Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hvězda Johna Gottiho, mladého ambiciózního a sebevědomého mafiána, stoupala rychle vzhůru. V sedmadvaceti letech už patřil na špičku v rodové hierarchii Cosa Nostry v New Yorku. Pak ale přišel pád. Gotti zpackal svou první vraždu a šel na tři roky do vězení. Vrátil se s touhou stát se kmotrem - prvním mužem mafie. I když ztratil jediného syna a vyteklo hodně krve, nakonec se mu to podařilo. Policie mu říkala „Teflonový Don", protože mu nemohla prokázat žádný z jeho zločinů, teď však má konečně šanci - pokud promluví Gottiho blízký přítel... Titulní postavu v dramatu z produkce HBO, které režíroval Robert Harmon, ztělesnil Armand Assante a za svůj herecký výkon získal prestižní televizní cenu Emmy®. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

strikeman 

všechny recenze uživatele

Mafiánských snímků jsem jako fanoušek žánru již viděl požehnaně, takže si troufnu tvrdit, že téměř po všech stránkách je Gotti průměrný film, který v recenzích evidentně táhne nahoru zejména Assantovo a Quinnovo charisma. Nicméně pokud si uvědomíme, že se vlastně jedná o "pouhou" televizní produkci z roku 1996, má snímek svou nepopiratelnou kvalitu... 70% ()

jondoe 

všechny recenze uživatele

Pred nedavnom som mal moznost pozriet film Svedok Proti Mafii, ktory je tiez o '' nepriestrelnom '' Johnovo Gottim, a jeho pravej ruky Salvatore Gravanovi, z ktoreho sa nakoniec vyklula ta najvacsia krysa v historie americko-talianskej mafie. Tento film sa pacil o malinko viac. Aj ked sa v podstate jedna o ten isty pribeh tento je ovela lepsie podany a ma o trosku lepsich hercov. Armand Assante podava priam oscarovy vykon. Veril som mu kazde jedno slovo ci gesto. Svoju malu, ale velmi zaujimavu si tu strihol aj vyborny Anthony Quinn, ktory sa podobnych filmov velmi hodil. Film Gotti je vybornym televiznym pocinom, ktory sice zdaleka nekonkuruje slavnejsim filmom Scorseseho, Copoolu ci de Palmu, ale milovnikov zanry urcite potesi. ()

Reklama

in4mator 

všechny recenze uživatele

Konverzační film, odehrávající se povětšinou v interiérech, nepotěší dost často nezáživnými rozhovory. Taky mi v něm chybělo VÍC zajímavých scén a VÍC napětí, které mohlo obstarat třeba sledování ze strany zákona, kdyby dostalo VÍC prostoru. A tak film stojí hlavně na skvělém hereckém výkonu hlavního protagonisty. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Nic nevídaného. Na ty opravdu dobré filmy o mafii, kde se mi hlavní představitel(é) dostal(i) až "pod kůži", to nemá. (viz např. "Neúplatní", 1987). Zabaví, neurazí. Armand Assante měl na tuto roli velmi vhodný look. Opět závěrem plyne ponaučení: když jseš až nahoře, můžež spadnout a pěkně si rozbít hubu. A že jak si začneš myslet, že už jsi nedotknutelný, jsi najednou v base. ()

Tjaden 

všechny recenze uživatele

Neprávem opomíjený snímek, který zdařile mapuje vzestup a pád posledního velkého bosse rodiny Gambino, Johna Gottiho. Na výpravě je patrné, že se jedná o TV film, avšak herecké výkony jsou na špičkové úrovni. Armand Assante se sice reálnému Gottimu příliš nepodobá, přesto svůj part zahrál uvěřitelně. Jako milovník seriálu The Sopranos jsem velice ocenil to, že se ve filmu objevili známe tváře - Dominic Chianese (strýček Junior), Tony Sirico (Paulie), Frank Vincent (Phil Leotardo) či Vincent Pastore (o pár kilo lehčí Pussy Bonpensiero). ()

Galerie (5)

Zajímavosti (6)

  • Hodně dotázaných bývalých mafiánů považuje tento film za nejrealističtější. (Sealteam6)
  • I po svém uvěznění si Gotti držel pozici „bosse“ rodiny Gambino a dále rodinu řídil přes svého syna Johna Gottiho Jr. a to až do své smrti v roce 2002. (Sealteam6)
  • Ve filmu je pro Gottiho poslední kapkou absence Castellana na Dellacroceho pohřbu, po němž začne plánovat jeho vraždu. Ve skutečnosti Dellacroce dlouho Gottiho chránil a držel Castellana od „Ruggierových pásek“, kde Gotti mluví o Castellanovi velmi neuctivě. Po smrti Dellacroceho musel tedy Gotti jednat velmi rychle hlavně proto, aby Castellano nebyl rychlejší. (Sealteam6)

Reklama

Reklama