Krásná a odvážná hrdinka se vrátila. A je šťastná jako nikdy předtím, protože ji generál Shang požádal o ruku. Přesto se objeví nečekaná překvapení. Jejich štěstí se jim snaží kazit nezbedný Mushu, který se jako rodový ochránce snaží držet zamilovaný pár co nejdále od sebe. A k tomu je tu ještě jeden obtížný úkol - doprovázet tři princezny přes celou Čínu za jejich manžely. Princezny se však do svatby nehrnou. Jejich muži jim byli prostě vybráni. Když to Mulan zjistí, rozhodne se rázně zakročit.

Těšte se na skvělou komedii, podmanivou hudbu a dojemný příběh o odvaze a přátelství. (oficiální text distributora)

rublik05

Po animační stránce moc pěkná pohádka. Příběhově je však o dost slabší než její předchůdce, příběh je na můj vkus moc přeslazený, točí se víceméně okolo citů a lásky. Postavy zde nejsou až tak kvalitně vykreslené, asi díky slabšímu scénáři. Hudebně je film taktéž o něco slabší, ale přesto se zde najdou i docela pěkné písničky. Zábava nic moc, komediální stránku filmu zde zachraňuje především dráček Mushu. Pokračování Legendy o Mulan díky krátké stopáži uběhne rychle, divákovi však nic moc nenabídne a zařazuje se tak do těžkého pohádkového průměru. Jelikož je film čistě video záležitostí a víme, jak takové filmy většinou dopadají, musím uznat, že Legenda o Mulan 2 dopadla ještě relativně dobře a na pohádku se dá koukat. Ovšem nic víc, než průměrnou pohádku asi nečekejte. 5/10. ()

MyskaMari

Nedá se říct, že by film neobsahoval žádné dobré scénky (např. misogynní dědulové mě celkem pobavili), ale zápletka filmu je úplně o ničem. Říkáte mi, že Mulan, dospělá žena žijící ve feudalistické Číně, je překvapená z předem plánované svatby mezi šlechtici? Blbost. Císař je navíc jasně přesvědčený, že je to jediný způsob, jak ukončit válku, ale Mulan je jen naštvaná a nenavrhne jedinou alternativu, takže jí asi nezáleží na Mongolech a osudech tisíců Číňanů. Proč Mulan tak nutně potřebuje, aby tři náhodné ženštiny šly za svým srdcem? Přitom ta plánovaná svatba oněm ženám vyhovuje. No dejte tomu, ale to není hlavní dějová linka. Ta je totiž o tom, že se Mushu chová jako retardovaný debílek, protože přišel o svůj status mezi bohy. A na konci filmu ho vlastně máme vnímat pozitivně, no absurdní. ()

Jezinka.Jezinka

Já jakožto divák značně zkušený a patřičně cynický jsem od začátku věděla kdo s kým a vcelku i za kolik (za misku zázvoru s rýží, pochopitelně). Ale u nás je Mulan prostě hrdinka všech hrdinek a rekovné srdce, laskavost, pohotovost a další soubor kladných vlastností a dispozic jí může z fleku závidět kde jaký nýmand, Kapitánem Amerikou počínaje, přes Supermana a Héraklem konče. ()

MIRECSK

Oproti jednotke veľmi slabé. V istých chvíľach nudné, dej predvídateľný, vtipné sa mi to zdalo nanajvýš tak na troch miestach a koniec akoby sa písal na poslednú chvíľu dakde v šatníku na kolene. Odporúčanie: Nesledovať hneď po jednotke. Dajte tomu aspoň dva týždne, inak zažijete pomerne veľké sklamanie. A aj po tých dvoch týždňoch to nebude veľká sláva. ()

Wendy

Ehm. Tak aby bylo jasno, já miluji jedničku. Ale, v čem ta byla implicitní, v tom je dvojka očividná. V čem byla zábavná, akční a dechberoucí, v tom je dvojka pooomalá a mě nechávající naprosto chladnou. Stejně jsme všichni věděli, jak to nakonec dopadne. A hudba! V jedničce - parádní, po instrumentální i textové stránce. Ve dvojce - nezáživná, pokud nepočítám tu jednu nepodařeně okopírovanou píseň, ano, opět z jedničky. Jen ten generál Shang je stále stejný "dork". Film pro mě tentokrát zachránila "mluvící zvířátka" a to je co říct, protože ta mě obvykle nechávají chladnou. ()