Reklama

Reklama

Sue Thomas: Agentka FBI

(seriál)
  • Kanada Sue Thomas: F.B.Eye (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Kanada / USA, (2002–2005), 41 h 36 min (Minutáž: 43–88 min)

Kamera:

Yuri Yakubiw

Hrají:

Deanne Bray, Yannick Bisson, Rick Peters, Ted Atherton, Enuka Okuma, Polly Shannon, Kathy Maloney, Amy Price-Francis, Andrew Jackson, Roman Podhora (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(56)

Obsahy(1)

Sue Thomas je od malička hluchá. Přesto (a právě proto) se stala agentkou FBI. Při plnění náročných úkolů jí kromě lidských kolegů pomáhá dlouhosrstý retrívr Levi [Lívaj]. (oficiální text distributora)

Recenze (95)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Příjemná detektivka na všední odpoledne na Nově. Sue je docela sympaťačka a fandí se jí snadno, když se k tomu navíc připočte její handicap, tak není co řešit. Nakouknutí do světa neslyšících je takové nenásilné. Případy nejsou sice nic extra, ale řešení je díky znakovce o něco zajímavější. Navíc herečka je mi sympatická i za jiné role (Heroes). Americká detektivní produkce umí být i o dost horší.. ()

BASE 

všechny recenze uživatele

Nádherná ideologická " masírka ", kam se hrabe Major Zeman, ty úžasné prostřihy na národní památníky a podobně... představme si, že by se co 5 minut v nějaké britské, německé nebo české řadě kriminálních případů stále dokola objevovaly symboly státu, když si představím, že bych v Profesionálech viděl za hodinu 10 krát Tower bridge ...a tak podobně, taky mě vadí, jak dramaturg hraje na city, chápu ho, ale nesouhlasím. Otázkou je, jak k tomu přistupují lidé neslyšící. Jistě, že to "připomíná" slyšícím, jak je jiný a náročnější svět těch, co neslyší. Jen nevím, jestli to není zneužití, podobné by to bylo, myslím obecně, s jakoukoliv tělesně nebo mentální poruchou/postižením, ale zas je to milé, i když to USA velikáštví je "až moc"/ krom toho jsem se už dávno chtěl naučit alespoň několik základních posunků ve znakové řeči ()

Reklama

Rousse 

všechny recenze uživatele

2 hvězdy za 1. díl, který by se dal pouštět široké veřejnosti jako instruktážní pořad o neslyšících a jejich asistenčních psech a kompenzačních pomůckách - odezírání fakt není prdel (zkuste si jen tak podle zraku rozlišit vyslovení např. hlásek H a G:-)... Ale vzhledem k tomu, že v záhlaví tohoto seriálu je krimi/ drama a ne "úvod do surdopedie", tak to nesplňuje ani omylem - díly, kdy už byli agenti "v akci" mi přišly děsně šitózní... takže bohužel. ()

Gechitka 

všechny recenze uživatele

Je to seriál mého dětství a už tenkrát mě uhranul. Detektivka tak trošku jinak. I po té době (ca po 13 letech) jsem se na ní nedávno dívala na Nova Cinema a opět mě seriál dostal. Dnešní tvorba je jen o práci, extrémní odborné přesnosti, mnoho krve, nebo zvláštnímu typu humoru, kde bych potřebovala americký kompars (viz Teorie velkého třesku), abych vůbec věděla, čemu a kdy se mám smát. Škoda, že takových seriálů není víc. Starší seriály mají daleko větší koukatelnost. Ať už se jedná o kriminální žánr (Komisař Rex, Turbo, Sue Thomas) nebo o scifi (Hvězdná brána, Ztracený svět, Smalville) nebo i jiné seriály. Hlavní potenciál těchto starších seriálů vidím hlavně v tom, že mají i lidský faktor a to je to hlavní. Člověk se dívá na televizi, aby si odpočinul, nebo aby šel na další šichtu do práce, kde musí nadměrně zaměstnávat mozek. Chce vidět, jak dobro vítězí nad zlem (když ne ve skutečnosti, tak ať aspoň ve filmu to tak funguje) a ne aby měl ještě z televize depku. To je zkrátka můj názor. Tento seriál se mi právě líbí kvůli skoro rodinné atmosféře na oddělení. Emoce taktéž patří k rozhodování a ne pouze racionalita. A to se mi na tomto seriálu líbí, je zkrátka lidský, ale i přesto má každý díl nějakou pointu a něco nového se i dozvíte. A tak by to mělo být i ve skutečné práci. Když tam člověk má vydržet 40 let, měl by mít přátelský kolektiv, měl by mít svou práci rád a lidi tam brát jako druhou rodinu, jinak to celé nedává smysl. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Hluchá vyšetrovateľka Sue Thomasová je trochu pritiahnutá za vlasy, ale budiž. Problémom je, že aj napriek handicapu hlavnej hrdinky je stále najsympatickejšou postavou zo seriálu ten jej pes a nie ona. Ako celok je to sledovateľné bez ohrozenia zdravia a žiadna ukrutná nuda nehrozí, ale to je asi tak všetko z pozitív. Nenáročného diváka to zaujať môže, náročnejší to po pár dieloch pravdepodobne vzdá. Na pomedzí 2 a 3*, pri čom ma to skôr ťahá smerom dole. 45% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Představitelka hlavní role Deanne Bray je stejně jako její postava, inspirována skutečnou detektivkou, od narození neslyšící. (korbitch22)

Reklama

Reklama