Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

Wacoslav1

Začátek byl ještě docela slibnej, ale časem se to vyvrbilo v pomalu plynoucí a na moje gusto až moc překombinovanou detektivku. S každou další minutou pak moje pozornost klesala víc a víc a finále který nepřineslo nic co by se nedalo předem čekat už jsem vyloženě odzýval. Tenhle typ filmu holt není pro mě.25% ()

Superpero

Rutinní zápletku vyvažuje ponurá režie, která si ze sebe umí udělat i srandu. Když zahrál zlověstný tón a kamera přejde na monitor hlavního detektiva a vy čekáte bůhví co tam bude a on tam přitom koumá kuchyňský baterie. Benicio Del Toro hraje velice komorně. Žádné grimasy, nebo tak něco, jen tak jako pořád čumí a s přibývající stopáží víc a víc smutně. Je vidět, že, poznání ho tíží. Film jako takový moc neodsejpá a vlastně se mi zdál delší. než byl, ale hezky ve mě do druhého dne dozrál. ()

Steven47

Možná to je tím, že jsem opravdu dlouho neviděl čistokrevnou kriminálku, ale Ještěr od Netflixu je prostě pecka. První hodina nabízí víceméně standardní zápletku s vraždou, ale díky pomalejšímu tempu a hutné atmosféře film šlape neskutečně dobře. Zároveň má divák pocit, že za tím vším je něco víc, což se ukáže v neméně povedené druhé půlce. Snímek vlastně pořád jede ve stejném tempu, ale postupně jsem mu propadal čím dál tím víc. Určitě za to mohl i skvělý výkon Benicia Del Tora, jehož detektiv si mě navzdory chladnějšímu pojetí naprosto získal. Poslední třetinu jsem v napětí sledoval jedno odhalení za druhým, abych si posléze naplno vychutnal finále za zvuků Knockin‘ on Heavens‘ Door. Soundtrack je celkově špičkový a jenom podtrhuje vynikající zážitek. Jednotlivé postavy možná mohly mít o něco více prostoru, na druhou stranu mi tohle méně osobní pojetí tolik nevadilo, jelikož ho vyvážily třeba fantastické herecké výkony. Velká paráda a upřímné nadšení. 9/10 ()

nascendi

Po dvoch-troch filmoch, ktoré som zahodil po necelej polhodine, som mal konečne dojem, že uvidím niečo zaujímavé.  Veď zopár hercov sľubovalo  slušnú úroveň.  Dostal som nekonečne dlhú detektívku, ktorá nebola napínavá, ale vyžadovala neustálu pozornosť, aby sa divák v deji a vzťahoch nestratil, čo sa ľahko mohlo stať. Opäť som si vychutnal mizerný zvuk slovenského dabingu, kazil som si zrak čumením do tmavej obrazovky, pretože príliš veľa scén sa odohrávalo v tme prerušovanej iba svetlom bateriek, hoci stačilo zapnúť svetlo. Tak, ako v mnou neobľúbenom filme Sedem. Akurát, že tu toľko nepršalo. Celkovo pozerateľné, ale maximálne raz. ()

dO_od

// Monotónní detektivka s příběhem, který působí, jako by ho někdo celou dobu koncipoval do seriálu, jenom aby se Netflix na poslední chvíli rozhodl, že chce radši ušetřit a mít jen malý komorní film. Druhá polovinu úplně mimo, než se ten přístup ale omrzí, tak je to celkem fajn a Benicio jako vždy super. 6/10 ()

• Název filmu vychází z postupné změny povah postav, které se objevují ve filmu. Zpočátku se prezentují určitým dojmem, ale s přibývající stopáží se začnou pomyslně „svlékat z kůže“ jako ještěři. Ukáže se, že postavy nejsou těmi, za které se zpočátku vydávaly. (UhLee)
  • Příběh filmu nese jisté podobnosti s reálným případem nevyřešené vraždy kanadské realitní makléřky Lindsay Buziak. (NiWi)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)