Reklama

Reklama

The Requin

  • Slovensko Stratení na mori
Trailer 1

Jaelyn (Alicia Silverstone) a Kyle (James Tupper) trávia dovolenku v romantickom plážovom rezorte na pobreží Vietnamu. Po prudkej tropickej búrke však ich chatku na koloch odnesie mnoho kilometrov od pevniny a oni sa ocitnú na otvorenom mori. Odteraz musí dvojica bojovať o prežitie nielen proti hladu, smädu a prírodným živlom, ale aj proti veľkému bielemu žralokovi. (TV Markíza)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (32)

mata77 

všechny recenze uživatele

Film má veľmi pomalý až žiadny rozbeh a asi do polovice sa v podstate nič nedeje. Nuda na dovolenke pri mori. Zlom nastáva potom, ako sa manželský pár dostane na otvorené more a spŕška bizarností sa môže začať. Jedna perla za druhou. Na konci ma úplne dorazil a vytočil obraz žraloka modrého, ktorý tu vystupuje ako krvilačná a pomstychtivá beštia, ktorá porušuje svoje lovecké postupy, evolúciou privedené do dokonalosti. Jednu hviezdu dávam za Aliciu, ktorá má pred 50-tkou a naozaj vypadá, ako obyčajná ženská v strednom veku. Za pozeranie tohoto filmu by mal divák dostať zaplatené. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Podobne ako tron mám pre žraločie horory slabosť a podobne ako on hodnotím tento pokus ako zúfalstvo. A zhodnem sa aj s ďalšími užívateľmi, Alicia Silverstone už nie je pekné dievčatko (pre jedenásťročného mimoňa bola Bohyňou krásy) a tak ja som takpovediac Crying z filmu, ktorý bol trochu viac ako iba Crazy...zúfalstvo a top záber bungalova v oceáne, to aj Asylum išlo do kolien. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jestliže tohle byl pro mnohé jeden z prvních očekávaných thrillerů/hororů tohoto roku, tak to asi byla spousta lidí následně dost zklamána. Nesliboval jsem si od toho naprosto nic a svým způsobem jsem vlastně ani nic nedostal. Jde o takový podprůměrný a hlavně dost neškodný žraločí kousek, který příliš záživné podívané nenabídne. Tedy jak se to vezme. Já si totiž začátek docela užíval hlavně tedy z cestovatelského hlediska, protože lokalita kde se natáčelo, byla nádherná. Příroda, hotelový resort, památky – jo to bylo super.   Jenže čas začal plynout a slibovaný shark attack pořád nikde. Určitě bych se ocitnout v kůži těch manželů nechtěl, nicméně když už bych z televize věděl o blížící se bouři, asi bych přijal nabídku k přestěhování z chatrného bungalovu. Následná půlhodinka nám přinese jen trápení na širém moři a narůstající napětí mezi ústřední dvojicí. Ta ženská byla chvílemi vážně na ránu a být tam s někým takovým, asi bych jí utopil sám. Alicia Silverstone se protivné manželky zhostila jakžtakž, ovšem když jsem uviděl po dlouhé době její vzhled, dost jsem se zhrozil. Kdysi to byla múza mého mládí – nu věk nezastavíš.   Samozřejmě u takových filmů nesmí chybět několik špatných rozhodnutí, které byste zřejmě s čistou hlavou nikdy neudělali, ale čert ví, jak bychom se zachovali pod takovým tlakem a stresem. Bohužel na žraloky si počkáme více jak hodinu, což bylo vzhledem k celkové délce filmu dost zvláštní a nemilé. Jenže brzy jsem pochopil proč. Digitální žraloci moc půvabu nepobrali a vlastně se před kamerou ani moc neohřáli. Tady byl hlavní kámen úrazu – jejich útoky – hlavně tedy později na ženu (chudák chlap) byli dost nepřirozené, triky hrozné a způsob jejich eliminace víc než úsměvně trapný. Znovu jsem se musel podívat, jestli tohle nevzešlo z dílny Asylum nebo Nu image, protože scénka s vrtulí či kotvou mi je dost připomínalo. Tohle se tvůrcům vážně nepovedlo.30% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Snažili se vyhnout davům, aby si Vietnam ve dvou pořádně užili. Ostatně potřebují pečovat o sebe i své manželství. Mají k tomu důvod. První desítky minut vůbec nenasvědčují tomu, že bychom před sebou měli mít něco, co bude tady na stránkách v černých číslech. Alicia Silverstone ovšem opakovaně ječí ve stylu „dejte mi ještě někdy nějakou filmovou roli“, s manželem střídavě vzpomínají a melou nesmysly, vypijí si hned všechnu pitnou vodu, vzápětí si zapálí vlastní plážový „vor“, ona ze zběsilého pádlování asi omdlí, a žraloci, jakmile ucítí krev, se raději stáhnou. Kombinace hysterického herectví, divného střihu, plastových ryb a umělé krve prostě nemůže fungovat. Poslední půlhodina je absolutním úletem. Zlaté jednohubkové Mělčiny s luxusní Blake Lively. ()

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele

Tenhle film si podkopává nohy sám pod sebou již od začátku. Představte si ženskou co potratí jelikož rodí doma a ve vaně a má z toho trauma kam by jste ji určitě nepozvaly na dovolenou? No přece k vodě , ale srát na to její manžel/přítel je takový idiot , že jí koupí barák co leží na vodě kdesi v Vietnamu. Tak, že jich to během tropické bouře odnese a oni se z tama chtějí dostat. Pokud se těšíte na žraloka zklamu Vás zhruba  40 minut před koncem  ještě stále není v záběru pak to vypadá nadějně, ale dostaneme jen hejno delfínu (tohle klišé, že čekáte žraloka a dostanete delfíny začíná být už trapné) a už se blíží konec. Chlápek v tomhle filmu může klidně svou neschopností konkurovat Patovi  a Matovi posuďte sami při plavání se pořeže pak je tak blbý, že není schopný si tu pořezanou nohu dat na suché místo tak, že mu pořád teče krev do moře což naláká ty žraloky (pochybuji , že by tak dlouho krvácel, ale budiž navíc ti žraloci by tam byly hned a ne až zhruba po 30 minutách) a nakonec si podpálí  ten dům (tohle jde na vrub i té ženské) a nenapadne, že ho, když je kolem něho samá voda, že by to mohl uhasit. Je tam tropická bouře , ale jakýsi chlápek si tam normálně rybaří pohodička. Jinak jednoho žraloka umlátí malým podělaným kamínkem (Ve Frenzym si daly aspoň tu práci, že na něho hodily skálu) a druhý se zabije sám tím, že se zakousne do kotvy (proč by to dělal, když má nad sebou ženskou co krvácí?). 0 procent ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Původně se mělo točit ve Vietnamu (kde se děj filmu i odehrává), ale kvůli pandemii covid-19 se filmaři přesunuli na Floridu – drtivá většina filmu se pak natočila v zábavním parku Universal Studios. (fiLLthe3DD)
  • Ve filmu bylo použito zhruba tisíc VFX záběrů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama