Reklama

Reklama

Když se slunci nedaří

(seriál)
  • angličtina When the Chips Are Down (festivalový název)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Šestidílný seriál Když se slunci nedaří se odehrává převážně v nemocnici, jejímiž pacienty jsou děti nejrůznějšího stáří. Autoři seriálu se záměrně vyhnuli těžkým a beznadějným případům a jejich nemocnici proto většinou opouštějí uzdravené děti. Přesto se i v této pohodové nemocnici setkáme s onemocněními vážnými, v současné dětské populaci relativně častými, jejichž léčení klade na pacienty, ale také na jejich rodiče, nemalé nároky. V každém případě je seriálová nemocnice místem důvěry v uzdravení zejména díky vedoucí lékařce dětského oddělení, doktorce Šnajberkové (D. Veškrnová). (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Tento český seriál z nemocničného prostredia má svoje svetlé okamžiky, ale našlo by sa v ňom aj hodne vecí, ktoré by sa dali ešte vypilovať. Skúseni borci zo starej, dobrej hereckej školy v kombinácii s mladou, neznámou gardou. Občas to hodne zaškrípalo. Takže predovšetkým herecké výkony sú dosť nevyvážené. Tiež je na tom poznať aj lacná, televízna produkcia. Seriál je rozdelený do šiestich, hodinových, dielov. Ich poradie a názvy sú: 1. Honza, 2. Michal, 3. Inzulín, 4. Maruška, 5. Zuzka, 6. Šnajberková. ** ()

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele

Obsahem i formou laciný otravně edukativní cyklus epissodek rádoby >ze života< dětských chorých, s historkami tak pitomně z palce vycucanými a přitaženými za vlasy, že jejich sledování působí až nechtěně směšně, navíc vše i ryze herecky (sic!) podáno tak odpudivě toporně a neživotně líbezně a ufňukaně, že výsledný efekt na lehce problematického mladého (kterému je zjevně cyklus určen) člověka musí působit (zvlášť s časovým odstupem od dob výroby - fakt nechápu /...nebo asi chápu zas... °-/, proč tuhle srajdu naše >trdlovize nucené dlužby< zase recykluje!) snad až kontraproduktivně... - - - P.S. Hahaha, cpát ve špitálu do fyzicky i psychicky nemocné holky s mentální anorexií na hraně sebedestrukce >dietu< v podobě knédliků s jakousi pečenou flákotou může jen nějaký felčarský neomengele nebo pošahaný dementální scénárista... %-] - - - P.P.S. D.m.s.n. pak nějak vážněji brané sledování u citlivějších jedinců způsobuje zjevně psychickou újmu na zdraví... Je to nakonec vidět i na řadě zdejších hodnocení, komentáře nevyjímaje... %-o . . . Tak se jen tak zase jednou mudrlanti zamyslete, čemu jinak na téhle dadabázi dáváte dvě a více hvězdiček! - - - - - (Nahlédnuto občasně nahodile během běhu let na >nezdařené veřejnosrádní< , po pátém dílu uvedeném 19.10.2011 na ČT1 hodnocení 848., komentář zde nezdárný jako osmnáctý - 19.10.2011) ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Dagmar Vešhavlová je v tomto seriálu tak nechutně kladná, že i Mirek Dušín je proti ní naprostej grázl. Seriál v podstatě sleduje osudy cca 15-letýho kluka, kterej má cukrovku. V době, kdy jsem neměl internet a nudil se doma, jsem to sledoval, ale teď už bych se na to nedíval asi ani omylem. Akorát mi utkvělo v paměti, že Klára Issová tu ukázala kozy a pak následující hláška: Čau, nechceš jít ven? Ne, já se koukám na Beverly Hills. ()

amyth 

všechny recenze uživatele

Balancuje to na hranici odpadu a kýče. Tak nekritickou ódu na pokleslé české zdravotnictví jsem nečekal. Je vidět proč se seriál točil, kdo ho platil a proč se dál vysílá. Mezi "herci" pak dominuje Veškrnová, která vždycky hrála primitivky které mají čáru i mezi ušima a tady se pokouší uchopit něco co jde absolutně mimo její možnosti. To samé platí pro spoustu ostatních pubescentních herců a "hvězd". ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší porevoluční seriál z nemocničního prostředí. Zajímavé příběhy pacientů i lékařky Šnajberkové...nejlepší díl je asi hned 1. Honza, ale i ostatní jsou povedené (např. anorektička a její otec O. Navrátil). Také výkon S. Stašové a J. Schmitzera je velice solidní a věruhodný (1. díl - hádky ohledně jídla pro syna - diabetika, a další) ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v Litoměřicích a v Říčanech a v obcích Mlékojedy a Klokoty. (M.B)
  • Písnička Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka „Chválím tě Země“ byla složena původně pro tento seriál. Její zrod však byl bolestný a dokonce ohrozil vztah této tvůrčí dvojnice. Nejdřív byla jen melodie k tomuto seriálu, když ji ale Svěrák uslyšel, požádal Uhlíře, zda by k ní mohl napsat text a ten svolil. Jenže přinesl text, který Uhlíře tak rozčílil, že mu prvně v životě napsal dopis.„Takového nešvaru jako osazovat dlouhé noty krátkými slabikami se může dopustit jen lid v lidové písni anebo neschopný textař. Lid nejsi a nějaký schopnosti taky máš, tak to přepiš.“ A tak byl mistr poprvé po desítkách let spolupráce nucen text přepsat. (sator)

Reklama

Reklama