Režie:
William A. GrahamScénář:
Ernest TidymanKamera:
Gil HubbsHudba:
Elmer BernsteinHrají:
Powers Boothe, Ned Beatty, Irene Cara, Veronica Cartwright, Rosalind Cash, Brad Dourif, Meg Foster, Michael C. Gwynne, Albert Hall, Linda Haynes, Diane Ladd (více)Obsahy(1)
Jim Jones, zakladatel sekty Chrám lidu (Peoples temple), propagátor rasové snášenlivosti a vyznavač levicového myšlení, začal v roce 1974 stavět v jihoamerickém státě Guyana město, kterému dal název Jonestown. Uprostřed džungle vznikla zemědelská kolonie, kde lidé různých ras tvrdě pracovali na polích. Někteří členové sekty, kteří z ní vystoupili informovali úřady o nelidských podmínkách ve městě, padlo i obvinění ze znásilňování, brutálním bití a vraždách. Vše se dostalo do médíí a ke kongresmanovi Jim Jones nakonec donutil své ovečky k hromadné sebevraždě. (Terva)
(více)Hrají
Powers Boothe
USA
Nejlepší filmy:
Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)
Avengers (2012)
Sin City - město hříchu (2005)
Ned Beatty
USA
Nejlepší filmy:
Toy Story 3: Příběh hraček (2010)
Všichni prezidentovi muži (1976)
Život a doba soudce Roye Beana (1972)
Irene Cara
USA
Nejlepší filmy:
Kořeny: Další pokolení (1979) (seriál) - herec, a.z.
Piko a Kolumbus (1992)
Sláva (1980)
Veronica Cartwright
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Vetřelec (1979)
Akta X – Akta 11: Pacient X (1998) (video kompilace)
Akta X: Jedináček (1999) (video kompilace)
Rosalind Cash
USA
Nejlepší filmy:
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones (1980) (TV film)
Novodobí centurioni (1972)
Klute (1971)
Brad Dourif
USA
Nejlepší filmy:
Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)
Pán prstenů: Návrat krále (2003)
Pán prstenů: Dvě věže (2002)
Meg Foster
USA
Nejlepší filmy:
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones (1980) (TV film)
Mladí Titáni: Jidášova smlouva (2017)
Oni žijí! (1988)
Michael C. Gwynne
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Soukromé neřesti (1997)
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones (1980) (TV film)
Albert Hall
USA
Nejlepší filmy:
Apokalypsa (1979)
Dlouhé horké léto (1985) (TV film)
Kořeny: Další pokolení (1979) (seriál)
Linda Haynes
USA
Nejlepší filmy:
Brubaker (1980)
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones (1980) (TV film)
Ido zero daisakusen (1969)
Diane Ladd
USA
Nejlepší filmy:
V zajetí rychlosti (2005)
Čínská čtvrť (1974)
Vánoční prázdniny (1989)
Randy Quaid
USA
Nejlepší filmy:
Papírový měsíc (1973)
Půlnoční expres (1978)
Poslední představení (1971)
Diana Scarwid
USA
Nejlepší filmy:
Jak jsem ti slíbil (1987) (TV film)
Lék (1995)
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones (1980) (TV film)
Madge Sinclair
Jamajka
Nejlepší filmy:
Lví král (1994)
Kořeny (1977) (seriál)
Kořeny: Další pokolení (1979) (seriál) - a.z.
Brenda Vaccaro
USA
Nejlepší filmy:
Půlnoční kovboj (1969)
Doktor Smrt (2010) (TV film)
Podvod (1985) (TV film)
LeVar Burton
Západní Německo
Nejlepší filmy:
Kořeny (1977) (seriál)
Star Trek VIII: První kontakt (1996)
Kořeny (2016) (seriál)
Colleen Dewhurst
Kanada
Nejlepší filmy:
Annie Hallová (1977)
Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)
Anna ze Zelených vršků: Další osudy (1987) (TV film)
James Earl Jones
USA
Nejlepší filmy:
The Simpsons.com (2000) (video kompilace)
Dangerous: The Short Films (1993) (video kompilace)
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)
Ed Lauter
USA
Nejlepší filmy:
Opustit Las Vegas (1995)
Umělec (2011)
Seabiscuit (2003)
David Raynr
USA
Nejlepší filmy:
Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones (1980) (TV film)
Secret Witness (1988) (TV film)
Barvy (1988)