Reklama

Reklama

Vášeň v poušti

  • USA Passion in the Desert
Trailer

Obsahy(1)

Tajemná a lyrická cesta, postupně odkrývající tajemství Egypta je skvělým podkladem pro vyprávění příběhu o neobvyklém vztahu člověka s divokou šelmou. Brilantní film z exotického prostředí natočený na motivy kontroverzní novely je příběhem mladého vojáka, ztraceného v Saharské poušti. Pokud by Augustin Robert měl zůstat odkázán jen na své vlastní schopnosti, zásoby a náčiní, zcela jistě by zemřel. Avšak při své strastiplné cestě do tajemných ruin se setkává s leopardem, se kterým ho brzy začne spojovat velice zvláštní a pevné pouto. Divoká šelma zázračně zachraňuje Robertovi život. Jejich neobvyklé přátelství se začíná vyvíjet cestou, která pro oba znamená možné ohrožení života. (Warner Home Video CZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Alca 

všechny recenze uživatele

Variace na Tanec s vlky, ale o hodně slabší. Prostě jeden týpek, kterému v poušti šibne - voják se zblázní na poušti. Trochu mi to připomínalo Ionesca - Nosorožce: vnitřní přeměna ve zvíře. Nebo jsem nepochopila, o co jde. Volba mezi člověkem a zvířetem, když se naskytne, by byla zajímavá, kdyby byla v jiných podmínkách a kontextu. Takhle to vypadalo spíš nepochopitelně. Každopádně mě to nebavilo a rozhodně se na to nebudu dívat znovu. Charakterizovat tenhle film jako dobrodružný je podle mě hodně zavádějící. ()

Atrejka1 

všechny recenze uživatele

Jsem absolutně v rozpacích a nevím, co si o tomto kousku mám myslet... Nelze vymýšlet kde co je špatně nebo dobře v příběhu, je to prostě Honoré de Balzac a to stačí. Jsem však překvapena mojí vlastní reakcí na tento snímek, kdy ve mě převládala obrovská lítost a nepochopení situace. Konec mě absolutně dostal. Myslela jsem, že bude jiný, ač jsem nedoufala, že skončí šťastně a vesele...Hodnotím zpracování, přírodu, herecké výkony (hlavně Bena Danielse a "čičinky"), ale příběh nechť ve mě zanechává to, co hodnotit nemohu... ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

So... this is a story about a man falling in love with a leopard.:) Tak toto byl velmi zvláštní snímek. Oceňuji skvělý výkon Bena Danielse, protože zejména některé scény, které v tomto filmu předváděl, byly vskutku velmi... odvážné:) Augustin Robert je napoleonský voják, který putuje pouští, a zcela vysílen nekonečnou cestou, sálajícím horkem a žízní natrefí na skalnatý komplex, v němž se ukryje. A tady ji poprvé spatřil. Byla krásná a nebezpečná. Postupně se začali sbližovat a navázali spolu mimořádný vztah. Horko, odloučenost od reality a lidí a především ta šelma vykonaly své, a vojákovi z toho začalo řádně hrabat. V jedné scéně, která byla značně nabita sexuální energií, to vážně vypadalo, že si to s tou "kočičkou" rozdá:) A jak už to v takových velkých příbězích o konfrontaci a silných poutech mezi člověkem a zvířetem bývá, ani tento nemůže bohužel skončit šťastně. Vášeň v poušti má ale mimořádně po*ratý konec. Určitě to mohlo skončit jinak, nebo spíš, on to mohl udělat nějak jinak. Rozhodně se pro mě jednalo o osobitý divácký zážitek. ()

Palvinie 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bych vskutku chtěla zažít. Ztratit se v poušti, potkat tam leoparda a z něj si udělat milou domácí kočku. Strávit s ní spoustu času a nakonec se začít chovat jako ona. Jejich přátelství se mi líbilo, škoda jen, že se ta číča rozhodla svého adoptivního páníčka ... Dobře, nebudu spoilerovat. Je sice fakt, že občas to byla nuda, na druhou stranu napětí tam bylo taky. Je to ale jenom na jedno podívání, po více shlédnutích by vám z toho mohlo hrábnout. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Zajímavý, pomalu plynoucí příběh téměř beze slov s krásnými scenériemi o neobyklém poutu, které vzniklo za mimořádných okolností. Určitě je to snímek, který není pro každého konzumenta a pro mě je to jeden z mála filmů, kde bych si přála úplně jiný konec. Byly tam i momenty, kde jsem musela použít rychloposuv a kdo mě zná, tak ví proč. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Přestožeje motiv o ztraceném vojákovi na Sahaře, převážná část filmu je natočená v jordánské Petře. (edy66)

Reklama

Reklama