Režie:
Mark MylodKamera:
Peter DemingHudba:
Colin StetsonHrají:
Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau, Janet McTeer, Reed Birney, Judith Light, John Leguizamo, Paul Adelstein, Aimee Carrero (více)VOD (6)
Obsahy(3)
Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult) se vydávají na rande na pobřežní ostrov v severozápadním Pacifiku, kde mají povečeřet v luxusní restauraci Hawthorn. Tam pro ně a pro další vybrané vzácné hosty připravil samotářský a celosvětově proslulý šéfkuchař Julian Slowik (Ralph Fiennes) opulentní degustační menu. Dále jsou mezi pozvanými tři alkoholem opojení zaměstnanci technologické firmy Bryce (Rob Yang), Soren (Arturo Castro) a Dave (Mark St. Cyr), starší bohatý pár a stálí klienti Anne a Richard (Judith Lightová a Reed Birney). A nakonec renomovaná kritička restaurací Lillian Blomová (Janet McTeerová) se slabošským šéfredaktorem časopisu Tedem (Paul Adelstein) a slavná filmová hvězda středního věku (John Leguizamo) se svou asistentkou Felicity (Aimee Carrerová). Strávníky obsluhuje dokonale oblečený personál v čele s generálkou Elsou (Hong Chauová). Během večeře začíná houstnout atmosféra, jak dochází k odhalování tajemství jednotlivých hostů a šéfkuchař Slowik servíruje jeden nečekaný chod za druhým. S přibývajícími dramatickými a násilnými událostmi Slowik hosty čím dál tím víc znervózňuje, jelikož je stále patrnější, že jeho propracované menu má vyústit v pořádně šokující finále. (Falcon)
(více)Hrají
Ralph Fiennes
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Schindlerův seznam (1993)
Hlavní podezřelý: Cesta vzhůru (1991) (TV film)
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)
Anya Taylor-Joy
USA
Nejlepší filmy:
Duna: Část druhá (2024)
Endeavour (2012) (seriál)
Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)
Nicholas Hoult
Velká Británie
Nejlepší filmy:
X-Men: První třída (2011)
Wallander (2008) (seriál)
X-Men: Budoucí minulost (2014)
Hong Chau
Thajsko
Nejlepší filmy:
Velryba (2022)
Menu (2022)
Příjezdové cesty (2019)
Janet McTeer
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Než jsem tě poznala (2016)
Sametová extáze (1998)
Otcové a dcery (2015)
Reed Birney
USA
Nejlepší filmy:
Výměna (2008)
Čtyři přátelé (1981)
Dokonalá vražda (1998)
Judith Light
USA
Nejlepší filmy:
tick, tick...BOOM! (2021)
Menu (2022)
Save Me (2007)
John Leguizamo
Kolumbie
Nejlepší filmy:
Carlitova cesta (1993)
Doba ledová (2002)
Když nás vidí (2019) (seriál)
Paul Adelstein
USA
Nejlepší filmy:
Collateral (2004)
Gejša (2005)
Menu (2022)
Aimee Carrero
Dominikánská republika
Nejlepší filmy:
Menu (2022)
Spirited (2022)
Sváteční rande (2020)
Arturo Castro
Guatemala
Nejlepší filmy:
Entergalactic (2022)
Menu (2022)
Tři vteřiny (2019)
Rebecca Koon
Irsko
Nejlepší filmy:
Zápisník jedné lásky (2004)
Čas zabíjet (1996)
Téměř dokonalý zločin (2000)
Rob Yang
USA
Nejlepší filmy:
Správci osudu (2011)
Menu (2022)
Shoda (2014)
Mark St. Cyr
USA
Nejlepší filmy:
Menu (2022)
Marshall (2017)
Loupež ve velkém stylu (2017)
Peter Grosz
USA
Nejlepší filmy:
Vinyl (2016) (seriál)
Horší už to nebude (2006)
Menu (2022)
Christina Brucato
USA
Nejlepší filmy:
Welcome to the Dollhouse (1995)
Sidney Hall (2017)
Stážista (2015)
Adam Aalderks
USA
Mel Fair
USA
Nejlepší filmy:
Jmenuji se Khan (2010)
Král Richard: Zrození šampiónek (2021)
12 podmínek k dědictví (2006)
Cristian Gonzalez
Nejlepší filmy:
Menu (2022)
Přátelé z dovolené (2021)
Ali ví, po čem muži touží (2019)
John Wilkins III
USA
Nejlepší filmy:
Menu (2022)
Burning Sands (2017)
Bad Candy (2020)