Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když jsou v Londýně nalezeni dva mrtví a znetvoření muži, bohatí homosexuálové, kterým vrah vyřízl jazyky a místo nich jim do úst nacpal stříbrné lžičky, je k případu povolán detektiv Red Metcalfe, známý svou schopností proniknout do mysli hledaných zločinců a odhalit tak jejich pohnutky i další pravděpodobné kroky. Metcalfe shromáždí talentovaný tým, ve kterém nechybí jeho žák Jez Clifton, bystrá rekrutka Kate Beauchamp a také protřelý veterán Duncan Warren. Brzy dopadnou podezřelého muže, ale pak dojde k další vraždě. Přestože má obět v ústech stříbrnou lžíci, je to zdánlivě to jediné, co ji spojuje s předchozími vraždami. Tým vyšetřovatelů se tak ocitá opět na začátku vyšetřování. Objevují se další mrtví, které kromě stříbrné lžíce v ústech nic nespojuje. Teprve náhoda poskytne Redovi Metcalfeovi stopu, která ho dovede k poznání, že ten správný klíč je třeba hledat v Bibli, protože vrah si jako oběti vybírá muže, jejichž jména se shodují se jmény dvanácti apoštolů, Ježíšových učedníků. Začíná závod s časem, ve kterém se Metcalf pokusí zabránit další vraždě, ale fanatický vrah se zdá být vždy o krok před ním. Téměř jako kdyby mu někdo z Metcalfeovy blízkosti poskytoval důvěrné informace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Gemini 

všechny recenze uživatele

"Jenom" televizní film, ale natočený ve velkém stylu, a ještě k tomu podle jedné z nejlepších detektivek posledních desetiletí. Boris Starling je druhý Thomas Harris a zřejmě se při psaní Mesiáše lehce inspiroval Fincherovým Sedm. O příběhu nemá cenu cokoliv prozrazovat, protože jeho pomalé odkrývání se spoustou flashbacků má i ve filmu stejně skvělé načasování jako v předloze, které se drží velice vytrvale, až na pár drobných změn. Čtenáře románu závěr filmu možná malilinko zklame, protože není tak působivý jako ten románový, ale ke knize zase nemáte skvělý soundtrack od Michela Colombiera:) ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Přesně tenhle typ temných thrillerů o sériových vrazích mám rád a i Mesiáš, na kterého jsem si brousil zuby už velice, velice dlouho, mi udělal radost. Provedení vražd, jejich vyobrazení, bezradnost detektivů i postupné odhalování motivu a inspirace a osobního života vyšetřovatelů, jejich konfliktů, to vše je tady ztvárněno na výbornou. Knihu jsem nečetl, a musím říct, že je to vážně škoda, ale třeba se ještě poštěstí. Délka mi absolutně vyhovovala, tenhle thriller byla radost sledovat, bohužel samotné závěrečné odhalení mi přišlo už trošku slabší. Herecké výkony samozřejmě fenomenální. Náboženské vraždy jsou vždycky fajn a Mesiáš je prostě prvotřídní thriller, který může Sedm bez problémů konkurovat. Do plného hodnocení chybí jen drobek. 85%. ()

Reklama

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Kdo má rád produktivní sériové vrahy, tak si v této televizní minisérii zajisté přijde na své. Na tento televizní film se budoucí hodnotitelé musí dívat fakt jako na televizní počin a když tak udělají, tak je tam jistá záruka, že se jim bude líbit. Na začátku tohoto příběhu se stanou dvě luxusní duhové vraždičky, u kterých si divák začne myslet, že vrah má asi nějaký problém s buzničkami a ještě k tomu z vyšších vrstev. Samozřejmě, že při pohledu na tyto výjevy srdce každého homofoba zaplesá, ale  bohužel nebo spíše bohudík v tomto příběhu neskončíme v teplých krajinách, ale vraždění pokračuje v celkem rychlém tempu a kriminalisté, kteří případy vyšetřují jsou zmatení jako banda Bulharů na cikánské svatbě. To, že se náš sériový vrah drží jistého vraždícího algoritmu zůstává expertům z řad policie celkem dlouho velkou neznámou, ale když na to přijdou, o co tomu vraždícímu jelimanovi jde, tak se těm budoucím mordům pokusí zabránit. To, že se asi bude jednat o vraždy s náboženským podtextem je každému jasné už z názvu tohoto filmu. To, že se jisté části podobají snímkům s podobnou tématikou je také asi taky každému jasné, ale podle mého úsudku se to nedá srovnávat s filmy jako je Sedm anebo Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy a to zejména proto, že toto je fakt televizní produkce s nižším rozpočtem a podle toho se na to musí budoucí diváci dívat a následně hodnotit. Kdyby si diváci mohli tipovat v průběhu sledování, kdo asi bude tím vrahem, tak jsem si skoro jistý, že by na tom sázkové kanceláře vydělali majlant, protože těch náznaků tam moc nebylo a jestli jo, tak si toho průměrný divák jako já a mně podobní sotva všimne. Samozřejmě se zde potýkáme s problémy policistů, kteří případ vyšetřují a to jak na poli pracovním tak též na poli domácím. V různých flashbacích se vracíme do událostí dávno minulých a překvapivě se vše spojí v jeden celek, ale nebudu spoilerovat, jenom připomenu pro ty kteří nepoznali herce, který hrál hlavního vyšetřovatele detektiva Metcalfa, tak to není nikdo jiný než Ken Stott, kterého si můžeme pamatovat ze snímků Tolkienových dobrodružství s přízviskem Hobit, kde si zahrál trpaslíka Balina, který se účastnil dobrodružné výpravy pro navrácení slávy Durinova lidu společně se svým bratrem Dvalinem a dalšími příbuznými včetně Thorina Pavézy a již zmiňovaného Hobita. Za tento televizní skvost, kde krev teče plným proudem a za překvapivý konec dávám zasloužených 80%. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Formou typicky britsky precízne a chirurgicky presné. Miestami až moc, tak sa mi zdá. Často som si preto pripadal, ako by som pozeral na nejaký dokument o sériovom vrahovi a nie na obyčajný televízny film. Možno to bolo tou prílišnou strohosťou jednotlivých situácií, čo malo za následok aj mierny odstup od postáv. Našťastie ale mnohé zachraňuje samotný scenár, ktorý bol výborne napísaný a do detailov prepracovaný. Vrah mi bol pomerne dlho neznámy, no i po jeho odhalení ma dejová linka nenudila. Skrátka prím tu hrá pútavý scenár. Nadpriemer. 75/100 ()

JAn 

všechny recenze uživatele

"Televizňák", bohužel. Messiah Borise Starlinga je kniha, která by si zasloužila víc, mnohem víc. Takhle bohužel zaniká i celá rafinovaná pointa a osobní boj hlavního hrdiny s tajemným vrahem, příběh je hodně uspěchaný. Marné tápání detektivů nedostalo tolik prostoru, kolik zabírá v knížce a ono užasné popisování brutálních vražd mi taky tak nějak chybí... I tak se stejně jedná o důmyslné a celkem pečlivé zpracování ke kterému bylo přistupováno s určitou láskou. Přesto tajně doufám, že se Mesiáš někdy dostane i na stříbrné plátno. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Michelle Forbes se kvůli své roli musela naučit znakovou řeč. Zvládla to za šest dní. (HellFire)

Reklama

Reklama