Čtyři z tanku a pes

• Polsko Czterej pancerni i pies (více)
Polsko, (1966–1970), 18 h 58 min (Minutáž: 42–66 min)

Předloha:

Janusz Przymanowski (kniha)

Włodzimierz Press, Tadeusz Fijewski, Janusz Gajos, Wiesław Gołas, Franciszek Pieczka, Malgorzata Niemirska, Pola Raksa, Roman Wilhelmi, Szarik (více)

Polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Humorným způsobem přibližuje příběhy čtyř vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do Berlína. Nastávají situace plné bojových scén, ale i humorných příběhů. Jako vítězové se varcejí do hlavního města Slezska - Katovic. Seriál ukazuje kontrasty mezi romantikou a skutečností, nebezpečím vojenského života, a proto je stále tak oblíbeným. (Řitka video)

Eire

V detstve som to, ako kazdy chlapec ktory chcel OSLOBODIT CESKOSLOVENSKO*** zral. Navyse ten BONUS**** v podobe SARIK-a... Tolko vlciakov na slovenskych dedinach sa volalo Sarik... :-D Z nostalgie som si pustil (a pretrpel) 3 prve casti....avsak dalej to uz nejde. Ked kua clovek vie o Katyni, Stalinovi, o Povstani vo Warsave, kde kurvy z cervenej armady na rozkaz Stalina ani nepohli prstom... Myslim ze Poliakom (okrem komunistov) z tohoto propagandistickeho shitu musi byt este aj dnes na grcanie... Takze 20 % za toho nadherneho psa a vtedy este funkcne ruske tanky.... HOWGH! ()

petaspur

Dva Poláci, jeden Rus, jeden Gruzínec a jeden vlčák naskakují v průběhu druhé světové války někde uprostřed Ruska do tanku číslo 102 a v první linii (občas i daleko před ní) dorážejí vítězně do Berlína. Často se přitom dostávají do potíží, ale nikdy pro ně není problém se z čehokoliv vystřílet případně proštěkat. Bylo to zábavné, často gerojské a svého času to nemělo ani na jednom z obou občas fungujících programů ČST výraznější konkurenci. ()

dyfur

...v čase vysielania hrozne populárny seriál.To,že každý druhý pes sa volal Šarik bolo úplne samozrejmé ako i to,že decká sa hrávali na tankistov.Mám to na dvd,ale obávam sa či to nebolo predabované....zatial je to v obale.... mnohé scény si pamätám a myslím,že tam toho propagačno-socialistického nebolo až tak veľa,tiež Červená armáda tam nebola extra v popredí (čo u polskej produkcie bolo a je bežné). Možno dnešnými akože modernými očami to príde už naivné,neakčné,ale pre mňa to vždy bude za 5 hviezd.Najmladší člen posádky Janek a pes Šarik budú vždy TOP. ()

B!shop

Uz od uvodni uchylny pisnicky mi bylo jasny, ze tu neni neco uplne v poradku. Chapu, ze ve svy dobe byl tenhle serial hit, precejen tanky sou skutecne tanky a obcas je tu nejakej dobrej vtipek, ale dneska uz nema prakticky co nabidnout. Herci jsou dost hrozny a cely to pusobi spis smesne. Videl jsem sice jen dva dily - udajne jedny z tech lepsich a akcnejsich, ale malem sem to neprezil. ()

T2

Nepomôžem si ale takto povrchne odbiť vojnovú tému, kde sa miestamy akože striela niekedy o stošesť(aspoň to tak má vypadať), prípadne bije holými rukami, fakt neviem či to treba celé brať ako nevydarenú komédiu či ako nehoráznu plochú zlátaninu s naivnými výkonmi s úsmevom na tvárach hlavných protagonistov. Čakal som od toho určite omnoho viac a nielen slaboduchú propagandu aká je vojna úsmevná. ()

• V druhé epizodě při prvním nasazení na frotně vytahuje Janek (Janusz Gajos) z tanku kulomet, aby jej umístil do lepšího palebného postavení, než má v okopu. Na prvních záběrech můžeme vidět kulomet Děgťarev DP bez klasického trychtýřovitého tlumiče na konci hlavně, typického pro běžné pěchotní provedení, avšak u verze pro tanky zcela abnormálního. Na dalších záběrech se však tento tlumič již nalézá. (Marten77)
  • Vlna popularity série po celém Polsku vedla ke vzniku tzv. „Obrněných klubů“, které v době svého vrcholu měly 400 000 – 500 000 dětí. (sator)