Reklama

Reklama

Jak jsem poznala tvého otce

(seriál)
  • USA How I Met Your Father (více)
Trailer 1
USA, (2022–2023), 11 h 18 min (Minutáž: 22–25 min)

Kamera:

Gary Baum

Hudba:

Jeff Cardoni

Hrají:

Hilary Duff, Christopher Lowell, Francia Raisa, Tom Ainsley, Suraj Sharma, Kim Cattrall, Josh Peck, Dakota Gorman, Daniel Augustin, Leighton Meester (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(30)

Obsahy(1)

V blízké budoucnosti vypráví Sophie svému synovi příběh o tom, jak se seznámila s jeho otcem. Tento příběh nás katapultuje zpět do současnosti, kde Sophie a její úzká skupina přátel právě řeší, kým jsou, co chtějí od života a jak se zamilovat v době seznamovacích aplikací a neomezených možností. (Disney+)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (33)

Ištván87 

všechny recenze uživatele

Není to vtipné. Jasný, to by se zdálo, jako taková malá muška, jenže u sitcomu to fakt nasere. 😁 A do toho je to šíleně neoriginální. A ne, tím nemyslím, že je to nepřímé pokračování HIMYMu, ale že snad každou zápletku už jste někdy někde viděli. Postavy navíc nejsou moc zajímavé a neutáhnou to. Jediný trochu vtipný je čas od času Charlie, ale jindy je zase svou neschopností příšerně otravný, takže ani on není dostatečným důvodem ke sledování. No prostě je to seriál k prdu. Resp. po prvních pěti epizodách jsem tu nenašel nic, co by mě nějak zvlášť zajímalo. ()

BoXBe odpad!

všechny recenze uživatele

Jen ze zvědavosti. Pět minut. Ne, na tohle je můj čas příliš vzácný a Pat a Mat, Chip a Dale nebo Byli jednou dva písaři mají v sobě řádově o tuny více kvalit, než nepovedených prvních několik minut destilace úspěšné značky. Užijte si to po svém všichni samozřejmě. Jdu o dům dál, škrábání omítky bude větší zábava. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

How I Met Your Mother mám nakoukáno, takže bych měl být cílovka. Nebo možná ne. Oproti HIMYM v HIMYF převažuje vztahové drama nad vtipy (původní HIMYM tento poměr umělo držet lépe vyváženě). Jinak je to téměř to samé, ne lepší, ne horší, to samé. Téměř, protože oproti HIMYM máme v hlavní roli... vlastně tu samou postavu, pouze prohodili pohlaví a zesvětlili barvu vlasů. Což nemusí být nutně na škodu, ale trocha invence by taky neuškodila, ať už co do vizuální podoby nebo charakteru (zde jsem si vzpomněl na Leslie Knope z Parks and Recreation, která původně byla kopií Michaela Scotta z The Office. Podobně Michale Schur měl i hlavní hrdiny v dalších pořadech Brooklyn Nine-Nine a The Good Place. Z nedávné doby bych také mohl uvést porovnání pořadů Justina Spitzera Superstore a American Auto) Vedlejší postavy byly super (zejména mě bavily příběhy Tien Tran jakožto Ellen), je vidět poučení ze seriálů jako právě HIMYM nebo Seinfeld nebo Přátelé nebo Girls, a to že New York je plný lidí různých ras, sexualit, atd. a že některé scény z pořadů minulých let už mohou být (a v některých případech jsou) vyčpělé nebo překonané. ()

Warapeidza 

všechny recenze uživatele

HIMYM je pro mě generační seriál se kterým jsem "vyrůstal". Tohle není úplně průšvih, ale nemá to ten šmrnc ani povedenost originálu, plus je to na můj vkus až moc předvídatelné. A nebo už jsem prostě generačně jinde a tak mě to tak nebere :). Největší problém mám s tím, že mě vlastně moc nebaví hlavní postava Sophie, přijde mi pořád starší než by měla být a navíc se hodně dílů první série vyskytuje poblíž Drewa, který je mi ze všech postav suverénně nejprotivnější. Nejzajímavější je pak pro mě asi Charlie, je to obdoba Barneyho "vnějšího" elementu, který je ale i tak, stejně jako celý spin-off, o level horší než originál. Přesto jsem celou první sérii viděl a asi se podívám i na druhou, člověk si tam najde hezké momenty a scény, které jsou ale bohužel spíš doplňkem hromady balastu. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 50% - Vyčítat neoriginální námět nebudu, protože premisa rozhodně nebyla z nejsvěžejších ani v roce 2005, kdy na obrazovky vtrhl původní HIMYM. Jenže tehdy se sešlo dobré načasování vzniku (těsně po skončení Přátel), dokonalá chemie mezi herci a samozřejmě ústřední dějový otazník, který dokázal vnadit dlouhé roky. HIMYF přichází pozdě. Největší hlad po podobném seriálu je dávno pryč, doba navíc klasickým situačním komediím v týdenním formátu nijak zvlášť nepřeje. Místo doplnění prázdného místa tak přichází další kousek z mnoha. Nebýt konkrétních míst a překvapení, daleko častěji než na originál si vzpomenu na počiny, které se právě chtěly na žánrové vlně svézt a neměly dlouhého trvání - Mad Love, Partners, Romantically Challenged, stačí si vybrat, alespoň s jedním podobným kouskem jsme to zkusili všichni. Bohužel kouzlo mezi hlavními postavami většinu času chybí, oblíbená je u mě snad jen ústřední Sophie a za to může v první řadě úžasná Hilary Duff. Nejsem při sledování otrávený, nikoho z postav nechci škrtnout, ale od začátku do konce je všechno "tak akorát" a nic navíc. Pomalu si to sedá, romantickou linku si užívám, nad nepřeberným množstvím suše vyprávěných hlášek na téma sex kroutím očima, ale chci věřit, že je v tomhle bytě pořád schováno mnohem víc. 2. série - 40% - Podivná kombinace nepasujících popkulturních narážek, ukřičené grotesky (Ellen) a v první řadě sexuálního humoru, který tvůrci vytasí ve chvíli, kdy neví, jak dál. Tedy každý díl několikrát. Někdy v polovině sezóny mi došla trpělivost, protože i cameo vy-víte-koho je bolestivě na sílu a funkční jen na moment. Zbytek je soustava náhodných scének, ve kterých to Sophie i nadále hrozně sluší, ale nechápu, jak by tahle potrefená holka měla být tou samou osobou jako její věčně nad věcí a v důsledku nesympatická verze v křesle vypravěčky. Snad jen poslední díl snese ve vážné rovině srovnání s originálem, ale právě to, že se mnou něco dělá až finále, dokazuje dýchavičnost celého projektu. Zrušení mrzí z důvodu neuzavření spousty linek, ale z kvalitativního hlediska jde o vysvobození. ()

Galerie (234)

Zajímavosti (20)

Související novinky

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Reklama

Reklama