Reklama

Reklama

Planeta opic

Trailer
USA, 2001, 119 min

Obsahy(1)

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (684)

kingik 

všechny recenze uživatele

Tak tady někdo neodhadl správnou míru a šel do toho bez rozmyslu, aniž by si uvědomoval, že není typem režiséra pro akční scifi. Ano, mluvím o Timu Burtonovi, který byl jasným omylem pro tento velkolepý remake. Jako akční režisér selhává v akčních sekvencích, ale nijak zvláště dobře si nevede ani v dialogových scénách. Druhým velkým omylem je Mark Wahlberg, a při představě, že nahradil Arnolda Schwarzeneggera, je mně mdlo, protože zde působí naprosto příšerně a do role se vůbec nehodí. Určitě pochvalu zaslouží masky a výprava a také Tim Roth, který si svou zápornou roli, jako snad jediný, skutečně užívá, ale jinak tenhle remake nemá čím zaujmout. Jedno velké zklamání. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

V podstatě nevím, proč se kolem tohoto snímku dělá tolik humbuku. Musí být remake na stejné vlně jako originál? Jistě ne. Tenhle je prostě JINÝ. Taky lamentování nad pointou mi nějak nedochází. Pro oko lahodící, troška té ironie nad lidstvem tam taky je, hudba úchvatná... Několik vychytávek v podání Charltona Hestona anebo Lindy Harrison... ()

Reklama

Ampi 

všechny recenze uživatele

Nad tímto komentářem jsem si velmi lámal hlavu. Velmi kvalitní remake, který dokáže překvapit, pokud čekáte kopírování. Planeta opic je skutečnou planetou opic, kdo viděl pochopí. Struktura opičí společnosti je zajímavá, jednotlivé druhy-orangutani, šimpanzi a gorily, ztratily své původní pozice. Rolí se herci zhostili velmi dobře. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak ale zase tak zlé, ako tu všetci plačete, to nebolo. Burtonova osobitosť je tu cítiť menej, ale stále je, scenár je priemerný, určite nie hrozný, Wahlberg v pohode, sú aj horšie výkony v blokbasteroch. Síce najväčší Burtonov omyl, ale stále zábavný a nenudiaci. Mohlo sa to volať inak, namiesto opíc by tu bola nejaká odroda mimozemšťanov a nikto by nefrflal.Burton je komerčák, nechápem, prečo ho dávajú vo filmových kluboch. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Sakra! Od první minuty si říkáte, že by se mohlo jednat o neotřelé zpracování opičího téma, navíc první záběry z kosmu v budoucnosti vyloženě potěší, ale pak zjistíte, že se to samo pohřbívá totálními kokotinami, jako například vyslání šimpanze v průzkumném modulu, ačkoliv nezvládl žádnou simulaci. Jenže o to nejde, samozřejmě. Jde o to, že taková vyspělá technologie a oni do červí díry posílaj zviřátko. Tím sledovali snad jen to, aby měl rejža zápletku. No, nesmysl, co vám budu povídat. A to, že zviřátko i kosmonauta, který zariskoval a šel mu zachránit v té díře život, sluply různé časové bubliny, zavání tak lacinou režisérsko-scenáristickou berličkou, až je mi za ně trapně. Ale aspoň se už dostáváme k těm tzv. opicím. Masky jsou to zajímavé, to nepochybně. Ta v hlavní roli, ta, co se kamarádí s lidmi, vypadá jak Majkl Jackson. Je to vskutku komická podoba, má-li film vyznít vážně. Naproti tomu, Míša Klárk Duncan ani masku nepotřeboval, což bylo snad na filmu nejlepší. Děj, respektive to, co se v opičím městě následně odehrává, připomíná režisérskou impotenci jako ve filmech Planeta opic 2 až 10. Vlastně se vracíte v čase a uvědomujete si, že sledujete úplně stejnou sračku, jen s trochu lepší výpravou. A všichni ti skvělí herci jako Tim Roth, Pól Giamati či Heston jsou vám akorát k smíchu, jak předstírají opičí pohyby. No nene, vážně film nového milenia?! No, a co dál? Dvě hodiny skupina lidí pobíhá po planetě a perou se s gorilama o místo na slunci. Tady se to právě vrací ke kořenům, jakože zpátky do sedla. Jsou to vody, které známe a film je zde nejzajímavější, jenže je to stejně nuda. První skvělý díl z roku 1968 to jen hloupě opisuje. Ti lidé byli vážně děsný. Musel jsem fandit lidoopům. Měním po letech na jednu hvězdu. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (29)

  • Když jsou lidé v kleci převezeni do opičího města, sedí tam tři opice a kouří vodní dýmku. Opici uprostřed s prošedivělými vlasy a vousy, která si potahuje, hraje Rick Baker, který pro film navrhl všechny opičí masky. (fannah)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Reklama

Reklama