Reklama

Reklama

Bláznivá střela

  • Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)
Trailer

Obsahy(1)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (602)

lamps 

všechny recenze uživatele

Koukal jsem na to po delší době a musím říct, že už se mi to nezdálo tak úžasné jako dřív. Nielsen se pro tu roli narodil a Zuckerové s Abrahamsem dokazují, že příběh se v jejich rukou nerozpadá pouze na slepence více či méně srandovních scének, ale má ucelený parodický charakter. Jenže jak jsou některé momenty geniální a neokoukatelné, některé pasáže viditelně pokulhávají a humor je nucenější. Už jen za ty geniální vtipy (a není jich úplně málo) ale určitě palec nahoru a mé nekonečné sympatie.. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tenhle neuvěřitelně báječný film je příkladem toho, že se zkrátka DAJÍ točit skvělé parodie, které mají opravdu vtip, taky se u nich musí myslet a od začátku do konce v nich nemusí nutně figurovat výkaly z různých částí lidského těla... Dnešní filmy tohoto žánru vzbuzují spíše nechtěný křečovitý úsměv. Zkrátka by se měla natočit čtyřka a hotovo! ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Mile imbecilní poručík losangelské policie Frank Drebin je pověřen se svým oddílem ochránit britskou královnu Alžbětu a jak jistě tušíte je zaděláno na pěknou kopu gagů rozdílné úrovně. Nečekejte nějak složitě inscenovaný příběh, ale spíše jednoduché schema na které je navlékán jeden gag za druhým. Ostatně tím bylo dnes již neexistující trio tvůrců Zucker-Abrahams-Zucker (ZAZ) pověstné a na určitou dobu si vydobylo výsostné postavení v komediálně - parodickém žánru. Do hlavní role si vyhlédli televizního herce Leslie Nielsena, který do puntíku splnil jejich požadavky na ztvárnění charakteru postavy. Tedy být uvěřitelně blbý, ohlédnout se za každou sukní a získat si sympatie diváckého publika. Vrátil se ještě ve dvou pokračování, která byla podle mě lepší, protože měla větší provázanost gagů a postava Franka Drebina získala mnohem grotesknější rozměr, který osobně řadím k proslulému inspektorovi Cluseau. Na úspěch této komediální série s originálními prvky parodie dnes již zesnulý Leslie Nielsen ve své kariéře nenavázal. Na rozjezd to bylo dobré, ale některé scénky nebyly vtipně vypointované a vyzněly jako zbytečně natahované. Rovněž příběh svojí jednoduchostí příliš neoslnil a byl zatlačen až moc do pozadí. A Frank Drebin se teprve zahříval. Mé hodnocení: 60% ()

Toren 

všechny recenze uživatele

8/10. I po letech naprosto parádní záležitost, která umí pobavit hned na několika úrovních. Leslieho kamenná tvář prohazující naprosto neskutečné hlody, je zkrátka nesmazatelnou ikonou a snímek sám o sobě hoden statusu kultovní parodie. Kéž by tento ztracený žánr našel v moderní době novou jiskru... ()

Webb 

všechny recenze uživatele

[6,5/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Robert K. Weiss /// Scénář: Jerry Zucker, Jim Abrahams, David Zucker, Pat Proft podle televizního seriálu Jerryho Zuckera, Jima Abrahamse a Davida Zuckera /// Kamera: Robert M. Stevens /// Hudba: Ira Newborn) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Galerie (116)

Zajímavosti (37)

  • Ve filmu si režisér David Zucker střihl také cameo. Při úvodních titulcích představoval muže, který věšel na zeď obraz a poté, co se do místnosti přihnalo policejní auto, skočil dveřmi do vedlejšího pokoje. (SG-1)
  • Baseballový zápas mezi California Angels a Seattle Mariners se ve skutečnosti hrál na stadionu Dodgers. (SG-1)

Související novinky

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve středu 10. dubna v nevadském Las Vegas bývalý profesionální hráč amerického fotbalu, úspěšný herec a později jedna z nejkontroverznějších osob americké kultury a… (více)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Reklama

Reklama