Reklama

Reklama

Kmotřenec sanfranciského zločineckého bosse požádá o povolení opustit rodinný podnik. Mezi mafiány ale vypukne válka, která ho donutí změnit plány. (Netflix)

Recenze (10)

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Don Antonio Vs Garofalo.Tahle povedená gangstarka sází prostě na jednu kartu.Nakonec z obouch  se stanou rivalové,kdy jeden z nich si chce osvojit moc na svou stranu.Do toho Thomas právník a přítel Don Antonia.Určitě to není dechberoucí akce,ani velkolepé honičky,který by byly nějak suprově nasnímány,ale přeci když se jedna odehrává v San Franciscu,tak ten Bullit tam prostě cítit je,když auta skáčou z legendárních uliček.Je tu pohodová hudba a už jen face Martina Balsama.I ta přestřelka se najde samozřejmě a v Sicílii hned dostane divák poutavou scénu,ale díky právě tomu,že oba jdou celý film po sobě,tak to má slušné tempo a diváka to vlastně baví,aniž by zažíval plno mrtvých,honičky,který jsou v jiných poliziotteschi ozdobou na deset minut.Je tu vlastně vše,jen v takovém menším měřítku,kde se spíše hodně vsází na vztah právě Don Antonia a Thomase,který taky žije svůj život,ale nakonec v sobě toho mafiána najde a taky tak dopadne. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Mírně obroušené hrany prostřednictvím až melodramaticky pojatého vztahu mezi donem a jeho chráněncem nijak výrazně nesnižují kvality téhle jinak klasicky drsné italské gangsterky, která sice nesnese srovnání s žánrovými klenoty, ale i tak je pohodovým průvodcem zidealizovaným územím italské mafie, kde čest a rodina znamená víc než cokoliv jiného, čemuž nevěřím už od dob Kmotra. ()

Reklama

Dreadd 

všechny recenze uživatele

Mafie, tentokrát úplně nad zákonem a soupeřící pouze sama se sebou o nadvládu nad San Franciscem. Nekompromisní gangsterka, jež sice postrádá obsáhlejší děj, ale vynahrazuje to svým provedením - dobré přestřelky, jedna obzvlášť povedená honička aut, zajímavý soundtrack, jenž některé scény odlehčuje, u jiných zase podporuje akční tempo. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Film je zhodou okolností natočený v roku prvého Krstného otca, tak to trochu zvádza k porovnaniam. Treba to však zahodiť za hlavu a venovať sa tomuto rodinnému zoskupeniu, ktoré je konfrontované s mafiánskou vojnou. Uhladený Milian je skvelý, scenár ponúka atraktívny dej a hudba dotvára zážitok. Mohlo to však byť aj lepšie, keby bol scenár trochu vycibrenejší. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Zdařilý mafiánský film, který naštěstí netrvá několik nekonečných hodin, má přímočárý děj včetně působivých momentů, u kterého jsem se výjimečně neztratil a dokonce mě po celý čas i bavil. Navzdory řádce akčních scén se vzájemným pronasledováním a vyřizováním si účtů zůstává v popředí komorní drama, které dává důraz na atmosféru a vztahy v mafiánské rodině s přísnými pravidly, proti nímž jednat znamená podnětit k rozpoutání drsné odplaty. Ačkoliv nepatřím ke vděčným divákům filmů na téma mafie, občas dokážou postihnout i mě. Dramatický osud mladého muže, který marně toužil po definitivním útěku a lepším životě, na mě zapůsobil a hodně se mi líbila i postava bossa ztvárněná Martinem Balsamem, který představoval pro mladého Thomase na rozcestí velká ochranná křídla v dobrém i zlém. Ten melancholicky posmutnělý konec v zimní přírodě ještě víc podtrhuje v celkově drsném gangsterském příběhu i silný lidský rozměr a v doprovodu Ortolaniho hudby tvoří působivou tečku beze slova. [75%] ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama