Rodina se vymkla kontrole, a tak musí Livia „uklidit" dům a nastolit pořádek, aby zajistila postavení sobě i svým synům. Drusovy plány být neposlušný vůči Gaiovi mají zničující dopad na celou rodinu. (Viasat)

elizabeth_ba

Tak jsme se dostali až k tomu, čeho jsem se obávala, totiž co udělá Tiberius po Drusově smrti. Už jak Antonia Maior potkala "toho druhého Tiberia", bylo jasné, že to bude stát za to. Docela to sedí se skutečnými událostmi (nebo aspoň těmi, které jsou jako skutečné básníky a prozaiky předkládány) a je ještě dost látky ke zpracování, takže doufám ve třetí sérii. Pokud se tvůrcům povede propojit Hermanna Cheruského (alias Arminia) s Livií, že ho třeba bude jako maličkého hýčkat a vštěpovat mu nenávist k císařskému Římu, a pomstí se tím Augustovi za synovu smrt, bude to skutečný majstrštyk... Antonia Minor by jí v tom jistě byla taky nápomocna. "Vare, rede mihi legiones meas", si ráda poslechnu v jakémkoliv jazyce! Tak jistě, šlo to natočit líp, ale na odpad to rozhodně není a kdo ví , jaký byl rozpočet. Podle mě to je víc odpovídající realitě než tolik úspěšný Řím, kde to (zejména ve druhé řadě) hnali spíše na efekt. Jo, a McNulty je už ve druhém seriálu docela slušný záporák. ()