Klasický horor

• Itálie A Classic Horror Story (více)

Pět přátel cestuje v karavanu, aby dosáhli společného cíle. Začíná se stmívat a aby se vyhnuli mrtvé zvířecí zdechlině, náhle narazí do stromu. Když přijdou k vědomí, ocitnou se uprostřed ničeho. Cesta, po které jeli, zmizela a je tu jen hustý, neproniknutelný les a dřevěný dům uprostřed mýtiny, který, jak zjistí, je domovem kultu, z něhož mrazí v zádech. (JasonCZ)

kobejn

Skvělé. Je to horor a zároveň i komentář k tomuto žánru a k jeho fanouškům, kteří jsou ve valné většině hrozně úzkoprsí a nemají rádi, když se k nim někdo občas vyjádří, protože oni jsou přece experti a kdo by to chtěl zpochybnit, tak ten... Tendle film je jeden z mála, co se to nebál říct na plnou pusu, a ten potitulkový závěr byl jen třešínkou na chutném a kvalitním dortu. ()

rollman1

Rejžové mají očividně dost nakoukáno, takže chválím, že první půlka filmu, kde se skládají pocty ke kultovním milníkům hororového žánru, stojí opravdu za to a po hororové stránce funguje dobře. Začíná se klasicky partou lidí, bouračka, probuzení, zjištění, že jsou v prdeli, nejsou tam sami a něco/někdo po nich jde. V téhle chvíli snímek funguje skvěle po stránce atsmosféry, hudby a nějaké té krve. Pak si tvůrci řekli: ''Serem na to, budeme originální (což nejsou) a dojebeme celý feeling z filmu dementním zvratem'', který pro zasvěceného fanouška je viditelný už v prvních 15 minutách. Pak se film už jen vleče na konec a vyjde vlastně vniveč. Je to škoda, našlápnuto bylo dobře. ()

Cappuccino

Mám slabosť pre horory zamerané na kulty a táto talianska novinka mi pomerne sadla. Je pravda, že nebola konzistentná a v rámci objasnenia sektárskeho sprisahania mohla ísť viac do hĺbky, ale nevadí. Dobre som sa bavil, užil som si skvelú atmosféru a viac-menej ma sklamal len len neúplný záver, pri ktorom som nevedel, čo si myslieť. P.S. masky a desivá chatka bola famózna. ()

EvilPhoEniX

You Feel like you have already seen it!Classic Horror Story měl veškeré předpoklady stát se výborným hororem a rozhodně není špatným, avšak já jsem trochu v rozpacích a budu tentokrát s hodnocením přísnější.Italský nádech filmu sluší, potěší nádherné rurální teritorium ( božský LES!), skvělá hudba, hezké masky, impozantní chata ( Jeníček a Mařenka ?), docela netradiční příběh s překvapivým zvratem, sirény a tmavě rudá!! ( Zdravím Argenta) a příjemné hororové odkazy. Neplést si vykrádačku s poctou, to je jasný záměr tvůrců.Film má už od začátku nádech Texaského Masakru a pomalu odkazuje na různé exploitationy a hixploitationy, což je můj nejoblíbenější subžánr, takže logicky jsem se na tenhle film opravdu těšil. Kde se to přepne v jakousi variaci na Asterův Midsommar, tohle vše je v pořádku, ovšem to na mě působilo, že Leatherface nechal motorovku v kůlně a moc si nedokážu vysvětlit, proč Hixploitation z Itálie se bojí Gore víc než já pavouků?!!!Když už hodlají tvůrci do filmu dát Torture, tak proč má vše zůstat na divákově představivosti ? Ok čtenářům knížek to možná nevadí, ale já se po 5 letech těšil na pořádné Gore ( Tady krev měla stříkat z obrazovky až ke mně do obýváku!!) a to zůstalo kdesi v náznacích, v tomhle film rozhodně nenaplňuje svůj potenciál a že by se jednalo o intenzivní divočinu či nepříjemnou hororovou atmošku, se také vyloženě říct nedá, což je škoda, protože našlápnuto měl film dobře, spousta jiných věcí ( hudba, prostředí, vizuál, děj) tu funguje, ale mně to nestačí. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je to asi jako jít do bordelu a nechat si tam polechtat koule od šlapky, ale k felaci nikdy nedojde.• Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10. ()

oveckaoa

Parta lidí jede kamsi na výlet dodávkou, máme zde těhuli co jede na potrat novomanžele co jedou na svatbu doktora co řeší problémy ve vztahu a amatérského režiséra (už nyní je jasné kdo viděl minimálně jeden horor kdopak asi přežije)  , po cestě havarují a dostanou se do teritoria jakýchsi magorů. Problém je v tom , že horor nenabídne  žádné gore máme zde vypíchnuté oči (ale místo, aby jsme se na to podívali sledujeme ženskou oběti jak trpí) máme zde uříznuté oči a jazyky (ale místo toho sledujeme dva co přežili jak to sledují a šokuje je to) . Pak si režiséři řekli, že zkusí být  ´´originální,, a dali tam pointu z Hor Zalitých Krví (kdo viděl ví něco podobného bylo i v Hostelech třeba) a úplně to pohnojili, aby to potitulková scéna dorazila. Je smutné , že to mělo velký potenciál narážky na Hory Mají Oči, Slunovrat, Texaský Masakr, Mučedníky, sirény jak z Silent Hillu  a x dalších a má to parádní atmosféru, ale výsledek je těžce průměrný. 60 procent ()

• Film byl natočen v Římě a v Lese stínů (Foresta Umbra) v národním parku Gargano. (ČSFD)
  • Při hromadné hostině si lze všimnout, jak většina strávníků pouze předstírá, že jí a pije. (Maraboy)