Reklama

Reklama

American Idol

(pořad)
  • USA American Idol: The Search for a Superstar
Hudební / Soutěžní / Reality-TV
USA, 2002, 22-104 min

Účinkují:

Katy Perry, Lionel Richie, Luke Bryan, Bobby Bones, Ryan Seacrest, Simon Cowell, Paula Abdul, Jennifer Lopez, Keith Urban, Harry Connick, Jr., Nicki Minaj (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Severoamerická pěvecká reality-show vytvořená Simonem Fullerem. U nás známá jako ČESKO HLEDÁ SUPERSTAR. Sleduje soutěžící od prvotních castingů až po živá finálová kola. V porotě usedla například zpěvačka Paula Abdul, hudební manažer Randy Jackson, producent Simon Cowell a moderátorka Ellen DeGeneres (Top15)

Recenze (12)

tom88 

všechny recenze uživatele

Nevidel som z toho až tak veľa, ale myslím, že je to plnohodnotná kvalita a zábava podobne ako na Slovensku alebo v Česku, snáť ešte lepšia a prepracovanejšia plná exkluzívnych hostí. Najviac ma zabil Quentin Tarantino. Tvorcovia projektu si dali záležať, moderátor taktiež. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

O American Idol platí víceméně to samé, co jsem napsal o České superstar. Tedy, pokud k tomu dodám, že česká verze je jen amaterská kopie. Jen kdybych se pokusil srovnávat moderátory Ryana Seacresta a Leoše Mareše, pak bych se mohl obávat žaloby za urážku na cti ze strany českého mága. Pokud jde o porotu, pak ta je opět naprosto na jiné úrovni. Randy Jackson, Paula Abdul a Simon Cowell je trio, kterému to šlapalo jako nikomu jinému po 7 sezon. Pak se k nim přidala Kara DioGuardi v osme sezoně (před devátou serií odešla Paula) a Pauly místo zaujala Ellen DeGeneres. Nejsem sice pravidelný divák, ale pokud mám čas, pak se dívám na soutěžní díly (tzn. díly, kde zpívají a porota se k nim vyjadřuje). Vyřazování mě nezajímá. Popravdě, důvod proč to sledovat se jmenuje Simon Cowell (údajně končí po 9. sezoně, čímž zároveň končí můj zájem o tuto show). Především s Paulou jim to sedělo. Některé jeho výroky jsou liž legendární a musím uznat, že dokáže být opravdu tvrdý a drsný na někoho komu se vystoupení příliš nepovedlo. Nebývá v tom však nějaká zlomyslnost. Prostě řekne pravdu naplno bez příkras. Ostatně mé hodnocení American Idol je z 90% procent hodnocení Simona a jeho interakce s ostatními účinkujícími (členové poroty, soutěžící a Ryan S). A ano, občas se chová jako malé dítě :-). PS: Účinkující v Am Id a cz superstar... to je úplně jiná liga. Je to ale pochopitelné, jelikož z 300 mil se dá vybrat lepší materiál, než z 10 mil. PS2: Mimochodem, v těch výběrových kolech na začátku jsou do porot zvány slavné osobnosti, což někdy přináší zábavné a zajímavé situace (letos -9.série- jsem viděl sice jen jeden tento díl, ale byl v něm Neil Patrick Harris..což mě potěšilo). ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

(2012)Já tedy sleduji až poslední ročník a musím říct, že jak tak na to koukám, mám chuť naší české Superstár napařit mnohem horší hodnocení. Amíci si dávají opravdu záležet, je zajímavé sledovat zpěváky i rádoby (ne)zpěváky, zkrátka je to vážně show,která mi způsobuje bolesti bránice:-) Randy Jackson je úžasná osobnost, Jennifer Lopéz nemusím, ale tady působí celkem sympaticky, jen ten ksicht Tylera bych tam vidět zrovna nemusela (ale je s ním sranda). Je to sice uvolněnější a vtipnější než naše Superstar, ale na druhou stranu musím říct, že tolik odlišní Američani nejsou (např.věta "já jsem totiž nachlazená" nebo "dehydratovaný"zaznívá stále v obou případech).Fakt příjemné překvapení. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (20)

  • Během účinkování v pořadu měla Mariah Carey časté rozepře s Nicki Minaj. Vrcholem bylo, když Mariah Carey o své kolegyni řekla, že spolupráce s Nicki Minaj pro ni bylo to samé, jako chodit každý den do práce s ďáblem. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Vítězi jednotlivých ročníků jsou Kelly Clarkson (2002), Ruben Studdard (2003), Fantasia Barrino (2004), Carrie Underwood (2005), Taylor Hicks (2006), Jordin Sparks (2007), David Cook (2008), Kris Allen (2009), Lee DeWyze (2010), Scotty McCreery (2011) a Phillip Phillips (2012). (R´Hell)

Reklama

Reklama