Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pluk americké armády se ve vojenském táboře na anglickém venkově připravuje k invazi v Normandii, vřelé přijetí i vojáků černé pleti budí iluzi, že ve Velké Británii rasismus neexistuje. Maggie Leylandová, kterou manžel Edward před nástupem do služby u vojenského námořnictva podvedl, pečuje o syna Davida a pracuje na farmě. Na uvítací tancovačce se seznámí se svobodníkem Travisem Hollowayem, americkým vojákem černé pleti, a postupně se mezi nimi vyvine hluboký citový vztah, který jemu skýtá navíc pocit lidské rovnoprávnosti a jí citové zadostiučinění za manželovu zradu. Edwardův návrat ukončí krátkou romanci, manžel Maggie přistihne při nevěře, nechá Travise zatknout a obviní ho ze znásilnění. K záchraně cti využívá rasové předpojatosti Američanů i Angličanů a platných zákonů, pod pohrůžkou rozvodu donutí Maggie ke křivému obvinění Travise ze znásilnění... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

Juto 

všechny recenze uživatele

Courtney B. Vance stvárňuje amerického vojaka, ktorý ešte len bude nasadený počas druhej svetovej vojny, ktorý začína mať pomer s vydatou ženou (Kerry Fox). Keď sa prevalili informácie o ich afére, objaví sa rasové napätie a vojak stojí pred súdom o život kvôli rasovej bigotnosti. Vance podáva veľmi dobrý výkon. 6/10 ()

wakeup 

všechny recenze uživatele

Beckove romanticke drama z doby, kdy afrikoamericane byli jeste negri. Herecky vykony .... no, nejsem kritik, ale.. (hlavne Courtny). Jinak docela neoriginalni zapletka. Film tak pro moji mamu, ale i tak jsem to odkoukal a moc jsem se u toho nenudil. Davam 2.5. Zaokrouhleno. ()

Reklama

Reklama