je presne taká, ako sa javí z plagátu. Oceňujem veľmi, že si to udržuje odstup od sentimentu aj hlúpych emócií a všetko je tam pekne vyvážené. Aj vtip, aj romantika. Všetko sa to pohybuje v zaužívaných hraniciach a nemá potrebu to šokovať, alebo byť iné. Taká starosvetská romantika, ktorých sa kupodivu dnes až tak veľa nerobí. Veľké pozitíva sú: fungujúca chémia medzi Juliou a Georgom, nádherné prostredie Bali a krásna Kaitlyn Dever, ktorá kupodivu dostáva viac priestoru, ako by sa pre takúto postavu v takomto žánri hodilo. Čo ma potešilo o to viac. ()

Hollohlaway

Velmi, velmi předvídatelné a ne zrovna originální, kombinace všech těch řeckých a jiných svateb, Abba muzikálů a podobně. Jediné co to má a co ostatní nemají, je George a Julia. Ústřední pár je v kýčovitém exotickém ráji, který mi brzy lezl na nervy, osvěžující a vtipný. Julia je sice už krapet vysušenější, ale její úsměv pořád rozzáří celé okolí a Cloonymu role prošedivělého sarkasticky hláškujícího frajera vysloveně sedí. Typově je to prostě dokonalá variace na Seana Conneryho a takhle bych ho rád viděl ještě mockrát. Kromě těch dvou tam není moc zajímavého, ani myšlenkou, ani obsazením. ()

• Přestože se děj filmu odehrává na Bali v Indonésii, byl natočen v australském Queenslandu. (honzikk)
  • Během závěrečných titulků běží nepovedené scény. (griph)

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (více)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (více)