Táta na plný úvazek

• USA Jersey Girl (více)

Oliver Tinke má nastartováno k úspěšné kariéře v hudební PR agentuře. S manželkou Gertrude čekají první přírůstek do rodiny. Narodí se holčička, ale matka při porodu zemře. Ollie se s pomocí svého otce Barta snaží starat o dítě a zároveň dostát svým povinnostem v práci. Ve stresu urazí shromážděné novináře a musí z agentury odejít. Odstěhuje se k otci do New Jersey. A hledá práci. Začne pracovat v komunálních službách města jako jeho otec. Když je malé Gertie sedm let, připravují ve škole besídku a Ollie slíbí Gertii, že s ní zazpívá písničku z muzikálu Sweeney Todd. Ollie se seznámí s Mayou Hardingovou, která pracuje ve videopůjčovně a zároveň studuje. Když Maya zjistí, že si vypůjčil pornofilm, chce si ho vybrat jako studijní objekt pro svou diplomovou práci, která se týká pornografické fixace. Sejdou se a Maya se dozví, že Ollie od smrti své ženy, kterou stále miluje, neměl sex. Nabídne mu nezávazný styk. Doma je přistihne Gertie, která se vrací ze školy. Kvůli havárii potrubí musejí ve městě uzavřít silnici. Lidé se bouří a Ollie je dokáže uklidnit. To mu dodá odvahy, chce zpět svůj dřívější život a vypraví se za svým bývalým kolegou Arthurem Brickmanem, který pracuje pro PR agenturu. Arthur mu domluví schůzku se šéfem. Ollie doma oznámí, že se budou stěhovat  zpátky do New Yorku. Gertie však nechce a s otcem se pohádá... (TV Prima)

Psema

Každý má svou slabší chvilku a Kevin Smith je toho důkazem. I přesto, že se ponořil do středního proudu a natočil víceméně cukrkandlovou podívanou, stejně do ní dokázal vložit svou osobitou formu, která mi sedí, mám ji rád a nevadí mi ani finální produkt. Takže tentokrát to není za plný počet, ale nadprůměr to stále je. ()

ScarPoul

toto je film venovaný zosnulemu otcovi kevina smitha preto si myslim že je sentimentalny pretože podla môjho nazoru je nevhodne venovat najdrahsej osobe film v ktorom sa prdi a kritizuje americku kulturu a vyzdvihuje niektore prvky ktore bavia tridsiatnikov v new jersey . rozhodne najslabsi smithov film tentoraz bez jaya a mlčanlivého boba.nemôžem tento film ale odsudzovat lebo ako filmovy všežravec sa mi ten film páčil a keby to natočil iný režiser preferujuci tieto snimky mohlo o to dopadnut omnoho horsie. každopadne krasny film oslavujuci rodičovstvo v tej najčistejšej forme a hlavna myšlienka že rodina musi držat neustale pokope je tu krasne dojimava. poteši will smith ako dava rodičovske rady Affleckovi ()

H34D

Kevin Smith protentokrát zahodil to co jej dělalo tak originálním a neodolatelným - drsný humor, popkulturní odkazy a hlavně boží dvojici Jay a Silent Boba - a moc se mu to nevyplatilo. Jersey Girl ač je Smithovým osobním věnováním zesnulému otci, nese z jeho rukopisu jen pramálo. Je to klišovité, schématické a místy to nemá příliš daleko k tuctovým americkým brainwashingům... Na druhou stranu Tátovi na plný úvazek nelze upřít, že je prostě sladkým příběhem na pozvednutí nálady. PS: V kterém ZVRÁCENÉM světě krásné ženy typu Liv Tyler přemlouvají muže k nezávaznému sexu? 6/10 ()

Kryton

Kevine ty si mě, ale zklamal! Kde je ten tvůj pověstný humor? Ta úchylnost? Ty sis chtěl koupit další figurku ze Star Wars že? Ne tohle je velká facka pro fanoušky Kevina Smithe a jeho pověstného stylu filmů a humoru. Jako vidět režiséra brutálních hororů jak natočí romanci s Julii Roberts. Tady se šláplo hodně vedle. Film mi zachránilo jen příjemná Liv Tyler a pár scén. ()

castor

Jsou režiséři, kteří umí docela nečekaně překvapit. Zvyknete si na jistej standard a například od tvůrce vulgárních komedií bychom jen těžko čekali melodrama. Autor znamenitých snímků (jako je Chasing Amy, 1997) Kevin Smith tak balancuje mezi dramatem a komedií, je až přespříliš sentimentální, ale v konečném hodnocení přece jenom natočil příjemnou oddychovku. Jersey Girl je od předešlých hodně odlišný film. A hodně osobní. Jde mu o hodnoty, rodinu, o city. Ocenit lze především fakt, že s onou tolikrát ohranou látkou, kterou by devět z desíti režisérů natočilo plnou klišé, si Smith výtečně poradit. To bylo tak - sobecký a ambiciózní workholik se po smrti milované ženy musí postarat o právě narozenou holčičku, prvně mu to pochopitelně nejde, pozná i sympatickou slečnu z videopůjčovny, kterou si dcera oblíbí a.. zbytek už každý zná!! Smith ale umně pracuje s řadou „problémů“ dceřiny výchovy (pohlavní rozdíly u chlapečků a holčiček), vkládá svým hercům opět velmi vtipné dialogy a.. je prostě jinej!! Vzpomene si na staré časy (ponižující pohovor na zaměstnání vedou Jason Lee a Matt Damon), téma besídky volí po svém (drastické hudebně-taneční číslo s podříznutým krkem), v prvním setkání s onou slečnou převládá téma porna, na prvním rande zase masturbace. Jeho dvorní herec Ben Affleck odvádí slušný nadprůměr, příjemně (s věcným pohledem na sex) proplouvá i Liv Tyler, ale tématu harmonie rodiny především hodně pomáhá moudrá, pohotová a roztomilá dcerka Gertie. Mladičká Raquel Castro je neuvěřitelně přirozená a na svůj věk talentovaná a nemohl jsem si častokrát pomoct, ale je opravdu šíleně podobná své filmové matce Jennifer Lopez!! ()

• Speciální premiéra filmu se odehrála na Paulsboro High School, kde se točilo mnoho scén. Smith si město velmi oblíbil a o jeho tamější popularitě svědčí název cesty z této školy, jmenuje se totiž Kevin Smith Way. (imro)
  • Režisér a zároveň autor scénáře se při jeho psaní inspiroval vlastními zkušenostmi. (imro)

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?

24.08.2006

Kultovní figurka na filmařské šachovnici, režisér Kevin Smith, poskytl další informace o svém příštím filmu, do něhož se pustí poté, co skončí s propagací aktuálních Clerks 2. Jak už ohlásil dříve,… (více)