Reklama

Reklama

Nejhorší obavy

  • USA The Sum of All Fears (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (364)

klerik 

všechny recenze uživatele

Možno z veľkej časti z nostalgie mám ryanovky rád. Fordove (JASNÉ NEBEZPEČENSTVO, VYSOKÁ HRA PATRIOTOV) ako aj Baldwinovu (HON NA PONORKU). Táto nie je zlá, ale prišla mi trochu plochá. Námet fajn, ale hlaný hrdina ako "úradnicka krysa" potrebuje lepšieho predstaviteľa, aby utiahol takýto druh filmu. Navyše záporákov je priveľa a sú nevýrazní. Trilerovú atmosféru vytvára predovšetkým hudba Jerryho Goldsmitha. Nie zlé, ale málo výnimočné... ()

predators 

všechny recenze uživatele

Fuck offf i s novým csfd!!!! Jo, promiňte, že hned na začátku volím tak tvrdá slova, ale jelikož jsem ještě neměl hodnocený tento film a zároveň napsaný komentář, tak se mi vše smazalo! No, nebudu se znovu rozepisovat, stejně už by to nebylo ono. Takže to shrnu jednou větou...vynikající napěťovka až do samotného konce, která ve mně zanechala docela slušné opotstatnělé obavy z toho, kdyby to všechno bylo live. 80% ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

S ohledem na obtížnost převedení Clancyho knih do filmového formátu docela svižný politický thriller, v kterém je dle očekávání castingový omyl roku Affleck nedůstojným partnerem Freemana - já mu ty jeho spasitelské choutky prostě nebaštím. Být to reálná situace, nechtěl bych být v kůži těch, co mají prst na spoušti.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Phil Alden Robinson je velmi příležitostný tvůrce. Když do toho nicméně před třinácti lety praštil, stálo to docela za to. Pečlivě budovaný děj v kombinaci s dynamickou kamerou se musí líbit, škoda jen poměrně absurdního finále, které v té době asi jiné být „nemohlo“. Látka obecně má poměrně velký potenciál (rozpoutání konfliktu mezi dvěma mocnostmi), naplnit se ho vesměs podařilo. Filmového zpracování se tak dočkal čtvrtý bestseller autora reálných fikcí Toma Clancyho, roli agenta-analytika Jacka Ryana přebral solidní Ben Affleck, který se tehdy jako výhradně herec a scénáristický držitel Oscara naštěstí nebál ambicióznějších dramat. Robinson zachoval autenticitu rozsáhlé předlohy, škoda, že tolik nepracuje s atmosférou nebo si víc nepohrál s některými sekvencemi. Nicméně apokalypsa po jaderném výbuchu vypadá velmi slušně. Stejně jako hudba spolehlivého Jerryho Goldsmithe. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Ben Affleck samojediný zachraňuje svět od atomové války... Koukatelný akčňák na sobotní večer. Na rozdíl od většiny zde se mi líbila první třetina filmu. Měla ten správný námět a i byla vtipná (Freeman). Od výbuchu bomby a hodně neuvěřitelné a náhlé integrace Afflecka do CIA, kdy mohl volat ministrům i prezidentovi do Air Force One měl film sestupný spád. Už vidím jak Rusové bez povšimnutí doletí k USS letadlové lodi a nasází do ní rakety.. Jako protiúder USA podniknou s pouhými třemi F16 nálet na Ruské letiště a totálně jej vysmaží... Perlu všemu dodal Affleckův kolega, který mu do Baltimorských hořících doků zdevastovaných jaderných výbuchem (kde Ben pátral po stopách zásilky z Haify) poslal telefonem na pomoc policisty... A to se minutu předtím dovídáme, že telefonické spojení v Baltomiru po výbuchu nefunguje.... Kladně hodnotím skutečnost, že se v tomto snímku okrajově do se USA a Rusko skutečně pustí. Jo vidět to tak v šestnácti... asi bych byl napnutý jak struna. Romantický závěr s milým staříkem z Brežněvovy éry, Benem se snoubenkou na dece s panoramatem Bílého domu a v pozadí ruku si podávajích prezidentů byl pověstnou třešničkou na tomto hodně krémovém dortu... Ale já na dortu krém nerad. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (19)

  • Věta "Meet the new boss, same as the old boss," pochází z písně "Won't Get Fooled Again," kterou proslavila kapela The Who. (Dreadd)
  • Tom Clancy se v úvodu DVD komentáře představuje jako autor knihy, kterou režisér ignoroval. Naráží na to, že si tvůrci z jeho rozsáhlé předlohy vybrali vlastně jen kostru, řadu věcí a postav změnili či úplně vypustili. (D.Moore)

Související novinky

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (více)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)

Reklama

Reklama