Reklama

Reklama

The Covenant

  • Velká Británie Guy Ritchie's The Covenant (více)
všechny plakáty
Trailer 2

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (360)

POMO 

všechny recenze uživatele

Testosteron meets charakter. Guy Ritchie zastiňuje Bergovu čistokrevnou akční žánrovku Lone Survivor, protože není pouhou čistokrevnou akční žánrovkou. Má silnější příběh, respektive z příběhu, který má, umí vydolovat dramaticky hlubší podívanou s myšlenkovým přesahem. Střílení je u něj na druhém místě. Trefně obsazený a opět fantastický hrající Jake Gyllenhaal. Buddy motiv s Dar Salimem minimalistický v gestech, ale o to silnější v jádru. Závazky a zásady v neprůstřelném chlapském kodexu. ()

Mazarini 

všechny recenze uživatele

Pecka, konecne zadny srance se Stathemem a poradny chlapsky, feels good, emotivni, spravnacky, valecny film k veceru kdyz pritelkyne usne. Skvely cast, dobra hudba, vyborna kamera, skvela atmosfera, jednoduchy pribeh se srdcem ale bez filmarskych natahovacek a zbytecnosti. Moc jsem si to uzil a zitra si musim zahrat Escape from Tarkov... ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Povedený snímek zasazený do války v Afghánistánu, který stojí na důležitosti splácení dluhu. Za mě docela překvapení, že se takového tématu uchopil Ritchie, on mi vždy připadal, že mu žánrově sedí jiné vody (ale třeba to byl jeho vysněný projekt). Herecky naprosto excelentní. Gylenhaal (opět!) předvedl famózní výkon. A Dar Salim mu zdatně sekundoval. Film dost sází na komorno, kde tito dva hlavní protagonisté předvádí, že herecký um jim není cizím pojmem. A Chritopher Benstead se opět vyznamenal. Jeho úderný, ale v jistých situacích dosti emocionální soundtrack tne do živého. Mistrovská práce! Ale zklamal mě jeden aspekt...A to akční sekvence. Trochu mi nejde na rozum, že zrovna při sledování Ritchieho tvorby pociťuji jistou dávku sterility (když si vzpomenu na v tomto ohledu absolutně dokonalého Rozhněvaného muže, tak to fakt nepobírám). Prostě mě ty přestřelky absolutně ničím nezaujaly (aspoň ta AC-130 v závěru potěšila). Na druhou stranu. Zápletka potěší, herci válí jako naprostá extratřída...A dostane se i na Antonyho Starra. Za mě dávám 7,5/10 P.S. Ale takový Lone Survivor od Berga kvalitativně úplně jinde :) ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že podobné typy filmů stále vznikají, ale nečekal bych je od Ritchieho, kde jsem jeho charakteristický rukopis neviděl. Ovšem zůstalo pečlivé řemeslo a způsob jakým kamera snímá Jaka Gyllenhaala a nádherné prostředí Španělska, je skutečně dechberoucí. Celkově to není žádný zásadní snímek v kariéře tohoto slovutného režiséra, jsem fakt rád, že si drží své tempo a doufám, že si svou pozici udrží i přes několik propadáků v kinech za sebou. A příště chci zas nějakou gangsterku. :) ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Je to taký, typický, americký snímok o slepom hrdinstve a splatení svojho dlhu, akurát, že Ritchie je na rozdiel od kadejakých dementov z Hollywoodu, ďaleko väčší filmový kaliber, ktorý sa vie elegantne vyhnúť tým vlasteneckým, pokryteckým sračkám s potleskom (nie len) na záver. Nemôžem povedať, že by bol pre mňa tento "The Covenant" úplnou šálkou kávy, no jeho filmárske majstrovstvo mu uznať musím. Medzi tri-4. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (11)

  • Letiště, kde se film natáčel, je letecká základna Zaragoza ve Španělsku. (pocket22)
  • Finále se natáčelo na španělské přehradě Amadorio, která se nachází mezi městy Villajoyosa a Orcheta v Alicante a je přírodní rezervací oblíbenou mezi turisty a cyklisty. (sirjohn)

Související novinky

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (více)

Reklama

Reklama