Reklama

Reklama

Příběh Renfielda (Nicholas Hoult), Drákulova věčně oddaného a neustále ponižovaného služebníka. Renfield je nucen shánět pro svého historicky nejnarcističtějšího pána (Nicolas Cage) požadovanou kořist a splnit každý jeho příkaz, bez ohledu na to, jaké ponížení při tom zažívá. Ale teď, po staletích otroctví, Renfield zjišťuje, že existuje život i mimo stín tohoto Pána temnot. Kdyby jen dokázal přijít na to, jak ukončit svou závislost na jeho vůli. (Cinemart)

(více)

Videa (5)

Trailer 6

Recenze (314)

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Renfield možná neni taková bejkárna jako Drákuloviny, což mně trochu mrzí, ale furt se jedná o zábavnou akční komedii. Které dominuje samotný Nicolas Cage, jehož ztvárnění Hrabě Papuly, je naprosto skvělý. Cage tak balancuje, mezi démonickým hrabětem Drákulou a dětinským hrabětem Papulou, což v jeho podání je naprosto fantastické. Hoult co by jeho rohožka, je taky skvělý a hrozně se mi líbil jeho vývoj a jeho pojetí Renfielda, který se snaží vymanit z moci šílence. Kdo mi tak nějak úplně nesedl, byla Awkwafina, její linka byla tuctová a její postava nudná. Co se týče akce, je to paráda a líbilo se mi, že se to celé snažilo být co nejvíc absurdní. Na odreágování naprosto skvělý. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Stokorevho Draculu považujem za jeden z najlepších románov a tak úplne chápem hodnotenie odpad!, ktoré tu film dostáva a rovnako tak všetky ostatné, aj keď 5* je už asi trochu prehnaných. Zámerne som si nepozrel žiadne trailery a nechal sa v očakávaní toho, čo film ponúkne, nabitý program v práci a to že sa film premietal v najbližšom kine iba týždeň nakoniec zapríťinili to že som si na neho počkal pomerne dlho. S časti sa čakanie určite oplatilo, toto spracovanie nie je vôbec zlé, ale k nižšiemu hodnoteniu ho stiahol Bi Dracula, ktorý si nevyberal medzi chlapcami a dievčatami a ten podtext toho toxického vzťahu. Poznáte to, 21 ročná pinda sa priateľke zverí že žije v toxickom vzťahu, o 3 mesiace v ďalšom toxickom vzťahu, o 6 mesiacov v ďalšom a keď to po 9 mesiacoch zopakuje kámoške pri poháriku mojita 4 krát už aj tej jadrovej fyzičke z protiľahlej stoličke dôjde že toxickým prvkom vzťahu je práve jej kamarátka, ale taktne to nedá najavo a tieto výlevy bude počúvať ešte ďalších možno 5 rokov. Do kontextu príbehu to zapadlo, ale tlačilo sa na to až príliš a humorných scén bolo žalostne málo nato aby film spravili zaujímavejším. Aj po roku 1897 ostáva Stokerov román populárny, na McKayovho Renfielda sa do roka a do dňa zabudne a tak som (zase raz) ušetril za kino a občerstvenie 15 eur, teda približne toľko čo som pre niekoľkými rokmi bez váhania za ďalšie z vydaní tohto skvelého románu bez mihnutia oka zaplatil. ()

Reklama

Lokutus 

všechny recenze uživatele

Cage se pro tuhle roli doslova narodil a stěží si vzpomenout na kohokoliv, kdo by si Draculu užíval až v takový míře. Tím bohužel veškerý klady ale spíš končí. Schwartz a Hoult dělají, co můžou, ale chatrnej scénář a hlavně v případě Houlta skutečnost, že jeho postava má většinu času na plátně společnýho s jakousi aquapindou, co jen chrlí s rádobydrsným xichtem (jinak to neumí) sprosťárny a marně valí šikmý voči do kamery, aby vypadala normální, jsou povětšinou spíš nesnesitelný a veškerý snahy o humor (či chemii) se zde ZCELA míjí účinkem. Hektolitry nerealistický digitální krve taky příliš nepřidají neexistující atmosféře, kterou sice může místy zachraňovat hudba, ale ani ta na tohle nestačí. Možná moje očekávání byly asi přecejen příliš vysoký, ale aspoň díky Cageovi (v životní roli) za vidění rozhodně stojí. ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Ani neviem, či u mňa prevláda prekvapenie alebo sklamanie. Na jednej strane to už na prvý pohľad vyzerá ako totálna hovadina, na druhej strane pozitívne reakcie sľubovali niečo bizarné a vtipné. Bizarné to bolo len trošičku, vtipné nah ah. Ale bavilo ma to. Dej je svižný a hlúposti sa tam dejú prakticky neustále, nespomaľuje to a teda ani nenudí. Renfield ma naviac bavil - Nicholas Hoult ho stvárnil viac než dobre a scény z posedenia boli super. Ako prosté odreagovanie to neuškodí a vrámci možností som spokojný, ale že by išlo o nejakú extra vydarenú komédiu, to asi úplne nie. A Nicolas Cage ma irituje. Každým ďalším filmom viac a viac. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

New Orleans, současnost. Hmyzožravý sluha navštěvuje skupinovou terapii, protože žije v toxickém vztahu se svým narcistním pánem v reverzním procesu tlení. A pak vykřičí do světa jako miliony dalších Renfieldů: „I am enough. I deserve happiness!“ Takhle v pár větách to možná vypadá dobře, ale skutečnost je mizerná. Groteskní akce s příchutí Johna Wicka nebaví, nějaká hlína je leda v loži transylvánského hraběte a kurvující dámská verze Kena Jeonga nemá po boku emo Houlda co nabídnout. A Cage, kterému bych kvůli jeho přehrávání nejraději narval do huby tucet stroužků česneku? Viděl se při tom v zrcadle? Jo vlastně.. Očekávám ho ve volném pokračování, kdy si na záda připne trojúhelníkovou ploutev a začne brázdit Barentsovo moře jako hrůzostrašný Dr. Akula.. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (20)

  • Na základe filmu vyšla aj videohra pod názvom "Renfield: Bring Your Own Blood". Predáva sa od 12. apríla 2023. (Arsenal83)

Související novinky

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (více)

Reklama

Reklama