Kam motýli nelétají

• Slovensko Kam motýle nelietajú (festivalový název)

Daniel je divnej týpek, který žije odevzdaně svému osudu s věčně rozhádanými rodiči. Od lidí si drží odstup, nemá žádné přátele, nikdo mu nerozumí, je jinej. Bude mu devatenáct, a to poslední, čím by teď chtěl trávit svůj čas, je příprava na blížící se maturitu. Adam je jeho třídní učitel. Je to gay, žije ve svazku se svým mladším partnerem Davidem a svoje přísně střežené soukromí nechává zamknuté za dveřmi jejich bytu. Daniel a Adam zkrátka žijí každý ve své bublině. Až do chvíle, kdy se spolu ocitnou v ohrožení života. Ztraceni ve tmě, odstřiženi od zbytku světa, hledají společně cestu ven. Jak daleko budou ochotni zajít? (boood)

Korpy22

Kam motýli nelétají? Do břicha? Do jeskyně? Učitel a žák zavřeni do jeskyně a uvedeni do nepříjemné situace spouští 2 hodiny dlouhý dialog. Opravdu těžký herecký úkol, který Dan Krejčík a Jiří Vojta zvládli skvěle. Scénář je totiž napsaný velmi autenticky a nesnaží se být přehnaně romantický ani vtipný, ani strašidelný. Prostě se jen mluví o životě a tom jaký je, obzvláště když je člověk gay. Věřím, že spoustě hetero lidem, obzvláště mužům bude tento film připadat neskutečně dlouhý a zbytečný. Pro gaye, je to ale vzrušující napínavé sledování cesty ven. Sledování Coming outu. ()

Mistarin odpad!

Scénář příšerný. Nasvětlení příšerné. Herci ujdou. Film mohl být bez 70% záběru a stačilo by. Totálně levné a o ničem... Ve finále se ani neobtíží natočit závěr filmu ()

Hatikva

Celkem dobrý, líbilo se mi to. Jen to mohlo být o nějakých dvacet minut kratší. A 28-ti letý Daniel Křejčik, který hraje 18-ti letého studenta už není moc uveritelny. ()