Settlers

• USA Settlers

První osadníci lidstva na marťanské hranici dělají, co musí, aby přežili kosmické jevy a jeden druhého. (JasonCZ)

Morholt

Máma, táta a dcera si spokojeně lebedí na Marsu či kde, ale problém je, že jde o jednu z posledních fungujících kolonií na planetě, což přitahuje nežádoucí pozornost. Snaha o psychologické postapo, které má přesně nalajnovaný děj i vývoj postav, který lze předvídat s takřka chirurgickou přesností. Má to příjemnou amtosféru a výborné herce na čele s Boutellkou, pro kterou mám čím dál tím větší slabost, ale to nestačí. Táhne se to totiž jak smrad, který s přibývajícími minutami dusí víc a víc. 30% ()

JASON_X

Terraformace Marsu proběhla v neurčitě vzdálené budoucnosti  natolik úspěšně, že se na něm dá nejen dýchat, ale že to na něm i vypadá úplně jako na Zemi, třeba v Jižní Africe. Ale pozor, stačí projít tunelem ve skále a na druhém konci rázem potřebujete dýchací masku. Naštěstí aspoň Marťané pozemského původu nemají problém s jídlem, které berou bůhví kde, protože všude jsou jen šutráky a písek. Navíc mají i jídlo pro prasata a pro slepice. A z kohoutku teče voda, je jedno odkud, hlavně že teče. Tak dost ironie, tohle scífko zkrátka není příliš "sci", jako spíš "fi". A taky "psí", tedy psychologické. Rádoby. No ono vlastně psychologické ani moc není, protože postavy se často chovají a mluví úplně nepochopitelně až idiotsky. No tak má aspoň slušnou výpravu a pomalou, zasněnou, hodně příjemnou atmosféru, to jo, na tom si trvám. Rád bych taky napsal, že má i charismatické a zajímavé herce, ale to bohužel platí jen o tátovi, mámě, malé holce a vetřelci. Ta malá holka totiž nikdy neměla dospět, neb její nesympatická představitelka se zpruzeným xichtem a afektovanou mimikou mi citelně otrávila druhou půlku filmu. ()

honajz2

--.|.-.|.-|-|..-|.-..|..-|.---|..|--..--||.--.|.-.|.-|...-|.||.---|...|-|.||...|..||.--.|.-.|.|.-..|---|--..|..|.-..|..||--|..-|.---||-.-|---|--|.|-.|-|.-|.-.||.-||..-|.-.|-.-.|..|-|.||-|---||-...|-.--|.-..|---||--|-.|---|....|.|--||--..|.-|-...|.-|...-|-.|.|.---|...|..|--..--||-.|.|--..||-|.-.|.-|...-|..|-||-.-.|.-|...||..-||-|.|-|---||....|.-..|---|..-|.--.|.|--..--||.--.|...|.|..-|-..|---|-....-|.--.|...|-.--|----|---|.-..|---|--.|..|-.-.|-.-|.||...|-.-.|..|-....-|..-.|..|--..--||-.-|-..|.||..-.|..|-.-|-.-.|-.|..||...|...-|.|-||-.|.|--|.-||--..|.-|-..|-.|.-||.--.|.-.|.-|...-|..|-..|.-..|.-||.-|-.|..||.--.|---|--..|.-|-..|..|--..--||.-|.-..|.||.-..|--..|.||-|---||.-..|.|....|-.-.|.||---|--|.-..|..-|...-|..|-||.--.|.-.|---|-|---|--..|.||.--.|.-.|---|...|-|.||...|-.-.|..|-....-|..-.|..||-.--.|....|.-|....|.-|-.--.-||.-||-.-|-..|.||...|.||....|.-..|---|..-|.--.|.-||.-.|---|-..|..|-.|.-||-.|.|----|.-||-|.|.-.|---|.-.|..|--..|---|...-|.-|-||.---|.|-..|-.|..|--||..|-.|...-|.-|--..|..|...-|-.|..|--||----|.-..|.-|.--.|.|--|--..--||-.-|-|.|.-.|---|..-||-.|.|-.|.-|.--.|.-|-..|-.|.||...|.||....|---||--..|-...|.-|...-|..|-||.-|-.|..||-.-|-..|-.--|--..||-..|.-..|---|..-|....|---|..-||-..|---|-...|..-||--|.-|.---|..||.--.|---|-.-.|.|-|-.|..||.--.|.-.|.|...-|.-|....|..-||.-||...-|.|-..|..|--..--||--..|.||-|.|-.||----|.-..|.-|.--.||.---|.||-.|.-|...|..|.-..|-.|..|-.-|.-.-.-||-.|.-|...-|..|-.-.||.---|.||-|---||..-|-.-|.-.|..-|-|-.|.||.--.|---|--|.-|.-..|.||.-||-|---||-.|.-|.--.|.-.|---|...|-|---||-...|.|--..||---|.--.|---|-..|...|-|.-|-|-.|.|-.|..|--..--||.---|.|.-..|..|-.-|---|--..||-|---|....|.-..|.||.--.|.-..|-.--|-|-.-|.||--|.|.-..|---|-..|.-.|.-|--|.-||...-||.--.|---|--|.-|.-..|.|.---|...|..|--||.-..|.-|-..|.|-.|..||-.|.|-.|.-|-...|..|--..|..||...-|..-|-...|.|-.-.||--..|.-|-..|-.|-.--||-.|---|...-|-.--||.-.|---|--..|--|.|.-.|--..--||...|-.|.-|-..||.---|.|-.||-.-|.-.|---|--|.||..-|-.|-.--|.-..|.||....|.-.|-.--||-.|.-||.-|.-.|-||-.-.|..||...|-.|.-|....|..-||--..|.-|.-.|.-|-..|..|-||...|.||--|.|--..|..||--|---|-..|.|.-.|-.|..||-|.-.|.|-.|-..||.-..-.|-.-.|---||-.|.|--|.-||---|-.-|---|.-..|---||-..|...-|---|..-||....|---|-..|..|-.|--..--||-|---||-.|.|-.|..||..-.|..|.-..|--|.-..-.|.-.-.-||-..|.-.|..-|....|.||--|---|--..|-.|---|...|-|..||...|.||-|---||.--.|---|-..|---|-...|.-||--|-.|---|....|.|--||...-|..|-.-.|.-.-.-||.---|.|...|-|.-..|..||----|-.-.|.|-|.||...-|..|-..|.|-||.--.|---|-.-.|-|..|...-|---|..-|--..--||.--.|---|--|.-|.-..|---|..-||.-||.--.|...|-.--|----|---|.-..|---|--.|..|-.-.|-.-|---|..-||...|-.-.|..|-....-|..-.|..|--..--||.--.|---|-..|..|...-|.|.---|-|.||...|.||-.|.-||.-|-.|--.||....|..-|.--.|.-|--..--||-.-|-..|.||-|---||..-.|..-|-.|--.|..-|.---|.||-.|.|...|-.-.|.|-|-.|.|-.-|.-.|.-|-||--..|-..|.-|.-.|..|.-..|.|.---|..|.-.-.-||-|.-|....|.-..|.||.--.|---||...-|...|.|----||...|-|.-.|.-|-.|-.-|.-|----||.-..|.-|-.-.|..|-.|.-||-.|..|-.-.|---|-|.-||.---|.||---|-..|...|---|..-|--..|.|-.|.-||.---|.|-..|..|-.|.||-|.-|-.-||-.-||.--.|.-.|.-|...-|---|.--.|.-..|.-|-|-.|.|--|..-||--..|.-|.--.|---|--|.|-.|..-|-|..|.-.-.-||....|...-|.|--..|-..|..|-.-.|-.-|..-||-..|.-|...-|.-|--||.---|.|-.||--..|.-||-.-|.-|--|.|.-.|..-||.-||--..|.-||...|-.--|--|.--.|.-|-|..|-.-.|-.-|.|....|---||.-.|---|-...|---|-|.-|.-.-.-||  1* () (méně) (více)

iXtr3m3

Nuda a šeď podpriemeru s decentným technickým spracovaním, ale výpravou na úrovni akejkoľvek lacnej chujoviny (asi Afrika, bohvie), pretože mimozemsky resp. Marsoidne to nevyzeralo ani s prižmúrením oboch očí. Kastingovo to nebolo najhoršie, Sofia je fajn kočka, ale snažilo sa to o nejaké posolstvo? Neviem. Nejakú psychológiu postáv? Neviem. Malo to akciu? Mikromikrominimum. Nepochopil som dôvodu vzniku tohoto snímku. ()

pornogrind

Settlers je žánrově něco mezi Slow-burn Sci-Fi a psychologickým postapo dramatem odehrávajícím se jakože na Marsu na který musí mít ale člověk asi náladu a i chuť. Začátek je ještě jakž takž živější ale potom už to jede opravdu pomalým tempem. Někdo může namítat, že se tam nic neděje ale já jsem se nenudil ani minutu. Settlers je filmem o pár hercích a s né moc velkým rozpočtem. I přesto je po technické stránce zvládnut velice solidně. Jen obsahově(soudě dle zdejšího hodnocení) nepůjde zrovna o divácky líbivej a přívětivej snímek. Respektive ho ocení jen (ti co mu půjdou trochu naproti)minimum diváků. A i proto ty 4slabší hvězdy dám. Ikdyž bych taky pár menších výhrad k filmu měl. ()