Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvě z nejmilejších Hollywoodských hvězd, Cary Grant a Doris Day, září v této svěží a vkusné komedii, která je plná romantického potěšení. Láska přichází z nenadání, když se pohledný a žádoucí magnát (Grant) a krásná pracující žena (Day) potkají kvůli blátivé kaluži u obrubníku. On je nadšen jejím maloměstským způsobem života; ona je okouzlena jeho romantickým a nenuceným chováním. Ale když přijde řeč na svatbu, mají značně odlišné názory ona se vdávat chce, on nikoliv! Vzniká z toho hra na kočku a myš, kde se každý snaží vyhrát s veselými a u srdce hřejícími výsledky. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Martin741 

všechny recenze uživatele

DElbert Mann bol dost talentovany reziser, za jeho najlepsie filmy povazujem Marty 1955, Separate Tables 1958 a tento Touch of Mink, dotyk norky. Sice tomu kraluju ludia ako Kary Grant /Jeho divka Patek, Philadelphia Story, North by Northwest/ a Doris Day, ale jhe to kludny film na pohodu s pomalym tempom, vybornymi dialogmi na krasnymi kulisami. A je to jedna jedina spolupraca Doris Day a Cary Granta. Namet o laske on + ona, len ked dojde rec na svadbu, taxa zacnu komplikacie. Dobry namet na film, herecke koncerty na urovni, reziusersky namakane. Spokojnost, asi treti najlepsi film Delberta Manna : 77 % ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jediný společný počin Caryho Granta a Doris Dayové. Oba mám moc rád, takže zdejší charakterové stereotypy, těžící z jejich předešlých rolí, by mi nevadily. Problém je v něčem jiném. Přestože oba byli komici, na míru spíchnutý scénář upřednostňuje romantickou linii na úkor komediální. Vtipná místa se sice najdou, ale je jich málo a netrvají dlouho. Na to, abych se slzavě dojímal nad vzájemným okouzlením Caryho a Doris, je zase film příliš rutinovaně vypočítaný na to, co se dříve osvědčilo. Vůbec se mi třeba nelíbí, jako okatě „Kouzlo“ glorifikuje ženské zlatokopectví. Muž, chce-li získat ženu, musí podle zdejší logiky popřít celou svou osobnost a bez řečí jí klást k nohám všechny světské statky, na které jen ukáže prstem. Že se tato sebestředně – mamonářská filosofie jaksi nerýmuje s rovnoprávností, jíž se hrdinky hlasitě zaklínají na každém kroku, mohlo (a původně možná i mělo) být zdrojem humoru. A pak zřejmě někoho napadlo, „co by tomu asi řekla průměrná divačka“… Škoda. 50% ()

Reklama

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Pekne vystylovane 60's USA retro. Tematicky na muj vkus prilis materialisticke, ale zrejme takhle vypadal idealni parovy model dane doby - Cary Grant ma penize a Doris Day je blond. Na druhou stranu ani po 50ti letech se toho v tehle sfere moc nezmenilo. Misty prijemne komicke vsuvky a poucka dne - pokud mate insomnii a nemuzete spat, vemte si horke mleko s maslem.. ble. "The Four Horsemen now have a riding companion. There's War, Famine, Death, Pestilence, and Miss Timberlake!" 5/10 ()

r007 

všechny recenze uživatele

Podle mě jedna z méně podařených komedií, protože spíš upřednostňuje romantiku, a to je myslím na škodu celému filmu. Oceňuji odvážný scénář, alespoň první půlka! Scény.kdy Doris váhá, jak se zachovat, jsou velmi podařené. Také scény v hotelu, kdy vše směřuje ke společně strávené noci, jsou brilantní. Vtipné Caryho setkání s ženatým mužem v noci u bazénu.Ale pak se vše obrátí a komedie sklouzne do stokrát opakovaného příběhu se stejným koncem - kterak dostat jednoho pohledného bohatého chlapa k oltáři. Divák přesně ví, jak to skončí, a já si jen zkoušela představit nějaký jiný konec. Co třeba Doris zůstane na ocet a celý život se bude užírat, že promarnila svou šanci? Cary nikdy nezapomene na tu první noc v hotelu strávenou na gauči, což se mu jistě nikdy předtím ani potom nestalo...No, jakoby ze života...ale jak mi nedávno řekla moje dvanáctiletá dcera, nedíváme se přece na filmy, aby nám připomínaly realitu, ale právě proto, že je v nich něco neskutečného, co by se asi nikdy nestalo... Takže kvůli méně podařené druhé půlce jen 3 hvězdy. ()

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Rozhodně slabší kousek. Jak si postupně doplňuju filmografii s Carym tak toto určitě na špičku nemá. Kromě ústředního páru tam není v podstatě nic co by zaujalo. Scénář je dost plytký a dialogy místy podivně škobrtají. Kouzlo starých časů to má a Cary je opět neodolatelný, ale kromě pohledu na Ameriku šedesátých let tam není nic navíc. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (3)

  • Film se stal druhým nejvýdělečnějším filmem Caryho Granta. První příčku uhájil snímek Operace spodnička (1959). (Pavlínka9)
  • Cary Grant byl celoživotním baseballovým fandou, a proto byl nadšený jako malé dítě, že se má setká s Mickeym Mantlem, Foyerem Marisem a Yogim Berrou ve scéně natáčené přímo na stadionu Yankees. (Pavlínka9)
  • Cary Grant měl v souvislosti s filmem ve smlouvě sepsáno, že si může nechat nádherné, na míru šité kostýmy, které pro něj do filmu navrhli Norman Novell a Rosemary Odell. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama