Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

Prochy38

Musím se přidat k těm, kteří ze začátku pochybovali, ale nakonec je děj vtáhl. Fakt jsme byl zvědavý, jak se bude vyvíjet jeho "stíhání". Ale nejvíc mě zajímalo, jak skončí. O to víc jsem na konci zůstal znechucen. Ale za to film nemůže. Na jednu stranu je to velké varování. Takových lidí je mraky a bohužel je víc těch, kteří se nechají napálit. V tomto případě šlo ale o fakt propracovaný a dlouhodobý plán, docela rozumím, že v těch ženách už se to hne a ta ostražitost po měsících prostě končí. Víc se děsím, že když se mu získalo takové popularity a k tomu ještě mu jeho plány nejen vyšly, dokonce je nedotknutelný, hrozí, že jde o prima návod. Budu doufat, že to má především účinek v mém prvním bodě, a to tedy varovný. ()

Sany33

Príbeh: Láska cez Tinder je splneným snom nejednej ženy alebo muža. Čo ak sa ale z vášho vysnívaného princa po pár stretnutiach stane podvodník ba až priam zločinec svetového formátu. Prevedenie: Netflix ponúka návod ako dostať prachy so slaboduchých pipiek, ktoré v prvom momente oslní hrúbka fešákovej peňaženky a potom sú schopné ísť aj do nadľudských extrémov aby sa mu zapáčili. Chalan to urobil ukážkovo lebo nány mu peniaze posielali bez nátlaku a z vlastnej vôle a tak po piatich mesiacoch v kriminále si môže opäť užívať život naplno. Dokument je veľmi pútavo nastrihaný a natočený ale vo svojej podstate nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Dokonca aj holka čo mu naletela bola po pár dňoch nazad na Tinderi a tak zostáva iba povedať. Komu niet rady, tomu niet pomoci. 57% ()

Anderton

Podvodník z Tinderu nám v prvých dvoch tretinách ponúka paralelne príbeh dvoch žien, aby sa na záver pridala aj tretia obeť, ktorá bola nakoniec aj iniciátorom toho, aby bol náš chalan nakoniec dolapený. Je to zaujímavý koncept, asi by ma napadlo od začiatku sa venovať všetkým trom obetiam, ale funguje to aj takto skvele a možno ešte dramaturgicky lepšie. Pokiaľ rozumiete ženskému mysleniu, respektíve skôr cíteniu, tak činy týchto inteligentných a úspešných žien vám nebudú pripadať až tak nezmyselné. Mimochodom napáliť by sa nechal aj nejeden muž, ak by bola situácia opačná. ()

EvilPhoEniX

Výborný True Crime dokument opět z Netflixu, který si Váš čas rozhodně zaslouží. Tvůrci Impostera a od Koťátek pracky pryč, což patří k mým oblíbeným servírují další nápaditý dokument s filmovým lookem a je to nářez. Příběh se zaměřuje na Izraelského podvodníka, který se představuje jako magnát diamantové společnosti a velmi inteligentně a fikaně "okrádá ženy" na Tinderu. Dá se říct geniální zločin, skvěle promyšlený a důkladně vystavěný, za který nehrozí příliš velký trest a zároveň si žije jako král. Na jednu stranu hajzl na druhou je mi sympatické, kolik práce za tím vším je. Pro ženy docela atraktivní né jen díky penězům ( dovolené, auta, 5hvězdičkové hotely, hadry, večírky apod), ale zároveň byl i gentleman, představoval dominanci, věděl, na co ženy slyší a byl i dokonalý manipulátor a svůdník, takže kšefty šly samy. Povedl se i Revenge třech dívek, které se rozhodly jít proti němu. Líbí se mi, že jsou použity i opravdové materiály ( videa, fotky), místy je dokument slušně napínavý, intenzivní i pěkně vygradovaný! za pomocí skvělé hudby. Kdo by to jen u dokumentu čekal, ale je to skvělá strhující a napínavá podívaná, u které nuda rozhodně nehrozí. Tohle se povedlo. Příběh 4/5, Akce 0/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 5/5 Hudba 5/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 4/5. 8/10. ()

Marze

Tinder neznám a nikdy jsem tam nebyl. Měl jsem stejnou reakci po zveřejnění podvodníka na Tinderua Googlu, a sice že jde o zlatokopku. Našince potěší, že se část děje odehrává v Praze. Škoda že nebylo upřesněno, kde na samotě podvodník bydlel. Pak si platil pražské hostely za 12 dolarů za noc. Úvod mi připomínal žánr telenovely. 29 leta Norska blondýna je na Tinderu 7 let. "Musím být pořád zaláskovaná" říká. Pak prozradí praktické věci " Základem je fotka vašeho obličeje a pak fotka s přáteli, aby bylo vidět, že jste společenská. Chci, aby na mem  profilu bylo vidět, že mě nezajímají krátké známosti, ale hledám lásku. Hledám na jeho profilu, že máme společné zájmy. Například to, že má rád dobře večeře, nebo to, že má rád pláže, protože já je miluju. Panebože a zvířata! Pohledný muž s kočkou, v tom se nemůžeme splést. Chcete chlapa, který má ambice. Chcete toho, co má všechno. Ale není snadné ho najít. Musíte hodně svajpovat, doleva, doprava". Je nutno uznal, že podvodník, který z žen vylákal deset milionů dolarů měl vše výborně promyšlené a nelze jen říct, že ženy byly hloupé. Avšak v průběhu rande s podvodníkem "milionarem" z ní padají další perly: "Kdyz někoho chcete vidět, tak je ten pocit, že jste jeho přítelkyně ten nejlepší na svete", "On řekl zlato, co bych dělal v Oslu, nemám tam žádné obchody. Ale nasedl na soukromé letadlo ve tři ráno, jen aby mě mohl vidět. A to už jsme byli spolu", "Kladl mi spoustu otázek a naslouchal mě, což mě zaujalo, protože u mužů to je docela vzácné." Tím zábava tohoto druhu v dokumentu konci, protože další podvedená žena je mnohem rozumnější. Třeba riká: "Na světě existují jen dva druhy osobnosti. Buď baterie dobijeji, nebo vybijeji. A on mi rozhodně baterie dobijel. I když mezi námi nepreskocila jiskra, ten den jsem si opravdu užila. Přiletěl za mnou jen aby se mnou zašel na kafe, protože jsem měla blbý den. Měla jsem pocit, že je mezi námi zvláštní pouto. " Vlastně podvedené ženy podvodníka upřímně milovali a on uměl hrát různé postavy, které ženy milovaly. Fil tam ukazuje na potřebu patologické lásky a čekání žen na svého prince. Na návštěvě taneční party se ženě zdali lidé podivni, takže po ctvrthodine odesla a svého milého tam zanechala. Komentuje to: " V klubu bylo spousta holek, říkám jim sampanacky. Tyhle holky se chovají stejně jako mouchy co vidí shnily banán. Kdyz vidí šampaňské, slitnou se" Dale se našinec lacny dovolené v Řecku dozví, že bohatí lidé se shlukuji na ostrově Mykonos (má na délku dvacet kilometrů). Uvidí tu spoustu jachet, celebrit, modelek. V druhém dějství dokumentu se rozjede kriminální zápletka, kterou samozřejmě nebudu prozrazovat.Ukazuje se, jak je těžné takového padoucha polapit, protože stále přelétává z jedné země do druhé. Zoufalý podvodník bez peněz přepíná mezi vyhruznym a sladkým modem, v němž používal slova jako "dobre ráno, lásko", "miluji tě", "chybíš mi", "chci s tebou mít děti" Ženy jsou dost otevřené a prozrazují na sebe důvěrnosti. Přesto je celkový výsledek v jejich neprospěch a myslím že většina mužských diváků je nenávidí a směje se jim. Pobavila mě i závěrečná pointa pomsta povedené ženy. () (méně) (více)

• Dokument byl zveřejněn 2. února 2022 a na jeho konci bylo uvedeno, že Simon Leviev je na Tinderu pořád aktivní. Krátce po vyšetřování Tinder Levieva zablokoval a prohlásil, že se na platformou nedostane ani s jinými alternativními nicky. (SpicyNugget)
  • Po odvysílání premiéry na Netflixu se na Instargramu objevila spousta falešných účtů Simona Levieva. (Ganka)
  • V čase 18:00 je na pár sekúnd vidieť zábery z Košíc - výhľad z Mlynskej ulice na vežu Jakabovho paláca. (Cigalone)

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku

02.04.2023

Netflix stále prochází reorganizací s cílem ušetřit a zajistit, že u něj budou vznikat co nejsledovanější tituly. Posledním kolem těchto změn neprošla Lisa Nishimura, která ve firmě pracovala už od… (více)