Reklama

Reklama

Základka Willarda Abbotta

(seriál)
  • USA Abbott Elementary (více)
Trailer
USA, (2021–2024), 22 h 18 min (Minutáž: 21–45 min)

Tvůrci:

Quinta Brunson

Hrají:

Quinta Brunson, Tyler James Williams, Janelle James, Chris Perfetti, Lisa Ann Walter, Sheryl Lee Ralph, William Stanford Davis, Sebastian Schier (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(61)

Obsahy(1)

Komedie z pracovního prostředí sleduje osudy skupiny oddaných a zapálených učitelů a jednoho lehce nahluchlého ředitele, kteří zápasí s filadelfským veřejným školstvím. Navzdory nepřízni osudu jsou odhodláni pomoci svým žákům uspět v životě, a ačkoli se tito neuvěřitelní kantoři potýkají s podstavem a nedostatkem financí, svou práci milují. I když se jim nelíbí ne zrovna příkladný přístup místního školského úřadu ke vzdělávání dětí. (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (5)

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Velká gratulace seriálu k zisku několika cen Emmy. Dle mého zcela zaslouženě. Stylem je to klasické mockumentary, což je hlavně devizou NBC, zde ukazuje kvality ABC, které vsadilo na um Quinty Brunson, která nejenže seriál vymyslela a několik epizod napsala, rovnou hraje i hlavní postavu. V jádru je to natolik univerzální, že byť nejsem afroameričanka z USA, s Janine Quinty Brunson jsem se rychle sžil. To považuji za plus, protože mám stále v živé paměti, jak jsem lamentoval nad obsazením How I Met Your Father a jiných sitcomů. Postavy (kterých by klidně mohlo být více, ať už na straně učitelů, kde je typicky objektiv namířem na úzkou skupinu, nebo na straně studentů/tříd) kromě Avy jsou vynikající, ale i Ava má své dobré momenty (coby fanouškovi žánru mi na paměti vyvstanuli otravní šéfové jako např. Michael Scott nebo Glenn Sturgis). A teď čekat na nějaký ten cross-over. Ideálně s It's Alway Sunny in Philadelphia. Sečteno a podtrženo - ano, Pětku, ano, neboť Pátá (Brunson) právě teď odbila, zvonek zvoní, škola končí a já smíchem umírám. ()

carly 

všechny recenze uživatele

S1: Téma nie je univerzálna, ale na Slovensku sa určite nájde veľa ľudí, ktorí sa so seriálom budú vedieť stotožniť. Formát mu svedčí. Humor je láskavý no nebojácny. Postavy nie sú karikatúry. A herecké výkony tak skvelé, že sa nedá vybrať ten najlepší. ()

Galerie (1 385)

Související novinky

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama