Reklama

Reklama

Pee Wee, přerostlý chlapec se sportovním sestřihem, rtěnkou a scvrklým flanelovým oblekem, žije ve svém bizarním domově vcelku idylickým životem. Tedy až do chvíle, než mu někdo odcizí jeho nejcennější majetek: vzácné požární kolo. Okamžitě se vydává na zběsilou pouť ve snaze najít svou ztracenou lásku. Po cestě se spřátelí s nejrůznějšími podivíny, navštíví Alamo, ustojí děsivé halucinace a mnohem víc! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (140)

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Milá šílenost s počátky vizuálního stylu Tima Burtona, šílenýma věcma, šílenýma lidma a exkurzí studiem Warner Bros, která je šílenější než všecko ostatní. Mezitím poznáváte různé podivíny, kteří se tlemí Pee-Weemu nebo vám. Prolnuto sny odkazujícími na amatérskou kinematografii a do toho se pořád plete takové podivné červené kolo, za které jsou někteří ochotni položit nejen život, ale všecko. A pak ještě uvidíte, že to celé mohlo vypadat daleko hůř, kdyby film produkovalo velké hollywoodské studio :) Akorát je potřeba uznat, že Monkeybone je co se týče šílenosti na mnohem vyšším levelu, protože Pee Wee je pozadu o délku svého kola. *** Ve zkratce: Za exkurzi s vysmátou průvodkyní Tinou dal bych i to kolo... ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Tima Burtona má rád a zatím jsem od něj viděl každý celovečerák až na jeden a ten jeden byl Pee Wee. Než jsem se na film kouknul tak jsem si tady přečetl pár komentářů na film a šel jsem do toho. A nebylo to vůbec tak zlé jak jsem se obával. Ze začátku se člověk nemůže vynadívat na Pee Wee dům, přípravu snídaně a jeho každodenní zvyky. Normálně bych řekl, že je začátek skvělý, ale není jelikož je to prakticky ta nejhorší část filmu, protože je o ničem jen jak chlápek miluje svoje kole a někdo mu ho ukradne. Jakmile se, ale Pee Wee vydá na cestu to jiná podívaná. Směs gagu, trošku horroru a největší nadsázka jakou jsem ve filmu, kdy viděl. A závěrečná honička to korunuje a posouvá film někam úplně jinam. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale uvědomil jsem si, že na čtyři to rozhodně nebylo tak je to na silných tři hvězdy. Tenhle film by měl vidět každý, kdo říká, že má Tima rád, protože tohle opravdu jiná podívaná než Ed Wood či Alenka v říši divů. ()

Reklama

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

První z podivních Burtonových maskulinních hrdinů na cestě za nalezením kola a sebe sama. Pee-Wee je dobrosrdečný blázen, který žije v domě plném Wallace+Gromitích zlepšováků. Svým osamocením a outsiderstvím upomíná na Mr.Beana, svými divokými mimickými kreacemi zase na tradici americké komiky. Fetišistický vztah k jízdnímu kolu je hybnou silou dílem pohádkového (putování po různých zemích, potkávání typizovaných (a moderznizovaných) postav - loupežníka, obra či čarodějnice), dílem road movie příběhu. Film na svých bedrech nese NEZAPOMENUTELNÝ Paul Reubens, přičemž mu pomáhá Burtonův smysl pro absurdní humor a skvělá hudba Dannyho Elfmana. První Burtonův přesvědčivý zásah do černého pak korunuje extrachytrá pointa... ()

Stružák 

všechny recenze uživatele

Pee-Weeho velké dobrodružství je jedna velká blbost, ale já se u ní parádně bavil. Prvních 10 minut jsem nevycházel z údivu a čekal, zda v podobném tempu bude pokračovat celý film. K mému úžasu tempo nepolevilo a Pee-Wee dál halekal jako na lesy. Ve filmu je sice pár nudnějších scén, ale jako celek je to naprosto nezapomenutelné. Paul Reubens by si za hlavní roli zasloužil Oscara! Je to ale také film, na který musíte mít stoprocentně náladu, nechtít u sledování moc přemýšlet a hledat něco hlubšího. Pak si velké dobrodružství skutečně užijete. :-) ()

derryl 

všechny recenze uživatele

Nádherně ztřeštěná komedie od Tima Burtona, která mě neskutečným způsobem bavila a dala mi nahlédnout do světa pana režiséra, věčného hračičky a buřiče, umanutého malého dítěte, velkého snílka a dobrodruha. Každý příznivec burtonových filmů musí tuto bláznivinu vidět, aby věděl o všech zákoutích jeho duše, v tomto případě tedy zákoutí dětského. Doporučuji. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (12)

  • Když Velká Marge vypráví svůj příběh, ani jednou nemrkne. (MeanWhile)
  • Auto, které řídí Mickey, když Pee-wee stopuje, je 1959 Edsel Corsair kabriolet. (MeanWhile)

Související novinky

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Reklama

Reklama