Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Když vlivný mafiánský boss (Christopher Walken) požádá bývalého gangstera Jimmyho Světce (Andy Garcia) o poslední službu, nemůže Jimmy odmítnout. Shromáždí svou starou partu, aby společně provedli zdánlivě jednoduchý úkol - odradili nežádoucího nápadníka mafiánovy dcery. Když ale při akci někdo neplánovaně zemře, Jimmy i jeho kumpáni se ocitnou na seznamu "mrtvých mužů". Jimmymu zbývá pouhých osmačtyřicet hodin na to, aby dal všechno do pořádku a zachránil život kamarádům i ženě svých snů. (HBO GO)

(více)

Recenze (84)

helloween93 

všechny recenze uživatele

Pro mě zcela neznámá gangsterka, kterou jsem náhodou objevil ve videotéce HBO GO. Pro gangsterské filmy a krimi příběhy z podsvětí jsem měl odjakživa slabost. K hereckému obsazení není co dodat, povedlo se, z Garciova týmu mi všichni sedli. Denver má některé momenty, v kterých by mohl konkurovat Goodfellas, Gaunerům nebo Pulp Fiction - scéna s policejním autem, Treat Williams vs Steve Buscemi. Námět mohl být lepší, všichni jsou zde se smrtí smířeni a jediný kdo se snaží bránit, je postava Hovňáka. Ač je film zábavný, finále je hodně rozporuplné a myslím si, že diváci budou čekat něco víc. 3* ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Až príliš melancholická skoro-gangsterka, ktorá nezapadá dokonca ani do 90. rokov. Hodnotil by som vyššie, nebyť jednej z jej základných kvalít - tej nesmiernej fatalistickosti, s ktorou takmer všetky postavy čelia svojmu osudu, tak pokojne a relatívne pasívne, akoby už naozaj boli mŕtvi. Holt, ono to ten film avizoval už svojim názvom. Každopádne nebesky vyrovnaný Svätý Jimmy stratený vo svojom širokánskom obleku priamo od Armaniho a jeho originálny biznis s videosprávami zosnulých svojim potomkom mi v pamäti zostanú... ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Keď sa mafiánom nedarí a potrebujú si to medzi sebou vybaviť, tak vždy nastupujú zvláštne veci a udalosti. Násilné, brutálne alebo aj vtipné a divák by sa mal baviť. Tu v Denveri som sa veľmi nebavil a aj nápaditosť po sľubne zbabranej akcii poľavila. Tri hviezdy sú tentokrát slabšie. –––– Na môj vkus je tu príliš veľa hnutí. Jediné dobré hnutie je pohyb čriev. –––– Väčšina žien chodí, ale ty sa vznášaš. –––– Mám z teba pocit, akoby si viedol dvojitý život. Nie si gangster?! Aj Svätý Jimmy znie tak gangstersky, aj účes máš gangsterský. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Díky zvučným jménům jsem čekal více. Srovnání s garážovými Gaunery se nabízí díky zpackané akci, kterou mafiáni zvorali. Tím ale srovnávání končí. I když se všichni snažili co to dalo, bylo to o level níž. Mám rád mafiánské filmečky, ale tohle byl takový filmík na sobotní večer který vám adrenalin moc nenapumpuje.... Průměr. * * * ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Klasická gangsterka dle mého gusta, drsná jízda zpříjemněná humorem a odlehčená milostnou zápletkou aneb Zadumaný muž, svatý Jimmy a krásná žena. Chyby se tu neodpouštějí a zpackaná akce znamená rozsudek smrti. Novinkou pro mě je, kde mají muži těžiště, co znamená pohanka a jak vypadá parta pitka. Plus suprskvělý hudební podmaz, v neposlední řadě. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Obleky pro Andyho Garciu vybral a dodal samotný Giorgio Armani. Informace je uvedena na konci závěrečných titulků. (dokec)
  • Velšský hudebník John Cale se filmem nechal inspirovat při psaní písně „Things" (2003). (WernerDMZ)

Související novinky

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (více)

Reklama

Reklama