Na planetě Spaceballs vyplýtvali atmosféru, a tak se rozhodli ukrást ji svým sousedům na planetě Druidia, kde má právě dojít ke sňatku královské dcery Vespy s jediným existujícím princem Valiem. Vespa ze sňatku není nadšená a uteče od oltáře. Doprovází ji její komorná Dot Matrix. Spaceballové v čele s neschopným prezidentem Škrobem a lordem Tmavou Helmou hodlají Vespu unést, a získat tím páku na krále Rolanda, aby jim prozradil heslo k ochrannému štítu atmosféry planety Druidia. Král Roland mezitím již kontaktuje kapitána Lone Stara, kterému pomáhá jeho kamarád Blaf, a žádá ho, aby princeznu Vespu zachránil. Lone Star souhlasí, ale za záchranu požaduje poměrně vysokou částku, aby mohl zaplatit své dluhy. Spaceballové už vtahují princezninu loď do své vesmírné lodi Spaceball jedna, když v poslední chvíli Lone Star přemístí Vespu i Dot Matrix na svou loď. Když to Spaceballové zjistí, okamžitě se pustí do pronásledování. Lone Star nemá dostatek benzínu a musí nouzově přistát na pouštní planetě. Zde jim pomohou Dinkové, kteří je dovedou do jeskyně k muži jménem Jogurt. Ten má kouzelný prsten, takzvaný dešvorc, který věnuje Lone Starovi. Protože je Jogurt velmi chytrý, Lone Star by se od něj rád dozvěděl, zda nepoznává amulet, který Lone Star nosí celý život na krku, ale neví, co to znamená. Jogurt mu odpoví, že se vše včas dozví. Mezi Lone Starem a Vespou to začíná jiskřit, ale je jasné, že z toho nic nebude. Princezna si může vzít zase jen prince. Spaceballové zjistí, kde princezna je, a unesou ji. Jogurt poskytne Lone Starovi benzín a ten se okamžitě vydá princeznu hledat... (TV Prima)

Sarkastic

„Připravujeme loď na metamorfózu, pane.“ – „Dobře. Do toho!“ – „Připraven, Kafko?“ Byl jsem velmi zvědavý, jak se s parodií na můj milovaný fenomén Star Wars (bez jehož znalosti bych ani zhlédnutí nedoporučoval) Mel Brooks vypořádá, a musím konstatovat, že docela dost se ctí. Spaceballs obsahují mnoho vtipných narážek na (nejen) SW a jiné (John Hurt!) sci-fi díla (bohužel stejně tak i příklady jednoduššího a podstatně méně zábavného humoru), ovšem jestli se filmu něco podařilo na výbornou, tak je to jeho sebeuvědomělost, která přitom zdaleka není odbytá pohledy postav do kamery, nýbrž si velmi kouzelně pohrává s faktem, že hrdinové vědí o procesu natáčení (reklamní předměty, Brooksova filmografie, videokazeta s již dokončeným snímkem, narážka na možný druhý díl atd.). Je fakt, že určité scény by nezaškodilo prostříhat (úvodní zdlouhavý záběr na loď), některé trefné fóry zbytečně nenatahovat/neopakovat (doslovné pročesávání + Yogurt a „the Schwartz“), a stejně tak se podle mého názoru dalo z dané tématiky vytřískat ještě víc, přesto na slabší 4* to mně osobně ještě stačí. „Ty nevíš, odkud jsi?“ – „Ne. Našli mě na prahu dveří kláštera.“ – „Kláštera? Kde?“ – „Někde ve Fordově galaxii.“ ()

genetique

Kto je absolútnym fandom série ‘Star Wars‘, tomu mohla táto paródia spôsobiť ozajstný šok a traumu, odporcovia tejto série si mohli na nej naopak skvelo pochutnať. Ja sa radím niekde do stredu, takže aj genialita tejto klasickej oldskúlovej paródie, s ešte inteligentnými vtipmi a inteligentným, sviežim parodovaním, ma trošku obišla svojim účinkom. Niektoré hlášky sú pointou fantasticky vyšperkované, no asi polovicu filmu ma sprevádzal pocit dosť pomalého rozprávkového, až infantilného tempa. Našťastie sa kvalita postupom minút zlepšovala, pretože zozačiatku som myslel, že to bude ťažký podpriemer. Po záverečných scénach však štandardný nadpriemer. 70%. ()

anais

Bláznivá komedie plná vydařených gagů, které nadchnou hlavně všechny ctitele Hvězdných válek, ale nejen jich. Film obsahuje množství gagů i na verbální rovině, dabing mu tudíž ubírá na přitažlivosti. Pokud jste ale film viděli nejprve s dabingem, jak tomu bylo i v mém případě, může být těžší si na originál zvykat, zvlášť proto, že český dabing je docecla zdařilý... nejlépe se své role rozhedně zhostil Rick Mopranis, který má na svědomý převážnou část těch nejvtipnějších scén. Za pozornost tento film ale stojí kvůli mnoha dalším věcem - paprskování, Yogurt, obří uklízečka s vysavačem... Nenechte si ho ujít. ()

misterz

Sranda tu bola, o tom pokoj, pri pár scénkach či hláškach som sa trochu nasmial, no ten príbeh bol rovnako strelený ako ten humor. Čo je však horšie, táto paródia na Star Wars a Planétu opíc ma moc neoslovila, prišlo mi to šedivé a nezaujímavé. Keby tam nebol ten občasný vtip a dobre hrajúci herci, tak idem s hodnotením ešte nižšie. Slabší priemer. 55/100 ()

T2

Rozpočet $22,7miliónaTržby USA $38,119,483Tržby Celosvetovo $42,100,000║ až nečakane suchá paródia, kde niektoré ťahy neboli až tak dobrý nápad, hlavne ten nádych úchylnosti je dosť vedľa a sám o sebe bezvýznamný, niektoré pasáže ušli ale ako celok otravné /20%/ ()

• Pro film byl kromě upraveného karavanu Winnebago Chieftain 33 v životní velikosti vyroben i model. Ten se v roce 2017 prodal za 22 500 amerických dolarů. Helma Dark Helmeta (Rick Moranis) dokonce za 32 500 dolarů. (Stejšn)
  • V závere filmu sa objaví aj loď Millenium Falcon, konkrétne na palube vesmírnej stanice, na ktorej sa zastavia Lone Starr (Bill Pullman) a Barf (John Candy). (ČSFD)
  • Lone Starrova a Barfova „kosmická loď“ nese jméno Eagle 5. Ve skutečnosti jde o karavan Winnebago Chieftain 33, který se začal vyrábět rok předtím, než byl film natočen, tedy v roce 1986. Na zadním nárazníku je nápis „Miluji Uraňany“ (I love Uranus) a na dveřích kromě jmenovky Capt. Lone Starr též avízo „Nájemný hrdina“ (Hero For Hire). (Robbi)