Reklama

Reklama

Podle vlastního scénáře natočila hollywoodská hvězda MICKEY ROURKE nejosobnější film své kariéry. Při jeho natáčení došel až na pokraj sebezničení, neboť sám vstupoval do ringu bez dabléra. Profesionální boxer Johnny Walker (MICKEY ROURKE – 9 A ½ TÝDNE, SMYSLNÁ ORCHIDEJ, SIN CITY) má již svá úspěšná léta v ringu za sebou, a tak se drží více skleničky než boxerských rukavic. Pár dolarů, utržených za zápas, jsou příliš velkou daní za zdraví, které se díky četným úderům do hlavy zhoršuje. Navíc se Walker setkává s náladovou Ruby, majitelkou neprosperující manéže s poníky. Přestože každé další zranění hlavy může být pro Johnnyho smrtelné, vstupuje znovu do ringu, aby vydělanými penězi odvrátil krach Rubyina podniku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Dale 

všechny recenze uživatele

Sly si napísal Rockyho, Rourke zase Homeboya. Osobne nerátam Rockyho medzi top boxerské filmy, no toto je ešte o dve triedy horšie. Obaja si pre seba napísali postavy, ktoré sú také jednoduchšie a tomu zodpovedajú aj dialógy. No kým Rocky mal aj pár silných momentov a nezabudnuteľné scény pri tréningu, tu nič také nie je, navyše Sly je oproti Mickeymu pán herec. Keď je na scéne Rourke, tak je to hrozná nuda (aj v ringu), aspoň Walken to trošku oživil. Inak stokrát ohratý banálny príbeh, bez kúska originality. ()

aluna 

všechny recenze uživatele

V průběhu sledování Homeboye moje myšlenky přeskakovaly na roztodivný asociace, třeba jsem si vzpomněla na Homera a zjištění, že má-li mozek velikost mozku jezevčíka a tudíž, vzhledem k normálním rozměrům hlavy, oplývá abnormálním množstvím MM moku, vyplatí se jít boxovat. Tak si říkám, jestli je v tom nějaký pravidlo, protože Johnny Walker v blbosti poráží Rockyho Balbou, a ten zas Rockyho Graziana. A když slovní spojení "v blbosti poráží" nahradím výrazem "tak trochu vykrádá", bude celá věta taky platit. Pak to, že Mickey Rourke, když mu vysadíte sanici, může přesvědčivě zahrát i retarda, že všichni boxeři fandí Spartě (jelikož je to v Ámeru, kde není Ť, mají na opasku jen nepřesný: SPARTAN), pak že box je fakt blbej sport a že chlapi jsou strašný prasata. A taky lituju, že mu jako soupeře nedali Jacka Danielse nebo Jima Beama, bylo by zajímavý zjistit, jestli se navzájem tlučou. Dobrej byl Walken a jeho: true story, ale vůbec je to celkově slušnej film. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nemusíte znát odrůdy jablek a semitské národy, když máte srdce na dlani, aneb prostoduchý druhořadý boxer jako životem otloukaný loser, který za trochu lásky šel by otok mozku kraj.. Klasické téma, při kterém se Rourke vypsal a vyhrál ze svých životních zkušeností, nicméně vložená upřímnost umírá na vlastní neumění přenést se na papír (nefunkční postavy, klišovitá koncepce) a Seresinovu režisérskou bezradnost. Chtěl bych vidět souboj Johnny Walker vs. Rocky Balboa v AZ-kvízu. Jasná remíza.. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Balada o poctivé a nepoctivé cestě za štěstím. 1) 36letý sexy Mickey Rourke v těsných džínách (boxer Johnny) promítl do svého prvního scénáře zážitky z vlastního boxerského života. Doporučuji k četbě jeho barvitý životopis. 2) Ovšem něco prožít je jedna věc a dokázat předat své pocity divákovi je věc druhá. A zde film poněkud pokulhává. Co je platné, že víme, že zážitky z ringu jsou autentické a že cirkusačku Ruby hraje Rourkova manželka (už 6 let a ještě jeden rok jim zbývá), když na obrazovce vše vyznívá tak sterilně? Nejasný konec příběhu rovněž nepřidá. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Filmů o boxerech je pomalu víc než blbců na týhle databázi, ale jen dva z nich hrajou nejvyšší ligu. Prvním z nich jsou Pěsti ve tmě a druhý je tady Homeboy, ano jistě zápletka poměrně banální, děj nějaký to dramatično tayk nepobral, ale několik věcí mně v tomhle filmu fakt sestřelilo. Předně asi nejněžnější, nejednodušší a nejupřimnější vyjádření z úst poměrně drsnýho a jednoduchýho Johnyho, když se s Christhopherem baví o Ritě "Chci jen, aby mě pohladila a měla ráda" a pak ten chlapský pohled co Mickey s Chrisem na sebe dali, tak to považuju za jeden z nejromantičtějších okamžiků co jsem kdy ve filmu viděl. No a konec ten mně úplně rozbil, protože, ať už je příběh jakej chce, tak když udělá chlap pro ženskou, to co tady nakonci udělal Johnny pro Ritu, "jen" proto aby jí splnil její sen, tak je u mě král všech frajerů a všechno ostatní jde stranou. Když bych tenhle film svlíknul z kůže, viděl bych upřimnou, romantickou duši. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Mickey Rourke vycházel při psaní scénáře ze svých zkušeností s boxem. Jeho kariéra byla trnitá, a tak většinu času pil alkohol. O návrat do ringu se pokusil znovu v 90. letech, ale ani to se mu nezdařilo a tak se nadobro vrátil k filmu. (Rodriguez)
  • Herečka Debra Feuer, ktorá vo filme stvárnila objekt lásky hlavného hrdinu, bola v tom čase skutočnou manželkou Mickeyho Rourkea. (Mordenroth)

Reklama

Reklama