Paní Harrisová jede do Paříže

• Velká Británie Mrs. Harris Goes to Paris (více)

Ada Harrisová (držitelka oscarové nominace Lesley Manville) žije velmi poklidným životem v poválečném Londýně. Na živobytí si vydělává úklidem domácností bohatých sousedů, občas zaskočí s přáteli do hospůdky, večer zavzpomíná na padlého manžela a víc už toho od života vlastně nechce. Kromě šatů od proslulého francouzského návrháře Christiana Diora. Nedosažitelný sen má denně před očima v šatní skříni jednoho z domů, ve kterém uklízí. Život ji převrátí naruby dodatečně vyplacený příspěvek pro válečné vdovy. O tom, co s balíkem peněz udělá, nepřemýšlí ani chvilku. Ze všeho nejdřív si koupí letenku do Paříže, aby už za pár dní odvážně vstoupila do chrámu módy, sídla společnosti Christiana Diora, aby si tu splnila svůj bláhový sen. Prostořeká a zemitá britská uklízečka vyvolá ve světě upjatých snobů pozdvižení a zprvu se zdá, že její mise nebude úspěšná. Zvlášť ředitelka firmy Claudine Colbertová (Isabelle Huppert) je přesvědčená o tom, že šaty od Diora si ta drzá a umanutá Angličanka obleče jen přes její mrtvolu. Jenže za Adu mluví hromada peněz, které je ochotná investovat, a hlavně kouzlo její osobnosti, jemuž nelze odolat. Tu ženskou si prostě musíte zamilovat, lhostejno zda má na sobě šaty za statisíce, nebo kbelík a hadr v ruce. A nejlepší na tom je, že s ní po boku se i ve vašem životě můžou začít dít zázraky. (Cinemart)

haWranka

První polovina mě opravdu bavila. Byl to skvělý mix dobové atmosféry, smutku i milé komedie. Bohužel paradoxně příjezdem do Paříže šlo všechno do kytek. Děj byl zoufale předvídatelný, postavy sluníčkové, vše pohádkové… A ten natahovaný uslzený konec tomu jen zasadil poslední hřebíček. Takže z filmu vylezl ne nepříjemný průměr na jedno zhlédnutí. ()

M.i.k.e

hezká a milá pohádka evokující klasické filmy z padesátých a šedesátých let o tom jak se uklízečka z Londýna zamiluje do šatů od Diora a usmyslí si že jedny bude mít. Vydá se tak do Paříže, kde se shodou okolností dostane přímo ke zdroji a to změní nejen její život.Lesley Manville je v hlavní roli příjemně přirozená a krade si celý film pro sebe.Zbytek jí tak stíhá jen sekundovat. Milovníci starých filmů budou spokojeni...60% ()

KaterinaSkop

Postarší angličanka se zakouká do třpytivých šatů od Christiana Diora které má ve skříňi zbohatlická panička u které uklízí. Shodou okolností přijde k balíku peněz, který se rozhodne utratit za šaty od návrháře v Paříži. Jede tam, koupí šaty, jede domů, konec. Dvě hodiny sezení v kině si to fakt nezaslouží. ()

vydumnica

Moja 1000. recenzia😀 goes to Mrs. Harris Goes to Paris !!! Taká rozprávočka pre romantické duše, na ktorú sa aj vďaka peknej výprave a kostýmom veľmi dobre pozeralo. Budapešť tu čiastočne nahrádza ozajstný Paríž, ale vôbec by som na to neprišla. Lesley Manville sa na rolu Mrs. Harris veľmi hodí, divák jej jednoducho musí držať prsty a fandiť jej, aby si ten svoj sen splnila. Veľmi pekné 3* pre Mrs. Harris! ()

JenYu

Na povrchu velmi líbivé, uvnitř bohužel prázdné. Britové obvykle takovéhle filmy umí, ale tady mi to zkrátka nesedlo. Ada v Paříži nesympatická, ostatní postavy charakterizované jednou vlastností, linka mladých milenců úplně zbytečná a nevěrohodná a závěr typu "vše se v dobré obrátí" přeslazený i pro mě. Výprava a diorovské kostýmy ovšem nádherné! PS. Až budu starší, chtěla bych vypadat jako Isabelle Huppert v tomhle filmu. ()