Dům se láme na kousky. Bučící kráva se ve víru zvedá do vzduchu. Traktory padají jako déšť. Těžký benzínový tanker se stává letadlovou bombou. Rozsáhlá ničivá přírodní síla devastuje vše a blíží se rychlostí 300 mil za hodinu. Tornádo udeřilo. Začíná vířící dobrodružství plné vzrušujícího napětí a skvělých speciálních efektů s Helen Huntovou a Billem Paxtonem v roli vědců stíhaných nejničivější silou přírody. Tito lovci bouří doufají, že pomocí elektronických senzorů získají dost informací na vytvořené lepšího varovného systému. Aby to dokázali, musí vražednému tornádu vstoupit do cesty. Honička začíná. (Universal)

Romeroo

Pro mě snad jeden z nejvíc nadhodnocených filmů na csfd...bohužel mě tahle kokotinka plná nelogičností vůbec nechytla...stejně jako létající kráva...30% ()

Uberlord

Jelikož mě tornáda fascinují a zajímají, tak jsem byl dost naštvaný probíhajícím dějem. Během asi půl hodiny se objevilo 5 tornád... z toho tři pronásledovala hlavní hrdiny. Pak mě také zarazilo, jak si jezdili pár metrů od tornáda, jako by nic. Ale korunu tomu dala ta F5, která měla v pozadí krásně azurové nebe... a jezdili si kolem ní jako by nic. Koukneme se dokonce i do nitra tornáda... to že by se tam nedalo dýchat je vedlejší. Mimo tornáda. Záporák je celkem stadardní a je to celkem nuda, protože je to klasickej šmejd, co nehraje fair play, ukradl klaďasovi nápad a má mnohem, mnohem víc peněz, jenom rozum ne... A zvláštní vztah mezi hlavními hrdiny je taky ta stará písnička furt dokola. A i když se na ně řítí tornádo, pořád si najdou čas na romantické pohledy. Čekal jsem mnohem víc. ()

skalicky

Dobré téma,na tu dobu dobré zvláštní efekty,ale jako vždy výborná Helen Hunt,ale Paxton mě to celou tu dobu kazil,když k tomu přidáme dabink od Zounara hrůza děs,jinak ale pěkné pokoukání na nedělní odpoledne 60% ()

heisy odpad!

Nuda, nuda, je to strasne nudne, neni to o nicem. Herci jsou opravdu spatni, hraji to jako male deti. Hodne slabe i na becko ()

Renie42

Někdy až úsměvný film s letícími krávami, náklaďáku, baráků jakoby postavených z papíru. Určitě je to zajímavá práce s tornády, ale nějaký honění se za nimi, to by asi nebyl můj šálek kávy. I když se to zdá být katastrofický film, já jsem u něho tak odpočívala a nechala ho plynout. ()

PAVLIS

Sympaťáci Helen Hunt a Bill Paxton a jejich adrenalinové naháněčky tornád jako kdyby toužili za každou cenu přijít o život v nich. Chvílema si nešlo nevzpomenout na Nebezpečnou rychlost. Bohužel to je vše, co stojí za řeč, opomenu-li detaily jako vtipně "létající" krávy nebo upnuté tričko pravděpodobně zrovna kojící Jami Gertz. Přidaná hodnota veškerá žádná, takže lehký nadprůměr pro případ nouze. ()

donnovann

Dnes bych tomu hvězdu ubral. Tenkrát mě to ale neskutečně bavilo a troufám si říct na svojí dobu, nadprůměrné efekty, děj nekolísá a herecké výkony určitě neurazí. ()

nnikynka3

Katastrofické filmy (hlavně tedy s tornády) jsou jedny z mých nejoblíbenějších. U tohohle jsem se nudila.. fajn, na rok vydání jsou vizuální efekty a zvuk dobré.. ale není to prostě ono. ()

Brano

Príbeh trochu slabší, ale za to triky celkom slušné. Skôr mi tento film pripomínal TV produkciu, na nudnejší nedeľný večer. Ku koncu to už začínala byť nuda. Aspoň herci boli sympatický. ()

horor2

Vždycky si u tohoto filmu vzpomenu, jak jsem ho viděl na VHS poprvé a čuměl u toho jak šulin a řekl si: To už dokážou dneska natočit takový film? Paráda, které nechybí na svou dobu slušné efekty, napětí, dobrodružství a sympatičtí herci. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 59%, Audience Score - 58% | FDb.cz - 72.2% | Příjemní herci, skvělá akce, nadmíru slušné efekty a k tomu všemu enormí vítr s tornády. Samozřejmě to jistým způsobem bizarní je - "lovci tornád", ale nedávno jsme viděli Emmerichův Den poté, a proto se musíme přiklonit k "vyššímu hodnocení", protože POMO má pravdu - film, na který nikdy nebude Emmerich moci být hrdý... 70% ()

JosefTomas

Twister je další trefou Jan de Bonta, který opět předvedl, že není jen skvělý kameraman, ale i režisér a opět drží napětí jako v Nebezpečné rychlosti, jen má ovšem nevýhodu, že nemá po ruce tak skvělý scénář, jako je Nebezpečná rychlost a z pohledu moderního diváka jsou efekty trochu slabší, než bývá zvykem. (Osobně mi to nevadí, ale ta kráva byla nic moc). Jan de Bont to ale znovu dokázal a vytvořil svůj poslední filmový klenot. ()

mrclTV

Dlho mi táto klasika 90-tych rokov unikala, teda až doteraz. Film ponúka klasický jednoduchý (až naivný) príbeh o vzťahu v rozklade (najlepšie pred alebo počas rozvodu), napätia z prichádzajúcej katastrofy historických rozmerov, množstva odborného "tech-talku" a súboja s nespútaným živlom. Aby to nebolo až tak tuctové, tak tu máme doplnkový súboj proti konkurenčnému "gangu" lovcov búrok (ale tí sú tu fakt len do počtu). Tradičný katastrofický film, ktorý ponúkne pozerateľný zážitok, ale na môjho obľúbenca Dante´s Peak rozhodne nemá. Aj pri dĺžke hodina a trištvrte mi to prišlo dlhé a bez invencie, proste tornádo rozfúkalo 4 Dorotky, pár domov a kráv, prišlo veľké finále s maxi tornádom a nastal učakávaný happy end. ()

Blazkowicz

Vůbec to není tak dobré, jak se zdá. Otřesný příběh plný pištění a rychlé jízdy autem přímo do čehokoliv co je na cestě a podprůměrné vizuální efekty. Ty tornáda vypadají fakt hnusně. Taky to trvá zbytečně dlouho. Stačilo, aby je hned první tornádo odfouklo a bylo po problému. 2+* ()

adamix

Návrat do starých čias s prostou zápletkou, presvedčivými hercami a slušnou porciou trikov a aj tých praktických (zobrazených prevažne na zrúcaninách po tornáde). Či ide o dačo extra, to si nemyslím. Prekvapilo ma, aké je to plné života a dravé. Záver, kedy sa dvaja ústrední hrdinovia doslova dostanú do stredu tornáda a bez škrabanca daný stret prežijú, mi prišlo trošku blbé a samozrejme nereálne, ale čo sa dá robiť. Tlieskam kameramanovi. ()

George.Camel

Na tenhle film, když se promítal v kině, jsem stál frontu a v potemnělém sále jsem hlatal každou vteřinu ... létající krávy, kombajn, tornáda, hořící cisternu, Dorothy, ba i zvuk tornád ... Je to prostě bomba. A i když se proud tornáda otáčí opačným směrem, tvůrcům to prominete, protože nápad se cení, a v případě twisteru, myslím, nešlápli vedle. Vřele doporučuji. ()

megajalec

Mňa osobne to nejak nezaujalo. Dej je prostý, naháňanie tornád a keď už boli pri ňom, snažili sa mu vyhnúť. Nejako som to nepochopil, o viacerých logických lapsusoch ani nehovoriac. ()

yatan

Twister bol mojou branou do sveta filmu. Mal som len 11 rokov, ked ma babka zobrala do kina na Twister a odvtedy som kino jednoducho miloval. Teraz z odstupom casu po skoro 19 rokoch som si pozrel twister na ipade so sluchatkami a musim povedat, ze Twister z 96teho funguje lepsie ako 80% uvrestanych a prachmi nadopovanych summer-blockbusterov sucastnosti. ()

RobinPM100

Tento film je povinnost pro všechny milovníky Billa Paxtona (R.I.P.). Ve většině filmů se proslavil svými vedlejšími rolemi, které ovšem naprosto zkultovněly, nejlepší příkladem je jeho Hudson ve Vetřelcích. V Twisteru je vyjímečně v roli hlavní a musím konstatovat, že na něm film stojí a padá. Je to prostě naprosto charizmatický borec, který povýšil jinak obstojný tornádo film na nadprůměr. Film mě zaujal i fajn kamerou, široké americké pláně jsou zmítané v poryvech větru, zejména zabrat dostane kukuřičné pole ke konci filmu - tornádo F5 není rozhodně žádný drobek. Nicméně nebyl by to Bill Paxton, aby toho nějak chytře (v tomto případě vědecky) nevyužil. ()

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy