Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova (Daniel Radcliffe) života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako „Eat It“ a „Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl. (KGBelik)

borec999

Oficiálny tagline filmu: Daniel Radcliffe is Weird Al Yankovic in the unexaggerated true story about the greatest musician and sex symbol of our time! Pôvodne som chcel dať 3* pretože humor nie vždy funguje a film je v máloktorom ohľade vyslovene nadpriemerný. Hviezdu navyše pridávam zato, že dokonale odzrkadľuje aký v skutočnosti je Weird AL. Preslávil sa paródiami známych pesničiek a aj vo filme paroduje a robí si srandu zo všetkého možného (z pozície producenta, scenáristu a herca mal na to celkom solídny vplyv). Film sa štylizuje ako reálny biopic, ale aj tomu kto nevie nič o kariére a živote Weird Ala postupne začnú blykať varovné signály toho, že tu niečo nehrá. S Madonnou sa Weird AL reálne videl podľa jeho vlastných slov 45 sekúnd, ale prečo z nej nespraviť hlavného záporáka a kľúčovú postavu filmu, seba obsadiť do role majiteľa štúdia ktorý jeho filmovému ja v podobe Daniela Radcliffa (mimochodom ďalší slušný výkon, po HP ma jeho kariéra aj naďalej neprestáva príjemne prekvapovať) povie že stojí za hovno a nikdy so svojou hudbou neprerazí a navyše to celé zavŕšiť dokonale "dramatickým a 100% true" koncom. Do toho pár solídnych a najznámejších Alových parodických songov a dokonale "weird" film je na svete. PS: samotné parodické piesne Weird Ala sú naozaj geniálne. 70% ()

silentname

Daniel Radcliffe ako Weird Al' Yankovic bolo pre mňa  niečo, čo som musel vidieť na vlastné oči. A môžem povedať, že sklamaný som neostal. "Weird: The Al Yankovic Story" je totiž presne tak správne uletené ako by som si predstavil. A tak máme možnosť sledovať jeho detstvo, kde otec skoro pripravil o život podomového obchodníka, nakoľko nechcel, aby sa z neho stal hudobník. Teda... nie. Film totiž nie je reálnym životopisným filmom, ale tak ako bola Alova muzika paródie známych skladieb, tak aj jeho biografia je poňatá ako paródia životopisných filmov. A čuduj sa svete, ono to funguje. Dodáva to filmu humor a správnu šťavu a ja som sa bavil ako už dávno nie. Mrzí ma len, že tie vážnejšie momentky, to úplne vychytať nevie. Miestami sa to snaží pôsobiť serióznejšie, no práve tam film najviac zlyháva. A tiež možno sa miestami snaží byť až moc parodickým. Nechcem prezrádzať, no občas som mal pocit, že sú tu momentky, kde by už každý len pokrútil hlavou, že toto asi nie. Ale vo výsledku je to zábavné, úsmevné a funkčné. Takže to proste zjem a spravím si toast s mojou "bologna". Hodnotenie: B ()

Pat.Ko

Pred začiatkom nás skutočný Weird Al žiada, aby sme si užili jeho biografický film. Jeho skutočný príbeh. A keď sa film začne, začal som si začal hovoriť, že či niektoré udalosti sú skutočné, a či niektoré vymyslené. Ako film pokračoval ďalej, konečne som pochopil, o čo ide, a hoci to trvalo dosť dlho, no stálo to za to. Weird Al je čistý génius. Ak máte radi jeho hudbu a jeho ako umelca, tak tento film sa vám bude páčiť. Vtipy sú neuveriteľné, ale taká je aj jeho hudba. Dokonca som sa niekoľkokrát zasmial nahlas. A oceňujem, že niektoré vtipy boli trochu kontroverzné, ale stále technicky bezpečné s ohľadom na materiál a časový rámec, ktorý parodujú. Udržiavali ma v neistote, čo je humor a čo je skutočné, a niektoré vtipy boli podané tak vážne, že to tak vážne, že to povedali, akoby to bola pravda. Všetci traja hlavní herci - Daniel Radcliffe, Evan Rachel Wood a Rainn Wilson boli dokonalí. (Zvyšok obsadenia bol tiež skvelý, najmä paródované celebrity.) To bolo osviežujúce pre tento špecifický podžáner. Poviem len, že film je trochu príliš dlhý, pretože sa veľmi dlho buduje a zdá sa, že vrcholí na konci filmu, len aby pokračoval ďalších 30 minút. Bohužiaľ, stráca trochu energiu, ale stále je zaujímavý. 8/10. ()

Lacike

Weird Al to znova na poli filmu nedal. Vyprodukoval komédiu, ktorá sa tvári ako jeho životopis, ale vtipné alebo dramatické to vôbec nie je. Jediné, čo za niečo stojí, sú pesničky. Ale to si už rovno môžete pustiť skvelé Alove videoklipy a zabavíte sa viac. Radcliffe zahral (imitoval) Ala skvele. Ale samotný Al v jednej z vedľajších rolí je trápny. 4/10. ()

filmfanouch

Weird: The Al Yankovic Story je skutečně nevyzpytatelný jako Al Yankovic a tím je neskutečně přitažlivý.  Tahle fiktivní a za vlasy přitažená pouť Yankovice sází nejen na bravurní podání Daniela Radcliffea, ale především střelenou podívanou, která si z hudebních biopiců spíše utahuje. Bylo by zajímavé vidět na Yankovice odtažitější pohled či alespoň snahu o nějaký psychologický rozbor, Yankovic si ovšem nejspíš očividně napsal film dle svých představ a výsledkem je podivnost v tom nejlepším smyslu..... ()

• Prvý záverečný záber ukazuje fotografie 'Weird Ala' Yankovica, pričom niektoré z nich sú skutočné, iné sú fotomontáž s inými celebritami alebo udalosťami, aby sa hodili k tónu filmu; napríklad Weird Al polonahý s fľašou Jack Daniels alebo Madonna, ktorá ho bozkáva, pričom Dr. Demento sa na to pozerá. (Pat.Ko)
  • V záverečných titulkoch pesnička "Now You Know" bliká žltou farbou, zatiaľ čo Weird Al Yankovic spieva o dĺžke záverečných titulkov a tom, že film si zaslúži Oscara. (Pat.Ko)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)