Boy Kills World

• USA Boy Kills World (více)

Píše se nedaleká postapokalyptická budoucnost a městu, kde žije, vládne zkorumpovaná dynastie v čele s Hildou Van Der Koy. Právě ona mu zabila matku i sestru a nechala ho navždy umlčet a ohluchnout. Jeho jediným přáním a posláním je vidět ji umírat v bolestech. A udělá pro to cokoli. Aby přežil, naučí se odezírat ze rtů. Aby se pomstil, podrobí se drsnému výcviku tajemného šamana. Vedený hlasem své oblíbené videohry z dětství se stává nástrojem smrti, který už nic nezastaví. A v předvečer brutálního vybíjení oponentů, která patří k Hildiným každoročním kratochvílím, rozpoutá krvavá jatka. (Bontonfilm)

luka4615

Ublížený pláč zdejších rádoby erudovaných kritiků nad absencí slušného scénáře je poměrně úsměvný, jelikož Boy Kills World doručuje přesně to, co se od něj očekávalo už od prvního traileru. Režisér Moritz Mohr celý projekt pojal jako šílenou akční laskominu s videoherními prvky, jejíž lineární postup mi nostalgicky připomněl některé staré hry. Jste zde tedy doslova vhozeni do středu dění, je Vám představena základní kostra příběhu, důležité postavy s jejich motivacemi a to je všechno. Dále to je jen přehlídka vtahující fyzické akce, neuvěřitelných kamerových veletočů, přepálených gagů a neokoukaného uchopení akčních principů. A právě o to jde v tomto snímku především – je to bizarní krvavé jeviště, na němž se odehrává vizuálně vysoustružený souboj na život a na smrt za použití všech myslitelných prostředků – zejména jednoho struhadla na sýr. Pokud tedy hledáte nenáročnou akční podívanou, na níž jde vidět tvůrčí láska k řemeslu (a k makronkám), zde jste opravdu správně. Boy Kills World je totiž přesně tím zábavně ujetým filmem, jakých je poslední dobou bohužel velmi poskrovnu. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „Insert crazy action montage!“ ()

tron

Boy Kills World má niekoľko svojráznych, za mňa úžasných plusov, hoc každý, kto nemá v láske WTF, bude krútiť hlavou a nepochopí, kam sa to ten svet rúti. Spoločnosť dospelému hrdinovi robí prízrak jeho mŕtvej detskej sestry, ktorú vidí len on a ktorá sa vyskytuje v rôznych absurdných situáciách (napr. hrdinovi iní ľudia vysvetľujú hierarchiu zločineckej organizácie a vedľa neho na gauči sedí malé dievčatko a prikyvuje). Hrdina je hluchonemý, dokáže odčítať z pier, ale iba ľuďom, ktorí rozprávajú „jeho“ rečou. Akonáhle pozerá na ústa cudzinca, dotyčný povie napr. „je mi ľúto, ale tvoja milovaná žena je mŕtva“ a hrdina mu z pier zle odčíta niečo na spôsob „toto sú fajnové granule pre vtákov z pod-druhu DODO“. A keď už sme pri tom, úžasne WTF je aj samotný Bill Skarsgård, ktorý nahodil neskutočnú kondičku. A to je v kombinácii s jeho nadštandardnou výškou a špecifickou, neprehliadnuteľnou tvárou (a očami!), niečo, čo by mal problém prebiť možnože aj sám pán Arnold Schwarzenegger v Terminátorovi 2. Myslím si, že bez výčitiek svedomia môžeme hovoriť o jednom z najprekvapujúcejších akčných výkonov za posledné roky. Mal som Billa veľmi rád aj pred týmto šialeným cirkusom, ale po ňom si ho vážim ešte viac (okrem toho to spolu so Samom Raimim produkoval). Nanešťastie, natíska sa otázka... stálo to za to? Slávni herci vo vedľajších rolách narúšajú atmosféru a keď sme pri tom, tá nie je nijako extra skvelá. Scenár ma nebavil. Ani twist z druhej polovice, ktorý to pokazil parádnemu Yayanovi Ruhianovi, ktorého prácu dlhodobo sledujem (Raid 1 – 2, John Wick 3) a ako „kreténsky šamanský mentor z džungle“ je skvelý... s výnimkou konca, ktorý to celé otočí dole hlavou... ale zas aspoň sme si ho užili vo fest drastickej akčnej scéne. Ono je to vôbec značne brutálny film. Ja síce mám rád indonézsku školu (Safe Haven, Sebelum Iblis Menjemput, Ide si pre nás noc), takže ma to neprekvapilo, ale ak budete čakať niečo na spôsobom vandammeovky, zostanete šokovaní. ()

rasttea

4* protože tam, kde je Bill to ani níž nejde. Režisér celkem mladý a na to, že už je v branži delší dobu, toho nemá za sebou zas tak mnoho. Povedlo se mu vykřesat celkem originální koncept, rozhodně vizuelně zajímavý, hodně akční až do Kill Bill absurdnostni. Film se nebere vážně, je to spíš hračičkování, je z toho cítit herní obsese, hravost a zápal. Nemohla jsem v průběhu přestat myslet na míru zasvinění, jak chudák Bill musel zůstat ve zasviněném oblečení více méně celou dobu a ano, samozřejmě, že pro A-list herce mají několik kusů stejného oblečení..... ale i tak... No a Bill - už dlouho jsem ho neviděla v něčem civilním, neustále má na sobě tunu SFX make-upu. V tomto případě už mu bylo vidět do tváře, ale zase celý film musel použít jiné vyjadřovací prostředky než hlas. A nechápu volbu jeho voice overu - proč varianta někoho jiného a navíc dvakrát tak starého, když on má tak nádherný hlas a velmi dobrou angličtinu!!!!! Divák se dočká těch pár momentů, kdy je slyšet Billův dech nebo křik, ale je toho jak šafránu a jsou to silné momenty. Sice nevím, co převažuje: jestli jsem konec očekávala nebo jsem si ho přála jiný, ovšem díky bohu za scénář, co není "prequel", postquel nebo jiný odbočquel popřípadě universquel. ()

Hitman_47

Hodně promarněná šance ... kdybych měl film shrnout ve zkratce, tak je to takový "typický netflixový ok akčňák" čili nic z ranku Extraction/Raid, Na to je tu málo akce, a když už tu je, tak je to taková rychle sestříhaná rutina, ve tmavých lokacích, kde ve výsledku nevidíte vůbec nic. Jediné, co vybočuje z této rutiny je závěrečná týmová vybíječka proti heavymu a týpkovi s rotačákem, kde se vše odehrává v dobře osvětlené chodbě a jsou tady hodně dlouhé záběry pořízené splašeným dronem (bohužel má celá tato scéna asi 90 vteřin). Rozhodně doporučuji počkat až se to objeví někde na SVODu. ()

Davies182

Sam Raimi se jako producent fištrónsky podepisuje pod další bez debat absurdní filmovou jízdu. Zpětně jen těžko vzpomenout na podobnou ultimátní řezničinu ve spojení s leckdy až nepříjemně vlezlým cringem. Subjektivním handicapem by v tomto případě patrně bylo ignorování traileru a nástup do světa Boy Kills World bez jakéhokoliv předchozího nastudování alespoň hrubé narační složky filmu. Budiž tak tento odstavec takovou menší radou. Na tuhle šlehu se nelze adekvátně připravit, pokud se jeden rozhodne slepě zajít na čistokrevnou akci lomeno thriller. Tak se totiž snímek zdánlivě jeví například z plakátu. To důležité slovíčko zde ale potom zní: sebeparodie. A není pochyb o tom, že Boy Kills World parodií skutečně je, a to nikoliv jen střídmou, naopak vlastně po celou dobu stopáže. Občas jsou odkazy, hlášky, a přemrštěné situační gagy legrační, často ale dokážou solidně rozhodit tempo mňamózních headcountů. Anebo vyšponovanou scénu ještě eskalovat do netušené úrovně trapnosti. Komediální prvky jsou víceméně osvěžující a vítané, tvůrci se s nimi nicméně mohli krotit. V závěru pak jdou naštěstí všechny vyčerpávající fóry a hravý soundtrack stranou, a démonický Bill Skarsgård přepne do nekompromisně seriózního módu "John Wick meets Zátah meets Kick-Ass". A příjemně šokovaný divák najednou sbírá bulvy z krví postříkané podlahy kinosálu. Podtrženo, sečteno, takhle výbušná směs brutální akce a bláznivého humoru tu dlouho nebyla. Schválně se zkuste dopočítat vzduchem zpomaleně létajících končetin. [Kino Aero] ()

• Natáčalo sa v Kapskom Meste v Juhoafrickej republike od 14. februára 2022. (Arsenal83)
  • Trvalo skoro osm let, než se film dostal do produkce. „Lidi z ditributorských společností zhlédli krátký film, který Moritz Mohr udělal jako koncept, ale celý scénář jim přišel moc šílený a nenormální. Říkali: ‚Tohle není něco, na co by se lidi chtěli každý den koukat. Do toho nemůžeme investovat peníze,‘“ prozradil CBR Sam Raimi, jeden z producentů filmu. (DavePave)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Pokud přítomnost na letošní konferenci CinemaCon v Las Vegas pojalo nějaké hollywoodské studio ve velkém a hodlalo se co nejvíc předvést před kinaři z celého světa, byla to nejspíš společnost… (více)