All of Us Are Dead

• Jižní Korea Jigeum Uri Hakgyoneun (více)

Na střední škole se začne šířit nebezpečný vir a studenti se musí probojovat ven, aby se nenakazili a nestali se z nich zombíci. (Netflix)

Maximilianus

Seriál bol trochu odlišný a zaujímavejší, než som očakával, takže si po jeho vzhliadnutí odnášam pozitívne pocity. Páčilo sa mi, že nešlo ani tak o zombie ako skôr o vírus, všetko bolo pomerne logicky vysvetlené a logiku malo aj konanie postáv. Postavy boli tiež fajn, rôznorodé, a umieral fakt bárskto a hocikedy. Taktiež sa mi páčila menšia odchýlka v premene postáv a to, že sa celá pandémia nevenovala iba škole, ale boli viaceré lokality, postavy, resp. skupiny postáv, a že to celé bolo dobrodružné, stále sa niečo dialo a seriál (aspoň mňa osobne) nenudil ani chvíľku. 7,6/10. ()

sofiapetra

Ze začátku jsem se maličko styděla, že se na to vůbec začínám dívat - na zombíky! Ale bavilo mě to. Po druhém díle jsem měla pocit, že už je prakticky vše řečeno a zároveň jsem zjistila, že je přede mnou dílů ještě deset. To mi připadalo neuvěřitelné, co by tam tak ještě chtěli dát.. ale našlo se :). Měla jsem tam pár oblíbenců, kteří docela dlouho přežili, takže bylo komu fandit. Příběhové linky jednoduché, ale dokázaly být silné. Zklamal mě až poslední díl, ten už byl o ničem. Ty závěry Korejcům prostě moc nejdou. ()

borec999

Z hľadiska akcie a gore je to v poriadku a viacero davových scén vypuknutia zombie nákazy zo školy je veľmi kvalitne natočených. Avšak dialógy medzi postavami sú veľmi slabé a k postavám si nedokažete vybudovať žiaden vzťah či nebodaj niekomu z prítomných fandiť. Dopozerané prvé dva diely a ďalšie asi vynechám- mám taký dojem že za 12 hodín života mi All of us are dead nestojí a že daný námet by bolo vhodnejšie spracovať ako hodinu a pol dlhý film než ako 12 dielny seriál. 55-60% ()

iXtr3m3

Silné tri hviezdy. Postavy zo začiatku nesympatické postupom času dlhej stopáže prirastajú k srdcu a keď sa v nečakanom slede s nimi lúčime a nevieme, kto kedy skončí, tak to dvíha úroveň seriálu hore. Rovnako je survival doslova neúprosný a situácia hlavných hrdinov totálne v prdeli. Čo seriál ťahalo nižšie, tak to, že som osobne čakal niečo viac na spôsob World War Z alebo Train to Busan. Toto bolo z toho všetkého to najrealistickejšie, ale zároveň tým pádom aj viditeľne normálnejšie a niekedy dokonca aj nudnejšie a to aj napriek každú chvíľu objavujúcej sa akcii. Deus Ex Machina v podobe jedného zo záporákov, tak to bolo fajn a snáď to ešte úplne neukončili s ním. Dostali sme opäť tak trochu iných zombie, ktorých zabiť je pre stredoškolákov nadľudský výkon, takže sa to v určitých momentoch podobalo na americký predobraz Black Summer, ktorý tiež neukazoval ľudí ako nesmrteľných superhrdinov s katanami a guľometmi, ale normálnych ľudí, ktorým dá zabrať aj jeden posratý zombie a nieto ešte poriadna horda. Nemôžem povedať, že budem s napätím očakávať druhú sériu, ale na druhú stranu, ak raz vyjde, nechám sa ešte aspoň raz zlákať a uvidíme, keď záver nejakú tú otázku do budúcnosti dal. Malo to náznaky World War Z, malo to náznaky Train to Busan, napriek tomu sa to rozhodlo vydať svojou cestou a prinieslo pár zaujímavých noviniek a ozvláštnení do zombie žánru, podobne ako japonský I am Hero z 2015, tak som zvedavý, čo sa z toho vykľuje. ()

E´Tonno

Ide rozhodne o zaujímavý počin na motív High School of the Dead, ktorý sa mi páčil o trošku viac. Hlavne preto, že netrebalo spod televízora po každom diely vylievať za dve vedrá nazbieraných slzičiek od každej z postáv. Tu sa kvôli týmto nevyhnutným melodramatickým scénam pekne natiahla aj stopáž každého dielu. Okrem tohto mi dosť prekážala aj občasná prítomnosť nasilu vložených rádoby-vtipných, zavádzajúcich, či v zopár prípadoch dokonca až vyslovene hlúpych scénok. Inak som to ale dopozeral bez ujmy (pár-krát si pokrútiť hlavou nezaškodí) a ako celok teda hodnotím 3/5. ()

• Postave Yoon Gwi Nam (Yoo In Soo) bolo povedané, že nenávidí Lee Cheong San (Yoon Chan Young). Tiež sa prenasledujú a chcú sa pomstiť. V skutočnom živote sú títo dvaja najlepší priatelia. (mivr)
  • V seriáli sa opakovane odkazuje na populárny kórejský zombie film Vlak do Pusanu (2016). (mivr)