Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

monolog

Sice už je to dlouho, co jsem to viděl, ale ještě dnes si pamatuju, že hlavní hrdina má na tričku napsáno: Secret Agent Jo Dee Fostar, což mě teda úplně dostalo. Jindy Viděl jsem to znova a zvedl jsem hodnocení. Už jen za tu hlášku: Jdu si dát sprchu, smrdím jak Kevin Costner po tanci s vlky. Nebo to finální odmaskování, to je teda doslova neočekávatelný. Pravda je, že je tu strašně moc vtípků a odkazů na jiné filmy a to mnohdy špatných, ale nikdy mi nepřišly tak trapný, abych se aspoň nepousmál, což ty nový parodie prostě nedokáží vůbec. Některé hlody jsou naprosto odzbrojující (na Misery, právníci v bazénku, vůbec celá postava Ezzia Greggia), že člověk neví, co si o tom má myslet. Jen tak pro Mattyho, pokud je vtip o tělesně postižených dobrej, klidně se mu zasměju. Protože jakej je rozdíl, jestli se směju vtipu o policajtovi, nebo vozíčkáři? Pokaždý tím urážím nějakýho kripla. Tak, to byl žert nakonec. Doufám, že jsem jím nějakýho kripla neurazil :D Jindy Říkejte mi blázen, ale já si dnes, 30.1.07, koupil dyvko. Je to prostě hodně dobrá parodie. ()

otík

Tahle naprosto šílená parodie všech možných filmů není tak zlá, jak by se na první pohled zdálo. Sice jsou tu k vidění trapné až na výsost trapné scény, ale je zde i kupa slušných vtípků. Pobaví především parodování filmu Psycho, to si myslím, že se povedlo, naopak onen Anibal Kanibal je hodně ubohý. Celkově jde o zábavu určenou především nenáročným, ale také málo kritickým divákům, kterým stačí k pobavení parodizujících scén. ()

tom88

Ostal som sklamaný, toto nie je žiadna premyslená paródia na známe filmy, ale nasilu natlačený ten najtrápnejší humor do osemdesiatich minút. Je pravda, že som sa občas pousmial, no na paródiu je to málo. Pobavil som sa na Gomezovi Adamsovi, ktorý sa tam objavil a na nohe ako Vec. Billimu Zanovi komediálna úloha nesedí a ostatným hercom tiež nie teda okrem Adamsa. Je to dosť nevydarené,ale na tie 2* to snáď je. 40% ()

gudaulin odpad!

Viděl jsem už hodně špatných filmů, ale Mlčení šunek patří k těm, co by si zasloužily zvláštní kategorii. Kdybych s hodnocením mohl jít do mínusu, bez váhání tak učiním. Stokrát provařené vtípky a pokud už některý z nich potenciál má, je podaný tak lacině, že to pointu zabije...Trpěl jsem a to hodně.Celkové hodnocení 0 třikrát podtržená ! ()

Jara.Cimrman.jr

V dobách, kdy se záda nacházely na hrudi, modrá barva nebyla rozpoznatelná od červené a za vzkazy schovanými pod postelí bylo nutné vylézt na lustr, bylo pro mne velmi těžké nezasmát se některé z mlčících šunek. Pod hrozbou nabitého banánu se však musím přiznat, že nejeden fór byl i na mne příliš absurdní. ()

• Ve filmu se objeví fotka a plakát herce Rogera Moora, který byl představitelem třetího Jamese Bonda. (Benjamin-L)
  • Náklady na výrobu filmu činily 3 miliony $. (Benjamin-L)