Proti ledu

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

janesX

Tak toto bol skôr survival nudy (no nie zase až tak nepríjemnej), ako survival o prežití. Dvaja členovia expedície sa vydajú na vedľajšiu expedíciu, zistiť či Grónsko je, alebo nie je ostrov. Po ceste sa vlastne nič prevratné nestane, okrem jedného medveďa s ničím nebojujú (ani s chladom ani s hladom), stovky kilometrov prejdú za pol hodiny akoby nič, jediné čo sa stane je, že vlastnou a pre mňa absolútne nepochopiteľnou mega-hlúposťou sa minú so svojimi záchrancami a musia teda ostať asi o rok dlhšie. Prejavia sa psychické problémy, ale aj tie sú režisérsky nedotiahnuté. Taký zbytočný film, ktorý len zapadne prachom. ()

fabecc1222

Plakáty, upoutávky či samotný obsah lákají na klasické survival drama v nehostinné Grónské krajině, na které však skoro vůbec nedojde, a když ano, tak se týká zpravidla toho, kterého psa musí oba průzkumníci sníst. To je vlastně z celého boje o přežití vše, jelikož po zbytek filmu se oba nacházejí v chatce postavené z lodi, a čekají na záchranu, a čekají, čekají, čekají, čekají....A o tom je celý film. Marná sláva, žádné velké napětí nebo adrenalin se nedostaví. Stejně tak neosloví ani krajina samotná, která je po hříchu málo využita. ()

Anderton

Filmu dominuje krásna grónska príroda a niekoľko napínavých scén. Nie je ich však veľa, skôr málo a mám dojem, že ak by Kormákur neostal iba na stoličke producenta, tak by bol výsledok hutnejší. Každopádne scény so psami a ľadovými medveďmi boli korením filmu, halucinácie naopak príliš napätia nevyvolali. Ak by tu nevystupovali Coster-Valdau a Charles Dance, tak by sa Proti ľadu asi nedostalo ani na Netflix, čo by ale bola škoda. V súčasnom vianočnom období získava film o niečo viac plusových bodov. ()

Maynard.

Takovej ten klasickej ledárenskej příběh... Nic novýho pod sluncem. Akorát tady je to krapet iný v tom, že tihle borci strávili v Grónsku mrtě dlouho a o kejhák jim šlo hned několikrát. Nejvíc ujetý mi teda přišlo, že se těsně po návratu hned zase vydali pro nějakej pitomej deník :o). Herci jako dobrý, ale emocí to ve mně moc nevyvolalo... ()

slord

Súboj človeka a prírody sme tu mali už veľakrát a v tomto prípade to má síce Jamieho Lannistera, ktorý hrá veľmi solídne, avšak v rámci tohto podžánru to neponúka nič nové. Ako plus by som vypichol to, že je tam cítiť to natáčanie v skutočnej prírode a je fajn, že zelené plátno malo utrum. 6/10 ()

• První islandský film Netflixu. (honzikk)
  • Filmovalo sa na Islande a v Grónsku. (MikaelSVK)