Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Šestnáctiletá dívka (Jennifer Connelly) má třináct hodin na to, aby překonala nástrahy nebezpečného, ale úchvatného Labyrintu a zachránila svého malého bratra, kterého kdysi na její přání unesl král Goblinů (David Bowie). (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer

Recenze (243)

burina 

všechny recenze uživatele

Pri Labyrinte mi je trošku ľúto, že som ho nevidela v detstve, určite by ma okúzlil ešte viac. Ale aj dospelom veku viem stále oceniť roztomilé príšerky, tak typické pre roky 80-te a hlavne Davida Bowieho, ktorého postupne začínam mať rovnako rada ako herca ako aj speváka. So svojím charizmatickým vystupovaním, hlbokým hlasom a pre neho typickým extravagantným výzorom sa na rolu kráľa goblinov hodí dokonale. ()

Nautila 

všechny recenze uživatele

Jako dítě jsem to neviděla, takže při hodnocení netrpím nostalgickým komplexem. Přesto dávám vysoké hodnocení. Tahle pohádka má zkrátka cosi v sobě, takže ani zjevná zastaralost nevadí (zastaralost u žádného filmu podle mně prostě neexistuje). Byť veškerá plyšová zvířátka mi byla protivná, ostatně jako všude, tak o to úchylnější byla jejich kombinace s Bowiem. David Bowie v šílených vlasech křepčící a kopající do chlupatých příšerek...to je jedna z nejbizarnějších věcí, co jsem kdy viděla! Příběh je kombinací několika klasických pohádek, ale jsou v něm hodně silně znát všelijaké symboly, archetypy a ehm....poselství? No, jasně, ta obsahují většinou všechny pohádky, ale tady to bylo zkrátka tak silné...uf, asi jsem ze zbláznila, že tam vidím...všelijaké....ty...no...prostě spíše pro dospělé:) Ale líto mi je, že jsem to neviděla už jako malá. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Krásná pohádka. K Labyrintu jsem se sice dostal ve smutný den, ale smutek byl to poslední, co mě napadalo. Úchvatná výprava, nádherné nápadité loutky, děj plný roztomilých absurdit (Terry Jones, no), které pobaví děti i dospělé, snová atmosféra a především Bowieho (je to bůh - ano, JE) fascinující "záporák". Dnes jsem to všechno viděl poprvé a připadám si jako malé okouzlené dítě. ()

dee-key 

všechny recenze uživatele

Dobrá pohádka. Mrzí mě, že jsem ji propásl jako malý kluk, protože jak bylo řečeno, je to vážně typická dětská pohádka s ponaučením na konci. Ale musím říct, že labyrint je udělanej parádně a Bowie je taky super. Musím však stáhnout jednu hvězdu za ty písničky, které mě nebavily a Bowieho nadité kalhoty. ()

MJMilan 

všechny recenze uživatele

Tento snímek jsem viděl asi po dvaácti letech a byl jsem mile překvapen. Příběh vypráví o dívce, která má nevlastního malého bratříčka a nebaví ji se o něj starat, proto vysloví zaklínadlo, které zavolá krále skřítků a ten si malého Tobyho chce nechat. Dívce Sáře dá 13 hodin na to, aby prošla jeho labyrintem, který skýtá hafo potvůrek, skřítků a komářích víl. Při svém dobrodružství si i mezi těmito potvůrkami Sarah získává přátele, kteří ji dopomohou až k vítězství nad králem skřítků Davidem Bowiem. Tento snímek bych doporučil především odrostlejším dětem, avšak i dospělí a děti si přijdou na své. ()

Galerie (91)

Zajímavosti (17)

  • Pokud se pozorně rozhlédnete po pokoji Sarah (Jennifer Connelly), poznáte, že mnoho plyšáků se podobá postavám ve fantasy světě. Na šatníku je plyšák, který vypadá jako Sir Didymus, na polici oproti dveřím leží plyšák, který vypadá jako Ludo  a rovněž populární kniha "Where the Wild Things Are", zfilmovaná pod názvem Max a maxipříšerky (2009). Firey je na polici vedle postele. V záběru na držák knížek uvidíte Hogglea a hned poté ústřižek z novin, kde je na fotografii slavná herečka, matka Sarah, s Davidem Bowiem. (HellFire)
  • Vo filme je v rôznych scénach sedemkrát skrytá Jarethova resp. Bowieho tvár. (glamgirl)

Související novinky

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

01.06.2020

Neobvyklá pohádka Jima Hensona Labyrint z roku 1986 se dočká pokračování. Dvojku kultovního filmu v němž hlavní roli kdysi ztvárnil David Bowie pak natočí režisér Scott Derrickson (Doctor Strange).… (více)

Pokračování Labyrintu má scénář

Pokračování Labyrintu má scénář

29.10.2018

Pokračování kultovní fantasy Labyrint z roku 1986 s Davidem Bowiem a Jennifer Connelly má hotový scénář. Potvrdil to režisér Fede Alvarez (Smrt ve tmě, Dívka v pavoučí síti), který se k projektu… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a… (více)

Reklama

Reklama