Někdo klepe na dveře

• USA Knock at the Cabin (více)

Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal. Zní to šíleně, že jo? A když k tomu přičtete, že čtveřice zvěstovatelů se skutečně chová jako naprostí magoři, kromě argumentů sahají tu a tam i k násilí a barvitě líčí nejrůznější apokalyptické vize, je jasné, že ten, kdo jim uvěří, by musel být stejný blázen jako oni. Jenže zatímco zpočátku v členech terorizované rodiny ani náznakem nehlodá semínko pochybnosti, události postupně nabírají takový spád, že je otázka „A co když je to pravda?“ čím dál relevantnější. Najdou sílu učinit neuskutečnitelné? Pokusí se osud oblafnout? Nebo se z nich už taky stávají šílenci jako ti samozvaní jezdci Apokalypsy? Jsou to otázky, ze kterých mrazí. A připravte se na to, že z odpovědí bude mrazit ještě víc. (Cinemart)

Morholt

Proti konceptu vlastně vůbec nic nemám. V zásadě se jedná o konverzačku, ve které se parta zdánlivých magorů snaží vysvětlit dvěma gayům a jejich dceři, že pokud nepodstoupí oběť, všechno půjde do kopru. Okamžitě se mi vybavil můj oblíbený Pozemšťan, ale tomu Shyamalan nesahá ani po kotníky. Přesvědčovací schopnosti čtveřice útočníků stojí za starou bačkoru a ochota sebeobětování v očích napadených jen potvrzuje, že se jedná o pošuky. Ani další berlička v podobě televizních zpráv nepůsobí tak, aby divák uvěřil. A tak se to všechno plus mínu omezuje na rovinu, kdy Bautista a spol. opakují, že měli apokalyptické vize a jejich cíle je posílají do hajzlu. Co bych vypíchnul je překvapivě solidní Bautistův výkon, ale jinak je to další těžké zkalamání, které Shyamalana provází až příliš často. 30% ()

grogodil

Na začiatku veľa otázok, že "Čo? Kto? Prečo?... " a zvedavosť, akú toto dostane pointu. A na konci som si nadával, že prečo som ja naivný blb stále ešte čakal od Shyamalana nejakú (aspoň trochu) duchaplnú odpoveď... Radšej okolo toho mal vyhýbavo tancovať do konca a tieto metaforické koniny v závere si mal radšej nechať pre seba, lebo čo zodpovedný otáznik, to dôvod k smiechu. Už to začína byť trademarkom MNS, že jeho filmy sú už dnes iba ten dostatočne zaujímavý prvotný nápad, ktorý si vie zaháčkovať divákovu zvedavosť. Bohužiaľ je už aj istotou, že z toho nápadu vždy vylezie len prvoplánový, ťažkopádny, nedotiahnutý, plytký, až smiešny scenár. ()

ilemas odpad!

Opět jsem nalítl na doporučení téhle zhovadilosti. Nenadchlo mě to pro svoji stupiditu, apokalypčtí jezdci zvěšťují konec světa a jediná záchrana je ...to bych už moc vyzrazoval. Závěr jsem správně předpověděl. Celý děj je jeden velký nesmysl, přesně ten typ filmů co nemám rád.  Hned ze začátku, jak jsem viděl v titulkách M. Night Shyamalan jsem správně uhádl, že to bude další odpad. Škoda, že jsem si toho nevšiml dřív hladov po dovolené po filmech. Někdo klepe na čelo. ()

gogo76

Kedysi režisérska extra trieda, s ktorým chcel pracovať každý herec. Každý jeho film mal atmosféru i pointu, dnes je to bieda. Námet na ktorom je založený celý film je čistý debilizmus.  Celý dej absolútne nepresvedčivý, chovanie záhadných štyroch postáv v istom momente síce zaujme a chvíľu divák tápe, domýšľa si, že to asi nebudú len tak obyčajný ľudia. Za tým asi niečo musí byť...Pravda však je, že za tým je akurát veľké hovno a to určite mnoho divákov naserie, no mňa teda určite. Jeden z tých filmov, ktoré sa celý čas tvária, že sú niečo viac. Ak mám niečo pochváliť tak je to určite Dave Bautista, ktorý ma svojím kľudným hereckým výkonom udivoval. Na to sme u svalnáčov neboli zvyknutí. Inak bieda...40%. ()

Chrustyn

M. Night Shyamalan opět po svém a opět režíruje svůj vlastní bezduchý scénář, který se neustále snaží balit do sofistikovaného a extrémně mysteriózního thrilleru. Kde jsou ty doby, kdy si vystačil s málem a nestavěl vše na překombinovaných ale ve výsledku plochých až blbých myšlenkách. Pořád dokáže zkomponovat pěkné obrazy, ale psát už by opravdu neměl. Někdo klepe na dveře není chytrý, ani napínavý a hlavně ani zábavný. ()

• Když Ericovi (Jonathan Groff) mění obvaz hlavy, má ruce svázané vpředu. Když se posadí zpět na židli, má ruce svázané za zády. (mikki089)
  • Zhruba po tridsiatich minútach postavy sledujú spravodajské vysielanie o silnom zemetrasení v Pacifiku pri západnom pobreží Spojených štátov. Vysielanie využíva skutočné satelitné zábery z 15. januára 2022 z podvodnej erupcie kaldery Hunga Tonga Hunga Haapai. Erupcia bola taká obrovská, že rázové vlny obleteli zemeguľu najmenej dvakrát a boli počuť alebo aspoň cítiť až na Novom Zélande, vzdialenom približne 2 382 km. (Arsenal83)

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)