Režie:
Tom GeorgeScénář:
Mark ChappellKamera:
Jamie RamsayHudba:
Daniel PembertonHrají:
Sam Rockwell, Saoirse Ronan, Adrien Brody, Ruth Wilson, Reece Shearsmith, Harris Dickinson, David Oyelowo, Charlie Cooper, Shirley Henderson (více)VOD (6)
Obsahy(1)
V londýnském West Endu 50. let se náhle zastaví plány na filmovou verzi divadelního hitu poté, co je zavražděn jeden z klíčových členů štábu. Když se případu ujmou světem unavený inspektor Stoppard (Sam Rockwell) a snaživá začátečnice strážnice Stalkerová (Saoirse Ronan), ocitnou se oba v zapeklité záhadě v okázale špinavém divadelním podsvětí a vyšetřují záhadnou smrt na vlastní nebezpečí. (Falcon)
(více)Videa (3)
Recenze (162)
Lehce vtipná krimi, která si hraje s tématy žánru, dělá si z nich legraci ale s úctou, jakou si zaslouží. Nebýt ale dua Rockwell-Brody a jejich postav vypravěčů, nefungoval by film tak svěžím dojmem, jakým nyní působí. Srovnal bych malilinko s naším Mazaným Filipem, který se ale vydal cestou absolutní parodie a tak vyčnívá mnohem víc. Vraždu v Londýně brzy zapomenu, protože neobsahuje nic extra navíc. Ale určitě není na škodu film zkouknout. ()
Podobně jako mě v poslední době potěšilo Na nože a Záhada v Saint-Tropez, mi velkou radost udělala i Vražda v Londýně, která má ovšem svým pojetím blíže hitu Ryana Johnsona. A navíc je to vyloženě lahůdka pro fanoušky Agathy Christie a zejména pak její Pasti na myši. Je svižná, neuvěřitelně zábavná, plná báječně napsaných postav a báječných nápadů, navrch skvělá dobová atmosféra, výborná hudba, výteční herci (ústřední dvojice je pak naprosto boží), a skvěle paroduje ta nejprovařenější žánrová klišé. Také samotný případ, na první pohled jednoduchý, dokáže na konci příjemně překvapit. Báječná záležitost, vážně doufám, že bude nějaké pokračování, takhle poctivých detektivek, které si zároveň z detektivních postupů dělají povedenou srandu, je fakt málo. Jen škoda toho Maxe Mallowana. Proč bože? A ta Agatha vlastně taky. Jestli to bylo myšleno vážně, tak je to ubohost, jestli jako vtip, tak je to jediná věc, která se zoufale nepovedla. 80 %. ()
Ne, nebudu se tvářit, že mě film ohromil, protože se to nestalo. Byla to pro mě taková tříhvězdičková záležitost, které jsem čtvrtou pěticípou přihodil za skvěle obsazenou ústřední dvojici. Na Sama Rockwella je prostě spoleh a snaživá konstábl Stalker v podání Saoirse Ronan mě mocně bavila. Zpočátku to vypadalo, že bych se mohl hodně dobře bavit, ale střed snímku pro mě tak trochu usnul, protože tvůrci nedokázali udržet potřebný tah na branku. Možná to bylo i tím, jak moc se snažili zavděčit hlídačům politické korektnosti, takže představili Londýn 53’ jako světové centrum tolerance. Na to, jak jsem se na film těšil, jsem byl nakonec vcelku zklamán, ale neberu to zas příliš tragicky, protože určitě nešlo o ztrátu času. / "Ze které části Francie jste, pane?" "Z Belgie." / Poučení: Do přestřelek si ber i kuši pro případ, že by ti selhal revolver. 4*- ()
„MOŽNÁ V TOM JEDOU VŠICHNI!…“ (nebo všichni můžou bejt další obětí…) Hele, mě tohle baví! Film plnej divadla, samej sarkasmus, anglickej humor a ironie, poukazující na detektivky Agathy Christie. Je parádní, jak se všichni podřídili tomu, že to má bejt píčovina (ujetá detektivní hříčka) a přesto Rockwell, Ronan (a i ten Brody) vynikají. Neříkám, že to musí vidět každej, ale mě to oslovilo víc než ty Branaghovi filmy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám (nebo znám?) divadelní hru dle příběhu Agathy Christie „Past na myši“, která měla premiéru v roce 1952. 2.) Baví mě píčoviny. /// Thx za titule „Markéta Klobasová“. PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()
Stylová detektivka, která mohla být ještě stylovější a hlavně zábavnější. Já se na Vraždu v Londýně opravdu hodně těšil a spíš jsem zklamaný. Rockwell odvádí standard, ale jinak je to takové nedotažené. Zejména v první polovině nefunguje úplně humor ani tempo příběhu není zrovna ideální. Ve druhé části se oba pilíře zlepší, ale prostě to mohlo být celé lepší. ()
Galerie (37)
Zajímavosti (5)
- Když zpovídá strážnice Stalker (Saoirse Ronan) zaměstnance hotelu Savoy, zeptá se jej, z jaké části Francie pochází, a muž na to odpoví, že je z Belgie. Jedná se o narážku na Hercule Poirota, který byl v knihách Agathy Christie jakožto Belgičan často považován za Francouze. (TaNya_)
- Kopernick (Adrien Brody) kritizuje šablonovité provedení detektivních her. Skutečná „Mousetrap“ byla hrou, kde se sama Agatha Christie snažila odbourat tuto šablonovitost, kterou sama pomohla díky svým knihám založit. (TaNya_)
- Vo filme sa nachádza viacero odkazov na Agathu Christie. Napríklad vo chvíli, keď inšpektor žiada strážmajsterku, aby našla telefónnu búdku a zavolala na policajnú stanicu, parkujú pred "bytom Hercula Poirota". (lemonova)
Reklama