All of Us Are Dead

• Jižní Korea Jigeum Uri Hakgyoneun (více)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

warrenur

Nechcel som moc uverit, ze hlavna linia po prvej epizode sa bude uberat takym smerom v akom sa to dialo este na konci tretieho dielu. A to je maximum casu, co som pri tejto stupidite schopny este investovat a dufat v nejaky logicky zlom. :) Jasne sa ukazalo, ako sa nase, emocne vyprahnute alebo naopak hypersenzitivene a uzasne uvedomele decka, budu v "apokalypse" chovat. Hlupucka amatercina, kde je stale dostatok casu na poctivu teen-dramu a neuveritelnu teatralnost. Dufam, ze divak, ktory videl jediny korejsky serial, Squid Game, ktory vdaka netflixu oslovil americkeho a europskeho divaka, napriek svojej priemernosti a ziskal taky hype, nebude opantany tymto hlbokym podpriemerom. Myslim vsak, ze prave to sa stane. Ze to budu prave tie "sexy" studentske rovnosaty, co v nom prebudza tak silnu afinitu. :) Neodporucam. Kazdy, kto videl aspon par korejskych serialov a nie len ten vyhajpovany, uzna, ze toto je ozaj velmi slabe. ()

iXtr3m3

Silné tri hviezdy. Postavy zo začiatku nesympatické postupom času dlhej stopáže prirastajú k srdcu a keď sa v nečakanom slede s nimi lúčime a nevieme, kto kedy skončí, tak to dvíha úroveň seriálu hore. Rovnako je survival doslova neúprosný a situácia hlavných hrdinov totálne v prdeli. Čo seriál ťahalo nižšie, tak to, že som osobne čakal niečo viac na spôsob World War Z alebo Train to Busan. Toto bolo z toho všetkého to najrealistickejšie, ale zároveň tým pádom aj viditeľne normálnejšie a niekedy dokonca aj nudnejšie a to aj napriek každú chvíľu objavujúcej sa akcii. Deus Ex Machina v podobe jedného zo záporákov, tak to bolo fajn a snáď to ešte úplne neukončili s ním. Dostali sme opäť tak trochu iných zombie, ktorých zabiť je pre stredoškolákov nadľudský výkon, takže sa to v určitých momentoch podobalo na americký predobraz Black Summer, ktorý tiež neukazoval ľudí ako nesmrteľných superhrdinov s katanami a guľometmi, ale normálnych ľudí, ktorým dá zabrať aj jeden posratý zombie a nieto ešte poriadna horda. Nemôžem povedať, že budem s napätím očakávať druhú sériu, ale na druhú stranu, ak raz vyjde, nechám sa ešte aspoň raz zlákať a uvidíme, keď záver nejakú tú otázku do budúcnosti dal. Malo to náznaky World War Z, malo to náznaky Train to Busan, napriek tomu sa to rozhodlo vydať svojou cestou a prinieslo pár zaujímavých noviniek a ozvláštnení do zombie žánru, podobne ako japonský I am Hero z 2015, tak som zvedavý, čo sa z toho vykľuje. ()

borec999

Z hľadiska akcie a gore je to v poriadku a viacero davových scén vypuknutia zombie nákazy zo školy je veľmi kvalitne natočených. Avšak dialógy medzi postavami sú veľmi slabé a k postavám si nedokažete vybudovať žiaden vzťah či nebodaj niekomu z prítomných fandiť. Dopozerané prvé dva diely a ďalšie asi vynechám- mám taký dojem že za 12 hodín života mi All of us are dead nestojí a že daný námet by bolo vhodnejšie spracovať ako hodinu a pol dlhý film než ako 12 dielny seriál. 55-60% ()

J*A*S*M

Po třech epizodách jsem si celkem jistý, že do dalších se nedokopu. Není to vyloženě zlé ve smyslu řemeslné stránky, to si Netflix pohlídat umí. Ale zároveň ta série nemá žádnej osobitej styl, sympatické postavy ani nic jiného, kvůli čemu by mi dávalo smysl sedět u toho šílených 12 hodin. Korejská zombárna na autopilota, radši si dejte Vlak do Pusanu nebo Kingdeom. ()

DaUr

1. série - 80 %. Ne tak originální a výpravné jako nedávné Kingdom, ale zato plné mnohem lidštějších a sympatičtějších postav, u kterých jsem si - v rámci korejské nejen seriálové tvorby vůbec poprvé - relativně brzy zapamatoval jejich jména. Doufám v zatím nepotvrzenou druhou sérii, prostor na ní tenhle svět rozhodně nabízí. ()

• V seriáli sa opakovane odkazuje na populárny kórejský zombie film Vlak do Pusanu (2016). (mivr)
  • Postave Yoon Gwi Nam (Yoo In Soo) bolo povedané, že nenávidí Lee Cheong San (Yoon Chan Young). Tiež sa prenasledujú a chcú sa pomstiť. V skutočnom živote sú títo dvaja najlepší priatelia. (mivr)
  • Škola nese název Hyosan High School a ve skutečnosti neexistuje. Budova byla postavena pouze pro seriál. (HanzoBureshi)