Nemocnica

Slovensko, (2021–2024), 174 h 45 min (Minutáž: 45–50 min)

Scénář:

Danica Hričová

Nela Pocisková, Richard Autner, František Kovár, Marek Majeský, Zuzana Kanócz, Noël Czuczor, Marián Mitaš, Anna Nováková, David Uzsák, Eva Mores, Juraj Hrčka (více)

Na mieste, kde ide každý deň o život, sa zdá, že nie je priestor na nič iné, a už vôbec nie na vlastné životy lekárov. Ale aj lekári sú iba ľudia, a tak sa často stane, že tam, kde nie je priestor pre osobné zlyhanie, také zlyhanie musí nevyhnutne nastať. Dennodenný boj o život na urgente, a o to, či nad pacientom bdie Boh, alebo je všetko výlučne iba v rukách lekárov, prináša samotným lekárom mnohé traumy, večné otázky a dilemy. Na centrálny príjem prichádzajú dvaja mladí lekári, ktorí si ešte z fakulty nesú svoje ideály a predstavy. Tie sa švihnutím prútika rozplynú nástupom do reálnej nemocnice, kde si obaja robia atestáciu. Agáta (Anna Nováková) a Braňo (David Uzsák) majú navyše spoločnú minulosť, ktorá na škole nedopadla úplne najlepšie a tak medzi nimi vzniká prirodzená lekárska rivalita. Povrchnosť, nadradenosť, srdce, súcit a solidarita, to sú témami, ktorými sa deň čo deň lekári zaoberajú a každý z nich do práce vnáša to svoje. Každým dňom je čo nové sa naučiť, a často hlavní hrdinovia pochopia, že nie sú bohovia. To sa dvom mladým lekárom, ktorí práve prišli a myslia si, že môžu zachrániť svet, učí asi zo všetkého najťažšie. Lekári v Nemocnici žijú svojou prácou na maximum, a tak majú len málo priestoru na zoznámenie sa so životným partnerom mimo nemocnice. Preto často vznikajú vzťahy na pracovisku a nastáva vťahovanie životných peripetií a vzťahových problémov priamo na oddelenie. (TV JOJ)

Kylikian

Naozaj nechápem tých večných kritikov a frfľošov na všetko slovenské. Nemáte štipku objektivity. Po všetkých sračkových seriáloch (a že ich bolo požehnane) JOJ-ka konečne dokázala vyrobiť jeden, kde nie sú úplne nezmysené situácie, parodovanie, trápne vtipy a zle hrajúci herci. Pocisková hrá podľa mňa úplne super, to že ju tu hejtujete je len a len preto, že je speváčka. Ja som veľmi kritický človek, ale ona hrá fakt veľmi slušne. Scenár má tento seriál jeden z najlepších zo seriálov súkromných slovenských TV za posledných 15 rokov. Najmä prvých 30 epizód bolo ok, potom už začína byť dejová línia okolo riaditeľa a starej profesorky dosť ujetá, ale ako celok stále veľmi pozerateľné. A práve kvôli tým dementom čo dali odpad, pridám ešte dve hviezdy navyše. ()

Hrabovo odpad!

V celom tom bahnistom deji sa najskor omylom podarilo scénáristke vytvoriť dve vtipne načrtnuté a skvele zahraté postavy: riaditel Hauptmann a plastický chirurg Klein. P.S. Už som zažila preobsadenie jednej z hlavných postáv v seriáli, ale toto je ozaj cez hranicu - taká skvelá plastická operácia, až vznikne úplne iný človek! Scénáristka zošalela!!! Séria 10 epizóda 12 - jeden z vrchlov blbosti tohto seriálu! 10. séria - koho napadlo obsadiť do role vášnivého milenca takého pipíška??? ()

mira007

Taková slovenská odpověď na český Modrý kód a musím říct, že první díly něco málo zaujaly ( hlavně Majeskému role ředitele sedla dokonale ), jenže pak to chytne neduhy všech seriálů s více než dvaceti díly a začne se to opakovat, přibývat hloupejších věcí, nepřekvapivých klišé a slabších hereckých výkonů. ()

GalaktikHero odpad!

Úplne "zbožňujem" seriály, kde si dochtorkovia zdvíhajú svoje ego a mizernú povesť pred pacientami! No a to herecké obsadenie - z toho mám také zmiešané pocity... či plakať, či sa smiať ???!!! Smejem sa nad tým, "čo" všetko sa predstŕka pred kamerou. A plačem nad hrobom slovenskej televíznej tvorby. ()

Moredogs odpad!

Slováci sú konečne v niečom napred. Podaril sa im neuveritelný kúsok. Týmto počinom vytvorili úplne nový žáner, v tomto prípade Psychoseriál. Toto by malo byť povinné sledovanie pre Hollywoodskych hercov keď sa pripravujú na rolu psychotického vraha. Keby Nemocnica bola v dobe keď Charlize Theron točila Monštrum a Charlize by v ňom videla Nelku Pocsiskovú tak jej výkon by bol o minimálne 3 triedy lepší a zaradil by sa medzi top herecké výkony v histórii na roky do predu. Fakt tohto skúknuť maratón tak je z človeka doživotne odsúdený 😄 ()

• Niekedy, keď ukážu večerný pohlaď na cestu v meste, tak to nie je Bratislava, ale Sihoť Trenčín pri Obchodnej akadémii, ul. Rázusova. (maro0902)